בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
אדלסון: "שום דבר לא יעצור אותנו". מעריב: "החינמון יעלה ביוקר" 
 
 מחוייב טוטאלית. אדלסון    צילום: רויטרס    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

המיליארדר והבעלים של ישראל היום באירוע של העיתון: "כשב-TGI יגלו שאנחנו במקום ה-1, זו לא תהיה טעות - זה תוכנן כך". במקביל, הבוקר היה זה דווקא מעריב שיצא במיני קמפיין תחת הסיסמא: "האמת על הפטרון והביביתון"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ישראל היום יהיה בקרוב העיתון מספר אחד ישראל", אמר היום איש העסקים האמריקאי שלדון אדלסון, בעל השליטה בחינמון, באירוע שערך העיתון בנמל תל אביב. אדלסון הוסיף כי "אנחנו לא נעצור בפני דבר. לא יהיו מכשולים. לא יהיו מהמורות. לא יקרה דבר שימנע מאתנו להפוך את ישראל היום לעיתון מספר אחד, ולמקור החדשות האמין בישראל".

אדלסון הוסיף בהקשר זה כי "כאשר ב-TGI יגלו שאנחנו במקום הראשון, זו לא תהיה טעות. זה תוכנן מראש להיות כך".

בהתייחס להצעת החוק אשר הוגשה בכנסת בדבר הגבלת תושבים זרים באחזקת עיתונים בישראל שזכתה לכינוי "חוק אדלסון", אמר האיש העומד מאחורי השם: "אני כאן עם משפחתי הישראלית, וביחד אתם אני יכול להבטיח לכם ש"ישראל היום, מחר ולתמיד'".

אדלסון גם התייחס לתלונות הרבות באשר להיעדר תפוצה מספקת של ישראל היום ואמר כי "אני רוצה להתנצל בפני עשרות אלפי אנשים הרוצים לקבל את ישראל היום לביתם. אני יכול להגיד להם היום שהם יקבלו את העיתון לביתם בקרוב מאוד".
 

"מחויב בצורה טוטאלית"

אל תדאגו, האבק יעלם. אדלסון במסר למוזס
 אל תדאגו, האבק יעלם. אדלסון במסר למוזס 
 צילום: יח"צ 
 
לדברי אדלסון: "אני מחויב בצורה טוטאלית לכל העסקים שלי. אני מחויב בצורה טוטאלית לישראל היום. יש לי עסקים גדולים יותר, אבל ישראל היום חשוב בצורה קיצונית לי ולמשפחתי". על פי אדלסון, הקוראים "יקבלו את המידע בחינם לפי העקרונות המנחים אותי: תמיד תגיד את האמת, ישר ולעניין. צייט לחוק ולחוקה. היה הוגן ומאוזן. בדוק את העובדות. זכור תמיד שאנחנו יהודים וישראלים. תן חופש עיתונאי מוחלט לעורכים ולכתבים המקצועיים, לא חשוב אם הם ימניים, שמאלניים או במרכז".

אדלסון הוסיף כי "כאשר הקמנו את העיתון, אף אחד לא לקח אותנו ברצינות. אני גאה להגיד שאנחנו נהנים מהצלחה פנומנאלית. המודל העסקי שלנו מצדיק את עצמו והישראלים למדו להעריך את החדשות שהם מקבלים מישראל היום גם אם זה בחינם. אנחנו מקדימים את כל התחזיות של עצמנו, אנחנו מספר 2 בשוק, ובקרוב נהיה מספר אחת. יותר ממיליון אנשים קוראים את ישראל היום. כמו תמיד, העמדנו אתגר בפני הסטטוס קוו העסקי – והצלחנו. אנחנו יודעים שלאתגר סטטוס קוו שהיה קיים במשך הרבה שנים יוצר הרבה בלגן, ושניעור הנתונים המסורתיים יוצר הרבה אבק. אל תדאגו. זה יעלם".

במה שנראה כהתייחסות לביקורת על היות "ביביתון", כלומר ימני ותומך נלהב של הממשלה, אמר אדלסון כי "לא ביקשתי ערוץ טלוויזיה או סיוע מהממשלה. הקמנו משהו שרבים לא האמינו בו, סיכננו את הכסף שלנו. ההצלחה שלנו היא הצלחה של חופש הביטוי והזכות של כל קורא לבחור האם הוא רוצה לקרוא את העיתון או לא. אנחנו מאמינים בזכות הציבור לבחור, ואני לא אתנצל על כך שהציבור בחר בנו".
 
 

"פועל בצייתנות מדי יום לשימור שלטונו של בנימין נתניהו"

החינמון יעלה ביוקר. נמרודי מוריד שרוולים
 החינמון יעלה ביוקר. נמרודי מוריד שרוולים 
 צילום: יח"צ 
 
נאומו של אדלסון הגיע בסוף יום סוער אשר החל דווקא מכיוון מעריב, המסתמן כידוע, כקורבן הראשון האפשרי לסגירה בשל מהלך התרחבתו של ישראל היום, בדמות השקת מוספי סוף השבוע שלו בחודש האחרון.

הבוקר פרסם מעריב מאמר בלתי חתום תחת הכותרת "החינמון שיעלה לישראל ביוקר: האמת על הפטרון והביביתון", בו מציג העיתון מקרים רבים בהם, כך לטענתו, החינמון מבית אדלסון משמש כשופר של השלטון ושל נתניהו במרכזו. בין המקרים: התערבות בבחירות המקדימות בליכוד, התעלמות מתמונה מביכה של ראש הממשלה בביקור בבסיס חיל הים, והביקור הכושל של רוה"מ ברוסיה אשר הוצג בישראל היום כהצלחה.

כך על פי מעריב, 'ישראל היום' מציג את עצמו כ'עיתון הוגן, אובייקטיבי וישר', אבל פועל בצייתנות מדי יום לשימור שלטונו של בנימין נתניהו".

למאבקו של מעריב התגייסו גם שניים מכותביו הבכירים, בן כספית, שכתב מאמר מיוחד הטוען כי מטרתו של אדלסון היא להשמיד את התקשורת החופשית בישראל, וטור של בן דרור ימיני, הגורס כי "ישראל היום הוא סכנה לדמוקרטיה".

"האמת? נמאס לי". יובל אברמוביץ' על מסע ההפחדה והצביעת של מעריב וידיעות אחרונות >>>
דניאל בן סימון: "שאדלסון יכיר קצת את ההוויה הישראלית" >>>
שלדון נגד "חוק אדלסון" >>>
בכיר בידיעות על מוסף ישראל היום: "זה כמו במבה בחינם" >>>
מלחמות השבת החלו: הצצה למוסף סוף השבוע של ישראל היום >>>
תעצור לי באדלסון פינת מוזס >>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by