בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
"התנהלותו של מרגלית בראיון עם זחאלקה - איבוד עשתונות עיתונאי" 

"התנהלותו של מרגלית בראיון עם זחאלקה - איבוד עשתונות עיתונאי"

 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

בתלונה חריפה שהפנתה "האגודה לזכות הציבור לדעת" למנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, היא תובעת התנצלות פומבית על סילוקו של ח"כ זחאלקה מאולפן "ערב חדש": "מקומן של תחושות אישיות של עיתונאי הוא בטורי הדעות ולא בטלוויזיה ממלכתית". דן מרגלית בתגובה: "לא במקרה ח"כ זחאלקה, שהוא אדם משכיל, השתמש בדימוי של רוצח נאצי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת סילוקו של ח"כ זחאלקה מהתוכנית "ערב חדש" על ידי דן מרגלית מתברר, לא הגיעה לסופה. במכתב שהוציא הבוקר פרופ' אלי פולק, יו"ר "האגודה לזכות הציבור לדעת", ליפה ויגודסקי, מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, לשר החינוך גדעון סער, ולח"כ זבולון אורלב יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, טוען פולק כי דן מרגלית איבד את עשתונותיו בראיון וכי התנהגותו הייתה לא מקצועית ובניגוד גמור לכללי האתיקה העיתונאית.

כזכור, ביום חמישי האחרון הגיע ח"כ ג'מאל זחאלקה להתראיין באולפן "ערב חדש" בעקבות התבטאותו לפיה שר הביטחון אהוד ברק הרג ילדים בעזה. השניים התעמתו בחריפות כאשר המנחה דן מרגלית כינה את דבריו חוצפה, וזחאלקה השיב לו: "אתה אפס".

"יש לציין לשבח את המראיינים ומערכת התכנית אשר עשו עבודתם נאמנה בהציבם שאלות קשות בפני המרואיין ועל אשר עימתו אותו עם עובדות והשקפות אשר אינן נוחות לו. בכך עשו עבודה עיתונאית טובה" כותבים ב"אגודה לזכות הציבור לדעת". "אולם, במסגרת אותו ראיון הביע ח"כ זחאלקה את דעתו על כך ששר הביטחון אחראי כביכול לרצח ילדים בעזה וכן הלאה. בנקודה זו, איבד מר מרגלית את עשתונותיו ומקצועיותו העיתונאית, הביע את דעתו הפרטית והאישית על המרואיין, כינה אותו בכינויים פוגעניים וכל זה בניגוד ידוע לכללי האתיקה העיתונאית".

לדברי יו"ר האגודה, מקומן של עמדות ותחושות אישיות של עיתונאי הן עמו או בטורי הדעות, אך בוודאי שלא כשהוא נושא בתפקיד מראיין. על אחת כמה וכמה זו אינה התנהגות נאותה בטלוויזיה חינוכית ממלכתית. עוד הוסיף פולק כי "ללא קשר לתוכן דבריו ודעותיו של ח"כ זחאלקה, דומה כי התלהמותו של מר מרגלית לקראת תום הראיון פגעה לא רק במרואיין אלא גם בתדמיתו כעיתונאי הגון ובערוץ".

ב"אגודה לזכות הציבור לדעת" תובעים היום שדן מרגלית יתנצל בפני הצופים על ההתפרצות וכי הטלוויזיה החינוכית תנקוט בצעדים הנדרשים על מנת שעבירות אתיות מעין אלו ימנעו בעתיד.
 

מרגלית: "זחאלקה תיאר את אהוד ברק במאפיינים של נאצי"

דן מרגלית מסר בתגובה לדברים: "במהלך הראיון השתמש ח"כ זחאלקה כלפי בביטויים: "אפס", "עיתונאי חצר", "אדם חסר מצפון" והגרוע מכל – "מפיסטו" (כינוי לשטן). על אף אחת מאמירות אלו לא הגבתי, ושמרתי על שקט מוחלט.

אני הגבתי על דבריו רק כאשר הוא תיאר את אהוד ברק במאפיינים של הרוצח הנאצי הנתעב היידריך, שהיה קשור במוזיקה קלאסית וברצח יהודים. לא במקרה ח"כ זחאלקה, שהוא אדם משכיל, השתמש בדימוי זה.

כאמור, בכל מה שנאמר באופן אישי עלי ע"י ח"כ זחאלקה, לא הגבתי. בסיום הראיון, הוא קרא לרמת אביב שייח מוניס. זה היה ביטוי לכך שפניו הן לא לשלום, אלא לרצון לכיבוש של הארץ בידי בני עמו".
 
 

"אתה אפס". צפו שוב בעימות האלים

 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by