בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
סערה ברשות השידור: גובשה רשימת 180 העיתונאים שיפוטרו 
 
 בדרך ליישום הרפורמה. שקלאר    צילום: עפר בלנק    
תקשורת |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

הרשימה כוללת את מקבלי הפנסיות הגבוהות מבין העיתונאים שיפוטרו בעקבות הרפורמה. המפוטרים יהיו מקבלי הפנסיות הגבוהות וכן עובדים צעירים המועסקים ברשות השידור זמן קצר יחסית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשימה שכוללת כ-180 עיתונאים ברשות השידור מסעירה את עובדי הרשות בימים האחרונים: ל-TheMarker נודע כי כנספח להסכם שנחתם בין הנהלת הרשות, ההסתדרות ואגודת העיתונאים, צורפה רשימה בת 180 שמות של עיתונאים שמיועדים לפיטורים לפי הקריטריונים שנקבעו בין הצדדים. ברשות השידור מועסקים כ-850 עובדים המוגדרים עיתונאים, ובמסגרת הרפורמה יפוטרו 380 מהם.

ברשימות שבנספח מופיעים כלל עיתונאי הרשות, כל אחד לפי דירוגו בקריטריונים שנקבעו. אך הרשימה, שבה מצוינים 180 העובדים - רובם עברו את גיל 60 וצברו ותק וזכויות ברשות השידור - היא רשימה קשיחה וכל העובדים בה צפויים להיות מפוטרים. מקורבים לנושא אמרו כי הרשימה גובשה לפי הקריטריונים שהוסכמו בין הצדדים, הקובעים כי עיקר המפוטרים יהיו מקבלי הפנסיות הגבוהות וכן עובדים צעירים המועסקים ברשות השידור זמן קצר יחסית. בין המפוטרים יהיו גם עובדי דרגי הביניים שלא משתייכים לאחת הקבוצות שצוינו, אך זו אמורה להיות הקבוצה הקטנה מבין השלוש.

עובדים ברשות השידור שראו את ההסכם העידו כי הנספח הנפיץ לא צורף לרשימה, ככל הנראה כדי להסתיר את העובדה כי כבר גובשה רשימה כזו. ההסכם והרשימה גובשו עוד באפריל, אך רק בימים האחרונים נפוצה בקרב עובדי הרשות הידיעה כי להסכם צורפה הרשימה המדוברת.
 

"כוונות אגודת העיתונאים היו טובות"

לכל עובדי הרשות יוצע לפרוש במסגרת הרפורמה, אך מכיוון שלא צפויים להיות 380 עיתונאים שימהרו לקבל את ההצעה, חלק נכבד מהם יפוטרו שלא מרצונם. גורמים ברשות השידור הביעו פליאה וכעס על מעורבות אגודת העיתונאים בגיבוש רשימת השמות וטענו כי זה אינו המנדט שלהם כאיגוד מקצועי. גורמים אחרים ברשות הסבירו כי כוונות אגודת העיתונאים היו טובות ונועדו להביא לכך שהמפוטרים יהיו אלה בעלי תנאי הפרישה הטובים ביותר שיוכלו להמשיך להתקיים. הדיונים על הרפורמה עלו על שרטון בתקופה האחרונה כשהאוצר מאיים להמשיך ולהפחית את האגרה ב-5% אם לא יושג הסדר.

לפי ההסכמים שכבר נחתמו, יפוטרו 700 עובדים מתוך 1,900, בעלות כוללת של כ-800 מיליון שקל - עיקר עלות הרפורמה היא תשלום פיצויים למפוטרים. העובדים הפורשים יזכו לתנאים העולים משמעותית על תנאי הפרישה של עובדים בשירות הציבורי, כאשר סכום הפיצוי הממוצע לעובד יהיה כמיליון שקל. עובדים בני יותר מ-50 שיפרשו במסגרת ההסכם יהיו זכאים לפנסיה מוקדמת. בנוסף יכללו תנאי הפרישה עלייה של שתי דרגות ותוספת של 10% לעובד ששיעור הפנסיה שלו עד 70%.

מרשות השידור נמסר: "הנהלת הרשות לא תתייחס כרגע לשמות או לתוכן הרשימה לפני חתימת ההסכמים וכל עוד לא החל תהליך הפרישה. הרכבה הסופי של הרשימה ייקבע רק לאחר שתתברר זהות הפורשים מרצון ומספרם".

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, חיקה גינוסר, מסר בתגובה: "לא רק שזה המנדט שלנו לקבוע קריטריונים אלא זה לב המנדט, אנו דואגים שאנשים יוכלו לפרוש פרישה הגיונית ויוכלו לחיות גם אחרי זה. נכנסנו לעובי הקורה לוודא שלא יפוטרו אנשים שלא תהיה להם יכולת קיום, וכל העובדים יודעים את הקריטריונים שנקבעו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by