בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשון בשידור 
הבו לי צרות טובות 
 
 קו פרשת המים. מעיין חודדה    צילום: יח``צ    
ראשון בשידור |
 
דוד ורטהיים

לאחר התחלה חיובית, ושאיפות לחצות את שיאי העונה הקודמת, פצצת הרייטינג של קשת - "האח הגדול", מתחילה לאבד גובה. בתוך כך, היום נודע כי בעקבות תלונות על עונה משעממת, בכוונת הזכיינית להכניס לוילה מספר חסר תקדים של משתתפים חדשים. רייטינג שבועי בסימן עייפות החומר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סימנים של חולשה? חודש ושבוע לאחר השקת "האח הגדול", ובקשת ככל הנראים מוטרדים ממגמת הירידה בנתוני הצפייה בתוכנית.

השבוע זכתה התוכנית ל-27.5% ביום ראשון, ואילו בפרק ההדחה של שלישי השיגה אחוז אחד פחות. כזכור, במרבית התוכניות הקודמות של העונה הנוכחית הניבה התוכנית למעלה מ-30 אחוזי צפייה, ועל כן מדובר בירידה של למעלה מ-10% בממוצע.

אז נכון שהתוכנית עדיין כובשת, בכל עונותיה הקודמות, את שני המקומות הראשונים בטבלה השבועית, ובפער גדול, ונכון ששבועות האמצע בתוכניות ריאליטי (אפקט "האמבטיה"), הן הקשות ביותר להשגת צופים (עם התפוגגות ההתלהבות ההתחלתית וטרם ההצמדות לדמויות המפתח). טיעון נוסף העומד לזכות קו ההגנה של הזכיינית החזקה בישראל הוא התזמון - ימי החנוכה, בהם בכל זאת אנשים מעדיפים לצאת ולא לשהות מול המסך ולבהות בביתם של אחרים.
 

רוקדים עם זאבים

ימים קשים. דיין
 ימים קשים. דיין 
 צילום: אליזרין וייסברג 
 
אולם, גם בקשת מבינים שמגמה, ברור איפה היא מתחילה, אך לא תמיד ניתן לשלוט בנקודה בה היא תסתיים. זאת בדיוק הסיבה שבתוכנית שתשודר הערב יודיעו, כך על פי ההערכות, מנחי התוכנית כי בעוד שבוע בדיוק ייכנסו לבית האח הגדול לא פחות מ-4-7 דיירים חדשים, וזאת בניסיון לתת מענה לנטישת הצופים ולטענות שונות של גולשים כי העונה הנוכחית משעממת ונטולת קונפליקטים. על פי אותן ההערכות, בקשת ידעו מראש שהדחתה של מעיין חודדה מקאסט התוכנית תהפוך לקו פרשת מים עבור העונה, ועל כן יש להערך בהקדם. כזכור, חודדה היתה היחידה מבין דיירי הבית העונה, שעד כה שהביאה לזכיינית באזז, גם אם שלילי.

ובשאר הטבלה? גם שם חופשת החנוכה נתנה אותותיה, ולא לטובה. רשת אמנם הכניסה 4 נציגויות לטבלה השבועית, אולם למעט "צחוק מעבודה" (20.1%), כולן התמקמו מתחת לקו ה-20%. התוצאה העגמומית ביותר עבור הזכיינית היתה דווקא ספיישל "רוקדים עם כוכבים", שהוכן במיוחד לחג ("רוקדים עם ילדים") והניב 17.3% בלבד, פחות אפילו מתוכניתו של אברי גלעד שהתיישבה מעליו בדירוג השבועי עם 17.9%.

עוגמת נפש מכיוון אחר נחתה גם על קשת, ששבוע לאחר פסק הדין כנגד אילנה דיין בפרשת סרן ר', גם פסק הדין של הצופה לא עשה עמה חסד והציב אותה במקום העשירי בטבלה עם 17.1%, הנמוכים בהרבה אפילו מממוצע העונה הנוכחית, הנחשבת לחלשה בתולדותיה.
 
 

שישבת: איך שגלגל מסתובב

ומה קרה בגזרת סוף השבוע: ליל שישי אופייני למדי בערוץ 10 כאשר חדשות השישי נהנות מ-4.4% ו"סודות הקוסמים" מנתון דומה, זאת מול תוכניות רשת שמשיגות הרבה יותר: "אולפן שישי" עם 16.3%, "צחוק מעבודה" 20% ו"תיבת נח" 8.7%.

במוצ"ש לעומת זאת, התהפך הגלגל וערוץ 10 דווקא נחל הצלחה מול רשת, ועקף אותה במרבית רצועות הפריים טיים: "הישרדות הפיליפינים - וילת המושבעים" מניבה 17.1% וגוברת על "משפחה חורגת - מעקב" (13.5%), ו"מהדורת השבט" ששודרה מיד אחריה, השיגה 12.7% וגברה על "הספסל האחורי" (10.4%).
 

העשירייה הפותחת

1) האח הגדול - קשת 27.5%
2) האח הגדול הדחה - קשת 26.5%
3) צחוק מעבודה - רשת 20.1%
4) כלבוטק - רשת 19.4%
5) חדשות 2 - חברת החדשות 19%
6) תכנית האירוח של אברי גלעד - 17.9%
7) רוקדים עם כוכבים - רשת 17.3%
8) הישרדות הפיליפינים - ערוץ 10 17.2%
9) מחפשים את אבא - קשת 17.2%
10) עובדה - קשת 17.1%
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by