בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
הצעת חוק: 6 חודשי צינון לעיתונאים פוליטיים שרצים לכנסת 

הצעת חוק: 6 חודשי צינון לעיתונאים פוליטיים שרצים לכנסת

 
תקשורת |
 
רונן ליבוביץ`

הצעת החוק, שהגישה רונית תירוש, אמורה להוות תיקון לחוק הבחירות שמתמקד באנשי צבא ובעובדי מדינה. מטרתה היא למנוע מצבים בעייתיים, כמו למשל שאיש תקשורת ייתן במה למועמד כלשהו בבחירות, ובהמשך יחבור אתו לאותה מפלגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם בקרוב יחויבו אנשי תקשורת שמסקרים את התחום הפוליטי ורצים לכנסת ב"תקופת צינון" של חצי שנה? הצעת חוק שמועלית הבוקר (ראשון) על שולחן הכנסת נועדה לפתור את הבעייתיות שעשויה להתעורר במקרים מסוג זה.
 
מכשול בדרך לכנסת?
 מכשול בדרך לכנסת?   
ההצעה, שהגישה חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה) נועדה לתקן את חוק הבחירות לכנסת, ולהוסיף חובת צינון גם על אנשי תקשורת, ולא רק על אנשי צבא ועובדי מדינה, שעוברים לפוליטיקה. בתיקון לחוק יקבע כי "אנשי תקשורת העוסקים בסיקור התחום הפוליטי יוכלו להתמודד בבחירות לכנסת, ובלבד שיחדלו מתפקידם כשישה חודשים לפני מועד הבחירות".

תירוש מנמקת את החוק באמצעות טיעונים זהים לאלה שהועלו בחוק הצינון לאנשי כוחות הביטחון משנת 2007. לפיהם, יש להסיר את החשש שמא החלטותיו של האדם במסגרת תפקידו העיתונאי, הושפעו מהשקפותיו הפוליטיות. "אינני מתייחסת לעיתונאי כאל אדם המלהג מול המסך או בעיתון – אלא כאושיה תרבותית שאינה פחותה בחשיבותה ובהשפעתה על סדר היום הציבורי מאלוף בצבא, למשל, ועל כן צריכות להיות מוטלות עליהם גם חובות דומות", מוסיפה תירוש.
 
 
דוגמה למצבים אותם אמור החוק למנוע, היא מקרה שבו איש תקשורת ייתן במה למועמד כלשהו בבחירות, ובהמשך יחבור אתו לאותה מפלגה, או לחילופין מקרה שבו יתקוף איש תקשורת מועמד כלשהו בראיון אובייקטיבי כביכול, ולמחרת יצטרף למפלגה היריבה.

הצעת החוק החדשה כונתה היום בכנסת "חוק לפיד", זאת משום שבשבוע שעבר, בראיון שהעניק לאילנה דיין, השיב כי "אצטרך להחליט על זה דקה לפני הבחירות". לפיד מגיש את יומן שישי בחדשות ערוץ 2 ובעל טור במוסף 7 ימים ב"ידיעות אחרונות". הכרזה זו של לפיד עוררה חשש בקדימה ובליכוד, שהקמת מפלגה חדשה בראשותו עלולה לפגוע במפלגות ולקחת מהן מנדטים.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by