בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות 
חשד להרצת מניות: נעצרו שני בכירים ב"פסגות" 

חשד להרצת מניות: נעצרו שני בכירים ב"פסגות"

 
חדשות |
 

החשודים הם דוד אדרי - מנהל ולאחר מכן סמנכ"ל ברוקראז', ושי בן דוד - מנהל חדר מסחר. נבדק חשד כי השניים הריצו במשך תקופה ארוכה אג"ח קונצרניות - בהן של דלק נדל"ן - ואג"ח ממשלתיות לפני הנפקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(48 שניות)

 

חוקרי רשות ניירות ערך פשטו אתמול (שני) על משרדי בית ההשקעות הגדול בישראל פסגות. ככל הידוע, החוקרים התמקדו באגף הנוסטרו של בית ההשקעות, וכן באגף חבר הבורסה. במהלך היום החוקרים חקרו חלק מהמנהלים, ואף ביצעו מעצרים. שופט בית משפט השלום בתל אביב אילן דפדי, שלח הערב למעצר בית את דוד אדרי ושי בן דוד. השניים נחקרו על ידי מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך בחשד שפעלו יחדיו בדרכי תרמית, לאורך תקופה ארוכה ובאופן שיטתי, בחשבון הנוסטרו של פסגות בהיקף של מילארדי שקלים.

 
על פי החשד, השניים ניסו לבצע מניפולציה ולהשפיע באופן תרמיתי על שערים של מגוון ניירות ערך. זאת, על-ידי העלאת והורדת שערי ניירות בהתאם לצרכיהם, על מנת להשיא רווחים לחשבון הנוסטרו של פסגות.

 

דוד אדרי שימש בתקופה הרלוונטית לחקירה (2007-2009) כמנהל ולאחר מכן סמנכ"ל ברוקראז' בפסגות, ואילו שי בן דוד שימש כמנהל חדר מסחר ברוקראז'. השניים היו אחראים על ביצוע השקעות בחשבון הנוסטרו של פסגות. שיטת הפעילות התרמיתית של השניים יצרה רווחים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, וכפועל יוצא מפעילות זו גרפו השניים רווחים לכיסם.

 
 
חשד כי שני העצורים גרפו לכיסם מיליוני שקלים
 חשד כי שני העצורים גרפו לכיסם מיליוני שקלים 
 צילום: אילוסטרציה: Getty Images / אימג' בנק 
 

בנוסף, השניים חשודים כי ביצעו הרצת אג"ח של דלק נדל"ן במשך תקופה ארוכה. דפוס הפעולה הנבדק מצביע על מכירות בהיקפים גדולים בבוקר וביצוע רכישות בזמן הנעילה, שנועדו להעלות את שערן. דפוס פעולה דומה נמצא גם בפעילות באג"ח קונצרניות אחרות.

 

השניים אף חשודים כי הריצו אג"ח ממשלתיות, כאשר ההפעילות נעשתה בערב ההנפקה וב"מכרזי החלף" של משרד האוצר. על פי החשד, השניים "ניפחו" את שערי האג"ח שהחזיקו, ופעלו להורדת השער של האיגרות הנמסרות, על מנת לשפר את הרווח שלהם במכרז.

 

פסגות הוא בית ההשקעות הגדול בישראל, אשר מנהל כ-130 מיליארד שקל. מנהלים אותו היו"ר אריק שטיינברג והמנכ"ל רועי ורמוס. באחרונה נרכש בית ההשקעות על ידי קרן ההשקעות הפרטית אייפקס. הפעילויות הגדולות של בית ההשקעות הן ניהול קרנות נאמנות וקופות גמל, כאשר בית ההשקעות יצא מפעילות החיתום הנחשבת כפעילות בעלת פוטנציאל לניגוד עניינים בבית ההשקעות. מפסגות לא נמסרה תגובה.

 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by