בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יושבים בפינה 
ורשבסקי: "האח הגדול הוא המיץ של האשפה"  
 
 ``בואו לא נייפה את האמת``. ורשבסקי    צילום: יח``צ    
יושבים בפינה |
 
דוד ורטהיים

אבי ניר על הדברים: "אתה עושה תוכניות שאתה לא מאמין בהן. אנחנו עושים תוכניות שאנחנו עומדים מאחוריהן" • אבי צבי: "קשת היא לא המתחרה הישירה שלי, כי אני מתמודד מול ערוץ 10, ולא מול אבי ניר" • כך בפאנל המרכזי של פסטיבל ראש פינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פסטיבל ראש פינה נפתח בטונים קרביים במיוחד. בפאנל הפותח בו נכחו אבי ניר מנכ"ל קשת, אבי צבי מנכ"ל רשת, יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10, הרצל עוזר מנכ"ל הוט, רון איילון מנכ"ל yes ואייל חומסקי מנכ"ל משרד הפרסום אדלר חומסקי, השמיע גיא רולניק עורך ומייסד Themarke שהנחה, ציטוטים מייצגים מהשנה האחרונה, המתארים את המשבר בשוק הטלוויזיה.

לדברי רולניק "אם אני מסתכל על 99 לעומת 2009, קולות הנהי והבכי נראים קצת מגוכחים. בכל זאת, ה-TV קפצה כיתה. ההשקעה בתוכן גדלה. אז למה כולם בוכים? יש תמיד את המרוויחים והמפסידים מזה שהתעשייה השתנתה, יש טופז ויש קופרמן, יש רשת ויש קשת, וכולם בוכים כי רוצים רגולציה לטובתם ולרעת המתחרים. לפני עשר שנים, כשהיה מונופול, גם אז היה פה בכי. אין צורך לדבר על משבר. אני חושב שהתעשייה משגשגת".
 
 

"קשת עושה את הטלוויזיה הטובה ביותר"

"טוב גז טבעי טוב מבנקאי טוב". ניר
 "טוב גז טבעי טוב מבנקאי טוב". ניר 
 צילום: יח"צ 
 
רולניק הפנה שאלה לאבי צבי וליוסי ורשבסקי: "שמעתי אתכם בעיתונים בוכים על רגולציה. הבעיה שלכם היא בכלל לא הרגולציה. יש לכם בעיה אחת, והיא אבי ניר. הוא לוקח את הרייטינג, את הנתח, את ההכנסות, ומעביר אתכם להפסדים. אם הייתם פותרים את הבעיה הזאת - הייתם פותרים את הבעיה".

צבי השיב: "קשת היא לא הבעיה. היא לא התחרות שלנו. התחרות שלי היא ערוץ 10. האתגר הוא לעשות תוכן ברמה אבל גם בדיאלוג עם הרגולציה – היא מפגרת אחר ההווה, פותרת בעיות של העבר. ההשפעה שלי על התוצאות היא בידי הרוגלטור שמחזיר בידיו את מירב המשאבים. הפער הוא גדול אך הפער בהוצאות עוד יותר גדול. 80% מהבעיה היתה נפתרת אם לא הייתי משלם תמלוגים וזיכיון".

ורשבסקי אמר מצידו כי "אני מאחל בריאות לאודי אנג'ל שלא ישאיר אותי לבד. קשת מקצועית ותחרותית שעושה את הטלוויזיה הטובה ביותר. אנחנו פה בשביל להשתפר. זה לא סוד שעתידנו לוט הערפל ולא בגלל המתחרים אלא בגלל כשלים של השוק והערוץ. אני יכול להבטיח שאם נעבור את הארכת הזיכיון נעשה טלוויזיה אחרת ואיכותית ונעמוד במחויבות. אנחנו נציב אלטרנטיבה ונעשה טלוויזיה אחרת".
 

"להסתכל על האח הגדול כתוכנית דוקו"

"אני לא תוקף את הרגולציה". צבי
 "אני לא תוקף את הרגולציה". צבי 
 צילום: יח"צ 
 
בהתייחס לדברים מטורו של שי גולדן, לפיהם "הציבור הוא גוזל שנשבה על ידי ערוץ 2, שגזל ממנו את צלם האנוש, הצפייה באח הגדול הופכת אנשים למפלצות", הגיב ניר: "אני חושב שזה טקסט מאוד מעניין כשמנסים לנתח מה הוא אומר. האיש אומר שהציבור מטומטם. ניתן לסמן אותו, לבלבל אותו, לעוות אותו. הגישה מאוד מתנשאת ומזלזת בציבור. אני חושב שהציבור חכם ומבחין באמת, מבחין באמת ובשקר בכל עשייה טלוויזיונית. הוא לא רואה טלוויזיה לפי ז'אנרים, אלא לפי מה שמעניין או לא, ולפי אמת או לא".

