בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ח"כ יעקב כץ: "ארץ נהדרת אנטישמית"  
 
 עירום זה הכי? כוכבי ``ארץ נהדרת`` מהקדימון    צילום: צילומסך מקו    
תעשייה |
 
הדס גליקו

סערה בישיבת ועדת החינוך של הכנסת, שהתכנסה לדון בפרומו של של "ארץ נהדרת" בו נראים כוכבי התוכנית בעירום, וגלשה מהר מאד לביקורת על אופיה ה"שמאלני". ח"כ יעקב (כצל'ה) כץ: "התוכנית מתאפיינת בריקנות ואנטישמיות של אנשים שמנצלים את חופש הביטוי". קשת בתגובה: "תפקידה של הסאטירה להציג תמונת מראה נוקבת, גם אם זו אינה נוחה לחלקנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סערה בישיבת ועדת החינוך של הכנסת שהתכנסה לפני שעות אחדות לדון בפרומו של העונה החדשה של "ארץ נהדרת" בו נראים כוכבי התוכנית בעירום. הדיון, ביוזמת ח"כ רונית תירוש (קדימה) שנערך תחת הכותרת "הגבולות הראויים של הטלוויזיה ותפקידה הציבורי", הוביל לדיון כולל בתכניה של התוכנית.

חבר הוועדה ח"כ יעקב (כצל'ה) כץ מהאיחוד הלאומי תקף בחריפות את תכניה של תוכנית הבידור של קשת וטען כי "'ארץ נהדרת' מתאפיינת בריקנות בחטא ומהותה היא אנטישמיות שמתבטאת בעירום ובעריה של הקדימון".

"כשאתה רואה את התכנית הזו אתה יכול להבין איך שחטו את הסבא שלי דודים שלי ומשפחה שלי בפולין על ידי הנאצים. תעמולה אנטישמית אנטי ישראלית אנטי יהודית, אנטי ישראלית, אנטי מדינת ישראל, איבוד כל היכולות של שליטה עצמית ודרך של אנשים מהוגנים בני תרבות שמנצלים את הזכות לומר את המילים שנקראות חופש הביטוי", הוסיף. "כמו שגבלס בתעמולה נאצית, אנטישמית בדר שטרימר לכלך על היהודים ואחר כך הלכו ושחטו יהודים. באותה צורה הרשות השניה, הערוץ השני, קשת ו'ארץ נהדרת' עושים על יהודים".

כץ אף הסביר מאוחר יותר ל-nana10 את עמדתו וטען כי בדברים הקשים שאמר התייחס למערכון המתנחלים של התוכנית. לדבריו, "הצגת ציבור של מתיישבים שהולכים למקומות הכי מסוכנים על ידי השוואה שלהם לחמאס הופכת את המגמה לפוליטית וזולה כשמטרתה היחידה היא להכשיל את הלבבות." בהתייחס לפרומו טען חבר הכנסת כץ כי העובדה ששודר בשעות בהן צופים ילדים בטלוויזיה מתקשר ישירות למקרה הרצח שאירעבסוף השבוע במושב בני עייש.
 

"אולי בכל צריך צנזורה כלשהי שתייצר קווים אדומים"

"יהיה צורך לפעול באמצעים של חקיקה". תירוש
 "יהיה צורך לפעול באמצעים של חקיקה". תירוש 
 צילום: אתר הכנסת 
 
מי שהצטרף לעמדו של כץ היה חברו לסיעה ח"כ מיכאל בן ארי, שאמר בדיון כי "תרבות של לגלוג הכפשת השני והפיכתו ללעג וקלס. פארודיה כזו פסולה מימין ומשמאל".

חברת הכנסת תירוש תקפה אף היא את הפרומו של התוכנית בו וטענה כי הוא מסמל את ההתפשטות של ארץ ישראל מערכיה. "מיצגים כאלה", אמרה תירוש, "מעוררים אצלי מחשבה אולי בכל צריך צנזורה כלשהי שתייצר קווים אדומים." תירוש אף הוסיפה ותארה את הקדימון כ"מיצג אלים מבחינת הפלישה שלו לסלון של כל משפחה בשעות בהן הילדים צופים בטלויזיה".

בהמשך אף תלתה תירוש את האחריות לנושא ברשות השניה, שמצידה עמדה על היות התוכנית הומוריסטית ואמרה כי "נכון, אמנם לא כולנו מסכימים עם התכנים אבל מדובר בתוכנית פארודית וסאטירית והמסר העומד מאחורי הקדימון הוא להראות את זה כתוכנית עוקצנית וסאטירית".

ל-nana10 נודע כי ח"כ תירוש מתכוונת לקיים דיונים נוספים בנושא עקב מה שהיא מכנה "חוסר המעש של חברי הרשות ואם לא יגיעו חברי חברי הרשות להסכמה סבורה תירוש כי יהיה צורך לפעול באמצעים של חקיקה על מנת להגביל תחום זה".
 
 

קשת: "פגיעה בזכותם של היוצרים ליצור ולהתבטא"

מקשת נמסר בתגובה לסערה שחוללה התוכנית: "חופש הביטוי הנו מנשמת אפו של המשטר הדמוקרטי. הגבלת יכולת היצירה והביקורת משמעותם פגיעה בזכותם של היוצרים ליצור ולהתבטא ופגיעה בזכותם של הצופים להיחשף למסרים סאטיריים או פארודיים שאינם לטעמו של פוליטיקאי זה או אחר".

עוד נמסר מקשת כי "ח"כ כץ הזדעזע מהמערכון על המתנחלים אותם הוא מייצג בכנסת. תפקידה של הסאטירה להציג תמונת מראה נוקבת, גם אם זו אינה נוחה לחלקנו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by