בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הקיצוץ ברשות השידור יוצא לדרך: מבט תקוצץ לחצי שעה. נשקלת מכירת שידורי ליגת העל  
 
 יקוצצו לחצי שעה, לעומת 45-50 דקות כיום. מגישי מבט    צילום: צילומסך    
תעשייה |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

בנוסף לקיצור מהדורת מבט יחלו ביום ראשון הקרוב צעדים נוספים בניהם סגירת אולפן נקדי, צמצום השימוש באולפנים נוספים, צמצום השימוש בצוותי צילום, אי הוצאה של ניידות שידור ועוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צעדי הקיצוץ ברשות השידור יוצאים לדרך: הצעד הבולט ביותר יהיה קיצוץ של מהדורת מבט לחצי שעה, זאת לעומת 45-50 דקות כיום. ברשות השידור אף שוקלים לוותר על שידור המשחק המרכזי של ליגת העל ובכוונתם לנסות למכור אותו לגורם שלישי, זאת לאחר שרק בספטמבר האחרון רכשה אותם ב-13 מיליון שקל. במידה ואכן תרצה הרשות לבצע צעד זה ייתכן כי הדבר ייתקל בהתנגדות של ההתאחדות לכדורגל.

בנוסף לקיצור מהדורת מבט יחלו ביום ראשון הקרוב צעדים נוספים שביניהם סגירת אולפן נקדי, צמצום השימוש באולפנים נוספים, צמצום השימוש בצוותי צילום, אי הוצאה של ניידות שידור ועוד. במידה ולא יתקבלו הסכמות שיאפשרו יציאה לדרך של הרפורמה צעדי הקיצוץ צפויים להית מוחרפים במארס. בשעות אלה מתקיימת ברשות השידור ישיבה ובסיומה אמורה הרשו להוציא הודעה מפורטת בנוגע לקיצוצים.

הקיצוצים יחסכו לרשות כ50-60 מיליון שקל בשנה, כך לפי הערכות. הדבר לא יאפשר הצגת תקציב מאוזן מאחר וגירעונה של הרשות הוא יותר מ-100 מיליון שקל. בדיון הקודם בוועד המנהל אמר מנכ"ל הרשות מוטי שקלאר שהוא לא מוכן להציג תקציב מאוזן כי משמעות קיצוץ כזה היא פגיעה קשה בערוץ וסגירת תחנות רדיו. חלק מוועדי העובדים ברשות הודיעו כי לא ייאבקו בצעדים. בוועד ההפקה בטלוויזיה הודיעו לעובדים שלא לשתף פעולה עם החדשות המקומיות או לאפשר העסקת עובדים חיצוניים על חשבון עובדי הרשות.

מהרשות נמסר בתגובה כי "על-פי הנחיות האוצר מחוייבת רשות השידור בהגשת תקציב מאוזן לשנת 2010. כפועל יוצא מכך, החליטה הנהלת הרשות על שורה של פעולות ברדיו ובטלוויזיה כחלק מתוכנית החרום הכוללת, אשר נועדו לצמצם את הוצאות הרשות ולהביא לאיזון תקציבה כמתחייב בחוק. צעדים אלו יחלו כמתוכנן ביום ראשון הקרוב, כפי שנמסר לנציגי כל הוועדים בדיון עם הנהלת הרשות וצוות הרפורמה, לפני כעשרה ימים. הנהלת הרשות עושה את מירב המאמצים שלא לפגוע בשידורים ומאמינה כי בשיתוף פעולה עם נציגי העובדים ניתן יהיה לקדם את הרפורמה שרק באמצעותה תוכל הרשות לצאת לדרך חדשה. הנהלת הרשות מצרה על החלטתם של ארגוני העובדים שבחרו לנקוט צעדים ארגוניים, במקום לתת כתף למאמץ שנועד, בסופו של דבר, להבריא את מקום עבודתם".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by