"יש דרמות שיש בהן עוצמה ורגש והן מעניינות, ויש כאלה שלא. יש ריאליטי מעניין ויש שלא. כשאנחנו עושים תוכנית, זה ההיפך ממה שכתוב שם. אנחנו נעשה תוכנית הכי טובה והכי עמוקה מבחינת לגעת בנקודות אנושיות", הוסיף ניר. "אני מציע לעשות תרגיל: להסתכל על האח הגדול כתוכנית דוקו - וזה מה שהיא בעיניי - על הטבע האנושי והחברה הישראלית. הכוח שלה הוא שילוב של םורמט יוצא דופן, תחרות דרמה, אבל גם אמת אנושית שיוצאת מהמסך. אני מאמין בצופים וביכולתם להבחין בדברים האלה".
 

"ניר יכול להמשיך להוביל באותה רמה עם ארץ נהדרת"

"הקהל בוחר מה שהוא אוהב". אילון על חודדה
 "הקהל בוחר מה שהוא אוהב". אילון על חודדה 
 צילום: צילומסך קשת 
 
לדברי רון אילון, "אבי צודק במאה אחוז. הקהל בוחר מה שהוא אוהב. האח הגדול זה דרמה, אנתרופולוגיה מדהימה. נהנים יותר לכתוב למה זה לא טוב מאשר לראות אותו".

ורשבסקי: "אני אקדים ואגיד שאם היה נופל לי ליד היום לשדר אותו הייתי עושה את זה, ויש לי הרבה מה ללמוד מאבי ניר. את השכנוע הפנימי העמוק שהוא משדר פח אשפה וקורא לו דוקומנטרי. איש לא שמע ממני - וירצחו אותי אנשי הישרדות - זה פרק במתמטיקה עליונה כל עניין הבריתות".

עוד הוסיף ורשבסקי, "אם ניכנס לפינוי זבל, האח הגדול זה המיץ של האשפה, ובואו לא נייפה את האמת. גם הרפובליקה הוויימארית התפרקה בסוג של 'הציבור רוצה והוא מבין'. לנו יש אחריות לציבור ולגבי מה שמשדרים. אני הייתי משדר, אני מסתכל בהערכה רבה לאבי ניר שעושה טלוויזיה סופר איכותית, והיה יכול להמשיך להוביל באותה רמה עם תוכניות כמו 'ארץ נהדרת', 'מסודרים' או 'פולישוק'. ההבדל בין ערוץ 10 לקשת הוא עצום. ערוץ 10 עדיין בשר של שליש בפריים. זה שר מאוד נמוך וקשה לחיות עם זה".

לדבריו: "אנחנו צריכים לעמוד על רגלינו. אני מקווה שב-2011 נוכל לעשות TV אחרת, עושים מה שיכולים כדי לשרוד. אני לא מכיר אף בנקאי, כי אין לנו אשראי בבנק. אנחנו כמהים לרגע הזה, אני מת להכיר בנקאי. עובדים בלי אשראי ובלי הזרמה. כרגע נצטרך להמשיך עם הזבל. אנחנו עובדים לא תמיד מבחירה, ולפעמים משיקולי תזרים. מקווה שנגיע לרגע שבו נוכל לעשות טלווזיה אחרת".
 

גם מפרץ האהבה מוחמאת: "המיץ של הזבל"

אבי ניר לא ממש אהב את עמדתו של ורשבסקי ואמר לו "אתה עושה תוכניות שאתה לא מאמין בהן. אנחנו עושים תוכניות שאנחנו אוהבים, מעריכים ועומדים מאחוריהן. לא משתמשים לא לעצמנו ולא כלפי חוץ בהסברים שקשורים בכסף שלפעמים טוב גז טבעי טוב מבנקאי טוב. זה קשור באמונה שלנו מה צריך לעשות, ואם אנחנו לא אוהבים - לא נגיש לצופים".

ורשבסקי: "אם היום היתה תוכנית פוליגרף ברשת - לא בטוח שזה היה עומד במבחן המציאות של האח הגדול. אני לא חושב שאבי חושב שזאת תוכנית דוקומנטרית ראויה".

אבי ניר: "אני לא מאמין בלעשות טלוויזיה שאתה לא אוהב ולא מאמין, או למכור לציבור משה שאתה לא מאמין בו".

בהמשך שאל רולניק את צבי "אומרים שאתה מנהל אסטרטגיה לא הגיונית ומוטעית. יש לך פלטפורמה אדירה שקוראים לה אבי ניר. כל התוכניות הטובות נמצאות בערוץ 2. כל מה שאתה צריך זה לרכוב על הגל, ובמקום אתה מנסה לעשות גלים. באת להביא העסק לרווחיות או להכין למיזוג ובמקום זה נשבית בטבלאות הרייטינג".

צבי השיב כי "רשת קצת איבדה את הזהות וניסתה לעשות מה שהיא לא מבינה בו או לא יודעת לעשות, ועשינו סדרה של שגיאות בבחירות שלנו. למשל הפוליגרף תוכנית בעייתית בעיניי. מפרץ האהבה שזה המיץ של הזבל. כל אחד גאה בחלק מהתוכניות וגאה פחות באחרות. אבל אם אומרים לי 'אתה נשבית' - בעיניי זה מנותק מהמציאות".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by