בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
חוק ערוץ 10 עבר בכנסת: זיכיונו יוארך בשנתיים  
 
 קיבל שנתיים נוספות לנשימה. ערוץ 10   
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

ערוץ 10 יזכה להארכת זיכיון עד לשנת 2012, זאת כאשר זיכיונו עתיד היה לפוג בעוד יומיים בלבד • במסגרת הצעת החוק, הערוץ התחייב לשלם את חובותיו בתחומי הקולנוע, תוכניות מז'אנר הסוגה עלית, דמי הזיכיון והתמלוגים • משה כחלון: "אנחנו רק בתחילת הדרך" • ערוץ 10: "אנו אסירי תודה לבעלי המניות שעמדו מאחורי הערוץ למרות ההפסדים הכבדים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוק ערוץ 10 עבר הערב בקריאה שנייה ושלישית בכנסת, ובכך למעשה התפוגגה חרדת הסגירה שריחפה מעל הערוץ בחודשים האחרונים. משמעות ההצעה, שעברה בתמיכה של 17 חברי כנסת ובהתנגדות חברי הכנסת מיכאל בן ארי ואריה אלדד מהאיחוד הלאומי, היא שזיכיון הערוץ יוארך עד לשנת 2012, זאת כאשר הוא עתיד היה לפוג בעוד יומיים בלבד.

במסגרת הצעת החוק הערוץ התחייב לשלם את חובותיו בתחומי הקולנוע, ההשקעות בתוכניות מז'אנר סוגה עלית, דמי הזיכיון והתמלוגים.

שר התקשורת משה כחלון אמר עם אישור ההצבעה במליאה כי "אני לא יודע אם זה יום חג אבל זה יום חשוב. לא נתנו לכלי תקשורת בישראל להיסגר. אנחנו בתחילת הדרך בנושא השידורים. אם לא תתקיים רפורמה ואם לא נעשה הקלה ברגולציה לא נאפשר משטר של רישיונות במקום זיכיונות. מה שעשינו עכשיו זה פשוט אקמול לחולה קשה. הרגענו את השוק לחצי שנה אבל הבעיות יחזרו. השיטה הזו נכשלה ולא בכדי הגענו לאן שהגענו. אם לא ישתנה המשטר הזה המסלול הזה יוביל לשום מקום. אנחנו יודעים שגם חברת קשת במצב לא טוב והיא בדרך אלינו ועל רשת אין בכלל על מה לדבר, התוצאות שלהם עצובות מאוד".

מערוץ 10 נמסר בתגובה לאישור החוק כי "חודשים של חוסר ודאות, מאבק מתיש וחשש לעתידנו, הסתיימו. אנו גאים על העובדה שבתנאים כל כך קשים המשכנו לייצר תחרות, שמרנו על מקצועיות מוחלטת של חדשות 10 והמשכנו בסיקור עיתונאי תחרותי ומאוזן. אנו אסירי תודה לבעלי המניות שנאותו להמשיך ולעמוד מאחורי הערוץ למרות ההפסדים הכבדים שצבר במהלך 8 השנים האחרונות".

עוד נמסר מהערוץ כי "במהלך השנה האחרונה קיבלנו תמיכה אדירה מהציבור בישראל, צופים, עיתונאים, יוצרים, מפיקים, פוליטיקאים ואנשי רגולציה שהבינו את התרומה האדירה של ערוץ 10, במהלך שמונה שנות קיומנו, ליצירה, לתחרות ולדמוקרטיה הישראלית. לצד התמיכה הרבה ספגנו גם ביקורת. כשם שהיינו קשובים לגילויי התמיכה אנו קשובים גם לביקורת ומבינים את הצמא האדיר של הציבור בישראל לטלוויזיה אחרת ואיכותית יותר. השינוי לא יתבצע ביום וגם לא בחודש, הפקות טלוויזיה אינן מתבצעות מהיום למחר ושידור מסחרי אינו שידור ציבורי והוא זקוק לרייטינג כסם חיים. אבל בכוונתנו להפוך את האיכות ליתרון תחרותי. כשם שחברת החדשות של ערוץ 10 מזוהה כאיכותית, עצמאית ונקייה כך נצליח גם בשידורי הערוץ. לא כולם יאהבו את זה, לא כולם יצפו בזה אבל לכולם תהיה אלטרנטיבה אמיתית לשידורי ערוץ 2".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by