בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יושבים בפינה 
כחלון: "גם אני צופה לפעמים באח הגדול" 
 
 ``קשה להתמודד עם איל הון שיש לו עיתון``. כחלון    צילום: אתר הליכוד    
יושבים בפינה |
 
דוד ורטהיים

לאחר שאמש הגדיר מנכ"ל ערוץ 10 את התוכנית "המיץ של האשפה", גם שר התקשורת נדרש לעניין והודה היום כי הוא דווקא צופה ב"האח הגדול": "אם 30% צורכים אותה – זו עובדה". באשר להשלטות בעלי ההון על אמצעי התקשורת אמר השר: "מי שמנהל את המדינה היא הממשלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כנס ראש פינה לתקשורת נכנס הבוקר ליומו השני, וגם בו מתברר, אי אפשר היה להמלט מזרועותיה של התוכנית "האח הגדול". לאחר שאמש כינה מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי את התוכנית "המיץ של האשפה" בתגובה לאמירותיו של מנכ"ל קשת אבי ניר כי הוא מציע להתייחס לתוכנית כאל סוג של דוקו, בפאנל שהנחה עורך TheMarker, גיא רולניק, אמר שר התקשורת משה כחלון כי "אם זה קיים, ושלושים אחוז צורכים אותו - זו עובדה".

השר הוסיף כי "גם אני מסתכל, מה קרה עם ההיא, למה זרקו אותו. איך הם חוצים את הגשרים בתוך המים, ואיך הם עושים קומבינות אחד עם השני. להגיד לך שאפשר לשפר, כן. להגיד לך שאני מומחה בתכנים, לא. מקווה שהמועצה הבאה תעשה עבודה לא פחו טובה מהמועצה הזאת".

את הבקשות לתוכניות איכותיות יותר הפנה השר לעבר רשות השידור: "התפקיד המחנך הוא של רשות השידור, צריך לחזק את הערוץ הראשון והממלכתית, ושם יהיו התוכניות. אקסודוס מול האח הגדול בערוץ הראשון קיבל שישה אחוזים רייטינג, ועוד כנראה עיגלו למעלה. והאח הגדול קיבל 30 אחוז. המציאות מחייבת אותם. אתה רוצה ממנו תמלוגים, ודמי זיכיון, והפקות, הוא צריך להביא את הכסף הזה".

כחלון גם הגן על עמדתו המסורתית ביחס להצלת ערוץ 10: "חשבתי שצריך לצאת למכרז, כי היה זמן לצאת למכרז. אבל היום הבנתי שכיבוי ערוץ 10, המשמעות שלו, פגיעה ביוצרים, בציבור, בפלורלזים, בחדשות, בפרסום, שבירת איזון. להשאיר את ישראל עם ערוץ מסחרי אחד, חשבתי שזו טעות, טוב או לא טוב, ימים יגידו".
 
 

"מעריב והאחרים יודעים איך להתמודד עם האיומים מבחוץ"

"התמודד בעבר, וידע להתמודד גם בעתיד". נמרודי
 "התמודד בעבר, וידע להתמודד גם בעתיד". נמרודי 
 צילום: יח"צ 
 
"קשה להתמודד עם מי שיש לו עיתון, כל אדם שיש לו הון, יש לו השפעה. קשה באותה מידה להתמודד עם איל הון שיש לו עיתון. כשאתה מוריד קצבאות לגמלאים, זה הכי קל, הם יושבים בבית, בוכים. כשאתה נוגע בבעל הון, הוא יודע להתמודד, אלה החיים, בגלל זה הגיעו לשם", אמר השר ביחס למצב העיתונות המודפסת, ולהשתלטות בעלי ההון עליה, בדגש זו של המיליארדר היהודי שלדון אדלסון על "ישראל היום".

"יש הרבה שחקנים שמחזיקים עיתונים שלא צריכים את העצות שלי. הם יודעים להתמודד, ראיתי במעריב, שהם יודעים להתמודד, ניתן להם. אם הוא לא היה מגיע (אדלסון), לא היינו מרגישים את זה. הוא מאיים על אחרים, ואחרים מאיימים עליו בחזרה, למה להיכנס".

ביחס לאפשרות לעגן בחוק את את המניעה מבעלי הון שאינם מתגוררים בארץ לרכוש בעלות על אמצעי תקשורת ישראלים, אמר כחלון כי "לדעתי, יהיה קשה להעביר את החוק שאוסר על זרים להחזיק עיתונים. יהיה קשה להעביר אותה בממשלה, כמה שאני מכיר את הממשלה של היום, לא יהיה לה סיכוי גדול. משרד החינוך צריך לדאוג שהחברה הצעירים יקראו יותר עיתונים. עיתון יש לו את המקום שלו, בינתיים הם הולכים וגדלים. ילדים ונערים צריכים להיחשף לעיתונות. איפה שאתה לא מסתובב יש בעל הון שמרוויח".
 

"צריך לשקול ברצינות רשות לתקשורת"

"מה קרה עם ההיא, למה זרקו אותו". כחלון
 "מה קרה עם ההיא, למה זרקו אותו". כחלון  
 צילום: צילומסך קשת 
 
השר גם הודה ששינה את דעתו ביחס להקמת רשות אחד שתאגד בתוכה את הרגולציה של שוק התקשורת. "במקום משרד התקשורת – בהתחלה חשבתי שלא צריך רשות תקשורת, לפני שמונה חודשים. היום, אני חושב שצריך לחשוב על זה ברצינות, בעקבות ההחלטות שנרדשתי אליהן. אני מבין ששוק התקשורת בישראל, טלוויזיה וסלולר, צריך אופק רגולטורי, זה לא עניין של תפקיד, יש מספיק תפקידים".

"שואלים אותי שואלות רגולטוריות נורמליות, שבנאדם שמשקיע מיליארד או שניים בשוק, רוצה לדעת אם להשקיע, ואני אומר לו שאני לא יודע אם אהיה פה עוד שנה. השוק צריך רגולטור, כמו הגבלים עסקיים, ניירות ערך, ועוד. התפקיד של שר הוא פחות חשוב, אם לא אהיה תקשורת, אהיה תמת. אפעל להקים רשות תקשורת, לא אפגע באנשי המשרד".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by