בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
ברשות השידור מקצצים - אבל מקורבי המנכ"ל יקבלו העלאות  
 
 גורמים ברשות זועמים. שקלאר    צילום: עפר בלנק    
תקשורת |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

למרות ההגבלות החריפות שלקחה על עצמה וחרף פיטורי עשרות עיתונאים, במסמך פנימי של רשות השידור מפורטים מקרים בהם דווקא אושרו תנאים טובים יותר לשני עובדים שהמשותף להם הוא קרבתם למנכ"ל שקלאר. הרשות בתגובה: "הסעיפים שהוצגו בכתבה לא סוכמו ולא אושרו על ידי הממונה על השכר ורשות השידור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשות השידור במצב כלכלי קשה. גירעון של יותר מ-100 מיליון שקל הביא לצעדים חריפים כמו קיצוץ מהדורת מבט וסגירת אולפנים. כמו כן, נערכת הרשות לפיטורי 700 עובדים במסגרת הרפורמה, אך הדבר לא מנע מהרשות לבקש העלאות וחוזים אישיים לשניים ממקורבי המנכ"ל מוטי שקלאר.

ממסמך שמסכם ישיבה שנערכה במשרד האוצר בהשתתפות שקלאר, סגן הממונה על השכר ברק שטרוזברג ואנשים נוספים מהרשות, עולה כי הוסכם בישיבה על מתן העלאת שכר למקורבי שקלאר, כאשר שאר הישיבה עסק בהגבלות על חתימת חוזים אישיים ומתן העלאות ועל פיטורי עובדים.

במסמך שהגיע לידי TheMarker מצוין כי "על הרשות למפות, לא יאוחר מסוף החודש, (דצמבר) את 30 העובדים העיתונאים שמועסקים לפי חוזים אישיים שבכוונתה לפטר". כמו כן, הוטלו במסמך הגבלות על חוזים אישיים כאשר מצוין כי "לא יאושרו חוזי בכירים, אלא אם הם מתאימים למבנה החדש ובאישור בכתב של הממונה על השכר בלבד".

עוד נכתב כי "לא יינתן אישור לתת תוספות שכר לטאלנטים קייימים או לקלוט טאלנטים חדשים, וזאת עד לקביעת כלל המסגרת ובדיקת החוזים האישיים שנחתמו באחרונה. למען הסר ספק הובהר כי אין לחתום על חוזים אישיים חדשים מכל סוג או להעלות שכר בחוזים קיימים".

עם זאת, במסמך מפורטים שני מקרים שבהם דווקא אושרו תנאים טובים יותר לשני עובדים, שהמשותף להם הוא קרבתם למנכ"ל שקלאר. המקרה הראשון הוא מוטי אדרי, שמועסק ברשות כעוזר מינהלי בחצי משרה וכקצין רכב. בנוסף מעידים גורמים ברשות השידור כי אדרי עורך שליחויות עבור שקלאר, ולעתים משמש נהגו. הסעיף שעוסק באדרי קובע כי "במקרה ייחודי זה אושר חוזה בשכר כולל בתוספת 2,000 שקל בחודש לשכר הכולל שהיה לו קודם. אדרי יוחתם על חוזה אישי במתכונת שנקבעה".

גורם נוסף המקורב לשקלאר ומוזכר במסמך הוא מנהל קול ישראל אריה שקד שנחשב ליד ימינו. הסעיף הנוגע אליו מציין כי "מתגבשת הצעה לפיה ניתן יהיה לאשר לו חוזה בכירים, כמו לסמנכ"לים, 90% משכר מנכ"ל. היה וייבחר במכרז לתפקיד מנהל הרדיו יתוקן החוזה בהתאם לחוזה הסגל הבכיר בשירות המדינה".

גורמים ברשות זעמו על כך, מאחר ששקד הוא מינוי בפועל שלא עמד למכרז. גורמים נוספים ציינו כי שקד נמצא בהארכת הכהונה השלישית, כאשר לרשות מותר להאריך את כהונתו רק פעמייים.

מרשות השידור נמסר בתגובה כי "הרשות פועלת בתיאום מלא עם הממונה על השכר, וכל העלאה נעשית על פי קריטריונים שנקבעו על ידי האוצר. הסעיפים שהוצגו בכתבה לא סוכמו ולא אושרו על ידי הממונה על השכר ורשות השידור. אשר לשמות המוזכרים - הם לא קיבלו תוספת שכר".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by