בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
חוק ערוץ 10 אושר בוועדת הכלכלה: יעבור להצבעה בכנסת  
 
 בינתיים, נשאר בגבעתיים. ורשבסקי    צילום: אלדד רפאלי    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

על פי ההצעה שאושרה, ערוץ 10 יגיש תוכנית עבודה במסגרתו תעבור חברת החדשות לירושלים עד 2012, לפני המעבר לרישיונות. שר התקשורת: "התחרות בענף השידורים לא נפגעה והכלכלה הישראלית יצאה נשכרת". היוצרים: "אנו מברכים על ההחלטה. זה ניצחון ליצירה הישראלית המקורית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם סאגת ערוץ 10 באה אמש לסיומה? לפחות בכל הקשור לניסוח ואישור הצעת החוק הנוגעת לעתידו, התשובה חיובית. חוק ערוץ 10 אושר אתמול בערב בוועדת הכלכלה, זאת לאחר יום עמוס בחילופי האשמות בין חברי הועדה. כעת, החוק אמור לעלות לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

מההצעה שאושרה, נמחק הוויתור על המעבר לירושלים ובמקומו התחייב ערוץ 10 להגיש תוכנית עבודה במסגרתו תעבור חברת החדשות לירושלים עד 2012, לפני המעבר לרישיונות.

עם אישור החוק יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס אמר: "מנענו החשכת מסך שהייתה עלולה לפגוע באינטרס הציבורי". מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה ברך על הדברים ואמר כי "ההסדר שגובש והחוק שעבר מחזקים את העמידה במחויבויות של זכייני הטלוויזיה את התרבות ויצירת המקור לטובת ציבור הצופים. יש לציין את הנכונות של ישראל 10 לעמוד בדרישות אלה".

גם איגודי היוצרים, אשר היו בין המתנגדים העיקריים להצעות שהוגשו עד כה, גיבו היום את ההחלטה ומסרו: "אנו מברכים על הארכת זיכיונה של ישראל 10 תוך עמידתה במחויבויותיה לקולנוע ולסוגה העלית. איגודי היוצרים עמדו מהרגע הראשון על כך שהזיכיון יוארך אך ורק אם הזכיינית תשלים את כל חובות התוכן שלה, והצעת החוק שאושרה היום בוועדת הכלכלה מלמדת שעמדתנו התקבלה. זה ניצחון ליצירה הישראלית המקורית בטלוויזיה ובקולנוע, ועוד יותר מכך לציבור הרחב שיהנה מפירות היצירה הזו.

לאחר מאבק שארך חודשים ארוכים אנחנו רוצים לציין לטובה את ישראל 10, שהשכילה בסופו של דבר להכיר באופן עקרוני ומעשי בחובותיה לקולנוע ולסוגה העלית; את הדרג המקצועי ברשות השנייה, בראשות המנכ"ל מנשה סמירה, שבחן את ההבנות שהושגו בין היוצרים לישראל 10 והחליט לאמצן; ואת שר התקשורת משה כחלון ויו"ר וועדת הכלכלה אופיר אקוניס, שלאורך כל הדרך עמדו על כך שהזכיינית תשלים את חובות התוכן שלה כתנאי להארכת זיכיונה".
 

כחלון: "פרנסת עובדי הערוץ הובטחה"

העמידה במחויבויות התוכן נשמרה. כחלון
 העמידה במחויבויות התוכן נשמרה. כחלון 
 צילום: אתר הליכוד 
 
גם שר התקשורת משה כחלון הצטרף הבוקר למברכים את אישור ההצעה על ידי ועדת הכלכלה ואמר: "אני מודה לכל הגורמים שנתנו יד להחלטה חשובה זו ובתוכם לעובדי משרד התקשורת שהשקיעו לילות כימים לגיבוש הצעת החוק, להתאמות השונות ולהשלמת התהליך ומתן מענה ופתרון לסוגיות השונות והמורכבות שעלו לאורך כל הדרך".

עוד הוסיף השר, שכידוע הודיע עוד בתחילת כהונתו על מחויבותו להשגת הסדר עבור הערוץ כי "ההשקעה בקולנוע הישראלי עוגנו בחוק, העמידה במחויבויות התוכן נשמרה, התחרות בענף השידורים לא נפגעה, פרנסת עובדי הערוץ הובטחה, והכלכלה הישראלית יצאה נשכרת. התהליך יושלם עם אישורו על ידי הכנסת".

(עדכון אחרון - 11:30)
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by