בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
עמוס רגב - הזוכה בפרס הישראלי לביקורת התקשורת  
 
 לא אוהב לשיר במקהלה. רגב    צילום: יח``צ    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

באגודה לזכות הציבור לדעת דווקא מעריכים מאד את פועלו של עורך "ישראל היום" והכתירו אותו היום כמבקר התקשורת מספר אחת. זלמן שובל, נשיא האגודה: "רגב חולל מהפכה במפת העיתונות המודפסת תוך מתן במה לדעות שונות ולא מקובלות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביביתון? לא מבחינת "האגודה לזכות הציבור לדעת", שהכתירה הבוקר את עמוס רגב, עורך "ישראל היום", כזוכה בפרס הישראלי לביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ לשנת תש"ע - 2010.

לדברי האגודה, "הפרס לרגב ניתן על המהפכה שחולל העיתון אותו הוא עורך במפת העיתונות המודפסת תוך מתן במה לדעות שונות ולא מקובלות. הוועדה מציינת כי העיתון מאגד קשת רחבה ומאוזנת של טובי העיתונאים והפרשנים ומציע לציבור הרחב אלטרנטיבה אמיתית לכמעט מונופול ששלט עד כה בעיתונות".

בנימוקי וועדת השיפוט נכתב כי "עמוס רגב מוביל עיתון אשר מאגד בתוכו קשת רחבה ומאוזנת של טובי העיתונאים והפרשנים הקיימים כיום בארץ ומציע לציבור הרחב אלטרנטיבה אמיתית". לדברי זלמן שובל, נשיא האגודה ויו"ר וועדת הפרס "רגב נותן בעיתון במה לדעות שונות ולא מקובלות בהכרח, אשר לא פעם נדחו ע"י גופי תקשורת אחרים. העיתון מציע כתיבה אחרת ואינו נמנע מלעסוק ואף לתקוף גורמים בעלי מעמד והשפעה בציבוריות הישראלית".

לדברי שובל, אירועי העת האחרונה, בהם הניסיון למנוע תחרות חופשית בעיתונות באמצעות חקיקה ומאמרו של רגב אשר עורר שיח חשוב, מעידים על תרומתו וחשיבותו של העיתון לתקשורת בפרט ולדמוקרטיה הישראלית בכלל.
 

הפרס הנוסף - לסרן ר' - "על מאבקו באילנה דיין"

סרן ר' יקבל עוד פרס. אילנה דיין
 סרן ר' יקבל עוד פרס. אילנה דיין 
 צילום: אליזרין וייסברג 
 
פרס נוסף תעניק השנה האגודה גם למשפחתו של סרן ר' על "מאבקם האישי והציבורי שלו ושל משפחתו, שהגישו תביעת דיבה נגד העיתונאית ד"ר אילנה דיין ונגד 'טלעד'. על פי ועדת הפרס מדובר ב"מופת למלחמה אמיצה ועיקשת של אנשים מן השורה למען אתיקה ויושרה בעשייה העיתונאית הישראלית".

הפרס הישראלי לביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ, המציין השנה עשור לקיומו, מוענק עבור תרומה אמיצה, איכותית ומשמעותית במיוחד לביקורת התקשורת בישראל. בין הזוכים בפרס בשנים האחרונות ניתן למצוא את מתי גולן, יואב יצחק, אמנון דנקנר, עירית לינור, אמנון לורד, קלמן ליבסקינד, בן דרור ימיני, חגי סגל, יעקב אחימאיר, ינון מגל, קרולין גליק, אריה אבנרי וכן ד"ר דוד צנגן ומטה מאבק היוצרים.

בתגובה לקבלת הפרס אמר רגב כי הוא מודה על הכבוד. לדבריו, "ב'ישראל היום' הגדרנו עקרונות, ואנחנו עושים ככל יכולתנו לממשם. אנחנו אומרים את האמת, ישר ולעניין. אנחנו תומכים בשלטון החוק. אנחנו הוגנים ומאוזנים. אנחנו בודקים עצמנו, ואם טעינו אנחנו מתקנים. ותמיד אנחנו זוכרים שאנחנו – ישראלים".

"מעולם לא אהבתי להצטרף למקהלה של אחרים. הקול האחיד של המקהלה, יפה ככל שיהיה, מכסה על הקול של כל אדם בנפרד. כך גם בתקשורת, שלעתים נשמעת כמקהלה: אחידה, מונוטונית, מונופולית. 'ישראל היום' נותן ביטוי גם לקולות שעד כה נבלעו בשירת המקהלה. ועל כך, גאוותי, ובכך, אני מקווה – גם תרומתי" הוסיף רגב.

הפרס יוענק על ידי האגודה באירוע שיתקיים ב-7 בפברואר.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by