בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ורשבסקי חוגג: בשנת 2011 נהווה אלטרנטיבה אמיתית לערוץ 2 
 
 ``שילמנו מחיר אישי לא פשוט של הורדת שכר``. חיימוביץ` בחגיגות    צילום: ישראל רדה    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

כך בהרמת כוסית בבית הורד לרגל אישור הארכת זיכיון הערוץ אמש בכנסת. יוסי מימן: שנת 2010 גם היא לא צפויה להיות קלה – אבל שנת 2011 תהיה טובה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חגיגה בבית הורד, זאת בעקבות אישור הכנסת אמש את הצעת החוק להארכת הזיכיון של ערוץ 10. לפני שעה קלה התכנסו בכירי הערוץ להרמת כוסית לרגל חתימת הסכם ההסדרה בה הודה מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי לעובדי הערוץ ואף הציג כמה מיעדיו לשנה הקרובה.

צפו בסרטון: הרמת הכוסית לרגל הארכת הזכיון של ערוץ 10>>>

"מאבק של למעלה משנה מגיע היום ל-הפי אנד. עברנו שנה בלתי אפשרית; עבדנו במקום שעלול כל יום להיסגר ושילמנו מחיר אישי לא פשוט של הורדת שכר והכבדה בתנאי העבודה", אמר ורשבסקי והוסיף "אבל כנגד כל הסיכויים - הפכנו משימה בלתי אפשרית לאפשרית. שנת 2009 היא השנה הראשונה בתולדות הערוץ בה הערוץ עמד בתוכניותיו העסקיות; למרות הפסקת הזרמת הבעלים הקטנו דרמטית את ההפסדים, קבענו סטנדרטים חדשים בשוק הפרסום, ולא רק שעמדנו בכל חובות השידור הרגולטוריים אלא שבתוך כך גם החזרנו חלק ניכר מחובות העבר".

ורשבסקי אף הודה לגורמים הרגולטוריים שנטלו חלק במאמץ: נורית דבוש, מנשה סמירה, משה כחלון, יובל שטייניץ, אופיר אקוניס, כרמל שאמה ונחמן שי, ולמפרסמים, הפרסומאים, המפיקים והיוצרים שלדבריו "עזרו לנו ונתנו בנו אמון".

ורשבסקי אף השיב לטענות שנשמעו לאחרונה כלפי לוח השידורים הדליל שמציג הערוץ והסביר כי "עקב הנסיבות, ובמיוחד בשל תזרים המזומנים, קיבלנו החלטות לוח שנראות תמוהות במקרה הטוב: שיבצנו רק תוכניות שיכולנו לשלם עבורן אחרי השידור. שנת 2010 לא תהיה טובה יותר. רק עכשיו אנחנו יוצאים להפקות חדשות ולהשקעות 'כבדות' בתוכן, שאת פירותיהן נקטוף רק בשנה הבאה".
 
"כנגד כל הסיכויים - הפכנו משימה בלתי אפשרית לאפשרית". ורשבסקי עובדי הערוץ
 "כנגד כל הסיכויים - הפכנו משימה בלתי אפשרית לאפשרית". ורשבסקי עובדי הערוץ   צילום: ישראל רדה 
 

"חתמנו על הסכם קשה מנשוא"

את המשך דבריו הפנה ורשבסקי דווקא למבקרי ההסדר ואמר: "חתמנו על הסכם קשה מנשוא - לא ויתרו לנו על שקל. נחזיר את כל חובות התוכן והקולנוע. ובכל זאת אני רואה בהסדרה החדשה הזדמנות ולא כורח, משום שהיא מחייבת אותנו לחשוב מי אנחנו ומה אנחנו רוצים ויכולים לשדר. בליבי שכנוע פנימי עמוק שלאחר השנה הקשה הנוספת שנעבור השנה - בשנת 2011 נהווה אלטרנטיבה אמיתית לערוץ 2, נוכל להעניק לצופים לוח שידורים חדש עם ערך מוסף שיכלול ברובו סוגה עילית – ובטוחני שגם יביא נתוני צפייה ראויים".

באירוע נכח גם יוסי מימן, יו"ר בעלי המניות בערוץ 10 שהתייחס אף הוא לאופי השידורים בשנים הקרובות. "מבחינתי, אנחנו כאן משלש סיבות: הראשונה – בשביל כל אחד ואחת מכם (העובדים). שנית - לטובת הפלורליזם התקשורתי. אני חושש מהריכוזיות המתפתחת בתחום התקשורת בארץ. ולבסוף – כערוץ ברודקאסט יש לנו אחריות כלפי הקהל – לשקף עבורו את המתרחש בארץ; את הטוב, וגם את הפחות טוב. 8 שנים לא פשוטות מאחורינו, אבל אני בטוח שמעכשיו יהיה טוב יותר. שנת 2009 היתה שנה קשה, שנת 2010 גם היא לא צפויה להיות קלה – אבל שנת 2011 תהיה טובה יותר, וזו שאחריה טובה עוד יותר".
 
"אני חושש מהריכוזיות המתפתחת בתחום התקשורת בארץ". מימן
 "אני חושש מהריכוזיות המתפתחת בתחום התקשורת בארץ". מימן    צילום: ישראל רדה 
 
 

"יוסי ורשבסקי - לוחם קומנדו"

גם עובדי הערוץ שנוכחים בדרך כלל בפרונט - על המסך, בחרו להצטרף לחגיגה והודו אף הם לבעלי המניות. מוטי קירשנבאום פנה ישירות לבעל השליטה בערוץ ואמר: "אני חייב לומר את מה שכולנו כבר יודעים: ערוץ 10 לא היה קיים בלי יוסי מימן. אין כאן עובד אחד שלא מעריך אותו על כך. הוא איש אצילי, שלא התערב מעולם בתכנים המשודרים בערוץ. אין עוד משקיע כזה בארץ".

בהמשך הודה קירשנבאום גם לבוס הישיר שלו - יוסי ורשבסקי, ואמר כי "מדובר בלוחם קומנדו, שהגיע למקום הנכון בזמן הנכון. במשך שנה וחצי כמעט הוא מחזיק את אצבעו בסכר. דבר לא יכניע אותו. יש לנו מזל גדול שהוא האיש שמנהל את ערוץ 10".
 
"אין עוד משקיע כזה בארץ". קירשנבאום
 "אין עוד משקיע כזה בארץ". קירשנבאום   צילום: ישראל רדה 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by