בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
"אין למדינת ישראל בעיות כלכליות, יש רק בעיות חברתיות" 

"אין למדינת ישראל בעיות כלכליות, יש רק בעיות חברתיות"

 
תקשורת |
 
טליה פלד קינן

דקה אחרי כנס אילת, סבר פלוצקר, חתן פרס מפעל חיים של אגודת העיתונאים, מסביר למה האוליגרכים הם לא בהכרח הבעיה הראשונה שלנו, מספר כמה מילים הוא כתב בחייו, ועונה על שאלת השאלות - האם צחקו על שמו כשהיה ילד. ראיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(6:00 דקות)

 
לא בעל הון, לא איש שלטון, אזרח קטן עם עט ביד, שהשפעתו עצומה. קשה לדמיין היום את עולם הכלכלה בישראל בלי סבר פולצקר.

לפני מספר ימים קיבל פרס על מפעל חיים מאגודת העיתונאים האיש שאין שר אוצר, ראש בנק או נגיד שלא קוראים אותו. אבל זה גם האיש שהפך את העולם הסבוך של הכלכלה למשהו זמין לכולם, שבעזרתו כל אחד מאיתנו יכול להבין ולדעת איפה הוא ב"שרשרת המזון".

"הכלכלה היא דבר סבוך וקשה, אתה צריך לחרוש את השדות הללו כדי לזרוע ואחר כך לקצור אמירות שהציבור הרחב יכול להזדהות איתן ולהבין אותן, ופתאום אחרי כל השנים האלה אתה רואה שיש לזה פרי, הכרה", אומר פלוצקר בראיון מיוחד לחדשות 10.

דווקא ברגע המאושר שלו, מצליח פלוצקר לעורר מהומה, כאשר מעל הבמה, ברגע שאמור להיות ממלכתי וחביב, הוא פותח חזית מול ראש הממשלה. "הוא ממש הצליח לקומם אותי. היו לי איתו לא מעט שיחות לפני הבחירות, ובכולן הוא אמר פעמים רבות מאוד שהבעיה המרכזית של המדינה היא החינוך, אך הוא לא עשה עם זה כלום".

הכלכלה, בעיני פלוצקר טמונה עמוק בתוך החברה שלנו. "אין למדינת ישראל בעיות כלכליות, יש רק בעיות חברתיות. אנחנו מדינה שיש בה את שיעורי העוני הכי גבוהים בעולם המערבי ופערים כלכליים גדולים. הידרדרנו מצמרת ההשכלה והחינוך לתחתיתם".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by