בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
משבר ערוץ 10 מתקרב לפיתרון 
 
 בדרך להסדר? ורשבסקי וסמירה    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

הרשות השניה הסכימה לפרוס את חובות הערוץ בסך 20 מיליון ש"ח עד ל-2012. מסמך הבנות בין הרשות השניה וראשי הערוץ הועבר לאישור משרד התקשורת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן כי נמצא פתרון לחובות ערוץ 10 בתחום הקולנוע, אבן הנגף העיקרית אשר מנעה עד כה השגת הסדר כולל לערוץ 10 אשר תאפשר הארכת זיכיונו. אתמול הגיש מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה הצעת הסדר לתחום הקולנוע לערוץ 10, שנשלחה למשרד התקשורת וכן לזכייניות הנוספות.

הטיוטה מפרטת שלוש רגליים מרכזיות עליהן יעמוד ההסדר: הראשונה היא תוכנית השלמת חובות העבר בגובה של 20 מיליון שקל שעל הערוץ להגיש לרשות השנייה ובה יפרט את סכום הכסף שישקיע בקולנוע הישראלי עד לתחילת שנת 2012 - מועד המעבר לרישיונות. במידה והערוץ לא ישלים תוך שנתיים את הסכום המבוקש (זאת בנוסף למחויבות נוספת לקולנוע בגובה 4 מיליון שקל בשנה), יצטרך הערוץ להפקיד ערבות בנקאית בגובה היתרה שתישאר בתחילת 2012. בטיוטת ההסדר מצוין כי "לא העמידה ישראל 10 ערבות כנדרש - יראו בכך הפרה מהותית של הזיכיון והרשות תהיה רשאית לחלט את ערבויות ישראל 10 בשל כך". עם זאת לא מצוין במסמך כי במידה וערוץ 10 לא יעמוד במחויבויותיו הוא לא יקבל רישיון ב2012.
 

מסתמן: גם זכייניות ערוץ 2 יוכלו לבקש דחייה

"רגל" נוספת בטיוטת ההסדר מתייחסת לזכייניות ערוץ 2, אשר דחיית החובות של ערוץ 10 עלולה להפלות אותן לרעה. לפיכך מציע ההסדר כי גם זכייניות ערוץ 2 יוכלו לבקש דחייה של חובות עבר בתחום הקולנוע, בסכום שלא יעלה על 10 מיליון שקל לכל זכיין. הבקשה תכלול אבני דרך להחזרת החוב - כלומר תאריכים ייעודיים שבהם אמורה להוציא הזכיינית את הסכומים האמורים. גם לזכייניות ערוץ 2 יתאפשר להפקיד ערבות בנקאית במידה ולא ישלימו את מלוא החוב עד לתחילת 2012- מועד המעבר לרישיונות. המסמך מתייחס גם לטלעד וקובע שעליה להשלים חוב עבר בתחום הקולנוע בגובה של 1.4 מיליון שקל. יש לציין כי הרשות מחזיקה ערבויות של טלעד בסכום של מיליוני שקלים, דבר אשר מכעיס מאוד את הזכיינית לשעבר אשר דורשת שסכום זה יוחזר לה.

ה"רגל" השלישית בהסדר מתייחסת לנושא קרן ההפקות שהאוצר עתיד להקים. במסמך מצוין כי "תוקם קרן שר האוצר לקידום הפקות מקור בקולנוע ובטלוויזיה, בסכום של 30 מיליון שקל. כספי הקרן ישמשו לביצוע הפקת תוכניות מסוגה עלית וסרטי קולנוע ישראליים על ידי יוצרים עצמאיים במסגרת מכרזים שיפורסמו". בנוסף מצוין כי במידה ובעל הזיכיון ישקיע לפחות רבע מעלות ההפקה, יזכה במלוא זמן השידור של הצפייה. הסעיף עלול להעלות את חמתן של יס והוט מאחר והן אינן כלולות בהסדר זה למרות שמדובר בכספי מדינה, זאת למרות שיס והוט עמדו במחויבויות התוכן שלהן, להבדיל מהזכייניות הטלוויזיה המסחרית.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by