בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
חובות התוכן של זכייניות ערוץ 2 ב-2008: כ-70 מיליון שקל 
 
 סוחב חובות גם משנים קודמות. ניר    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

חובן המצטבר של הזכייניות גבוה משל ערוץ 10, שהיה היחיד שעמד במחויבויותיו. לרשת חוב תוכן של 36.6 מיליון שקל ולקשת - 33.2 מיליון שקל. כך עולה מנתוני דו"ח הרשות השנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חובות התוכן של זכייניות ערוץ 2 הסתכמו בשנת 2008 ב-70 מיליון שקל - כך עולה מנתוני דו"ח הרשות השנייה (שטרם אושר) ושהוצגו היום בוועדת כלכלה.

על פי הדו"ח, רשת רשמה חוסר בהיקף של 36.6 מיליון שקל והחוסר של קשת מגיע ל-33.2 מיליון שקל. על פי הנתונים שהוצגו קשת השקיעה ב-2008 סכום של 15 מיליון שקל נוספים שלא הוכרו לה ורשת השקיעה 18 מיליון שקל שלא הוכרו, זאת בשל שלא תאמו לז'אנרים במחויבויות.

לזכייניות חוב תוכנית משנים קודמות בגובה כ-90 מיליון שקל שנצבר בשנים 2006-2007, כך שבאופן מצטבר חוב התוכן של ערוץ 2 גבוה יותר מזה של ערוץ 10.

אמנם המחויבויות של ערוץ 2 גבוהות בהרבה, ואולם הזכייניות הקיימות הציעו מחויבויות אלה מיוזמתן במסגרת המכרז, מה שהביא לזכייתן במכרז. ערוץ 10 עמד במחויבויות בשנת 2008 למעט השקעה בקולנוע בגובה 4 מיליון שקל הנדרשת ממנו. רשת לא השקיעה גם היא בקולנוע, ואילו קשת היתה היחידה שהשקיעה את הסכום הנדרש.
 

"אתם לא רוצים חוק? תגידו ונלך כולנו הביתה"

"מתכוון לעמוד בכל דבר שייחתם". ורשבסקי
 "מתכוון לעמוד בכל דבר שייחתם". ורשבסקי 
 צילום: אלדד רפאלי 
 
בדיון שנערך בוועדת הכלכלה ושעסק בחוק ערוץ 10 הציע יו"ר הוועדה, אופיר אקוניס, כי תשלומי התמלוגים, בגובה 4% מהמחזור של כל זכיינית, יופנו לתוכן במקום לקופת המדינה. המהלך הזה כרוך בשינוי תקנות.

במהלך הדיון הסוער שהתפתח עלתה השאלה מדוע טרם הגיש הערוץ מתווה לפיו הוא אמור להחזיר את חובותיו. המנכ"ל יוסי ורשבסקי אמר בעניין כי "יש דברים שכרגע כמו שהחוק מוצג אני לא יכול לעמוד בהם. אני מתכוון לעמוד בכל דבר שייחתם. לבוא ולהציג תוכנית כשאין לי כרגע פתרון לקולנוע זה נראה לי לא רציני". לאחר דין ודברים בין הנוכחים הוסכם כי הערוץ יגיש המתווה האמור למועצת הרשות השנייה בטרם יועלה החוק לקריאה שלישית.

שר התקשורת משה כחלון אמר: "אני חושב שהדיון תקוע במקום לא נכון. צריך להמשיך בהליך, להגיע לסעיפים הבעייתיים, ערוץ עשר יגיד מה שיש לו, אנחנו בדיון ראשוני וכבר תוקעים את החוק. אתם לא רוצים חוק? תגידו ונלך כולנו הביתה. יש מחלוקות? אנחנו נדון וזה התפקיד של ועדת כלכלה".

חבר הכנסת זבולון אורלב אמר כי השדולה למען ירושלים בכנסת לא תסכים להצעה בחוק לפיה הערוץ ימשיך לשדר מגבעתיים אך יפעיל אולפן חדשות משני בירושלים.

המפיק אסף אמיר טען כי "עצם הרעיון שחברי כנסת צריכים עכשיו להתדיין מול גופי שידור זה לא משהו שצריך להיות. התקשורת אמורה להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה ובמקרה הזה זה הפוך. הדבר הכי מסוכן שבסופו של דבר בעלי המניות יגידו בסיום החקיקה שאולי עדיף לוותר כי החוק לא מספיק טוב, לקנות את יס, ואולי הם יוותרו וזה ביזיון של הכנסת שאנחנו לא רוצים להגיע אליו".
 
 

"מצבה של רשת לא יותר טוב מזה של ערוץ 10"

"אנחנו בדיון ראשוני וכבר תוקעים את החוק". כחלון
 "אנחנו בדיון ראשוני וכבר תוקעים את החוק". כחלון 
 צילום: אתר הליכוד 
 
שאול מגנזי מרשת טען כי מצבה של רשת לא יותר טוב מזה של ערוץ 10 וכי "עוד כמה חודשים אנחנו עלולים לשבת פה ולדון במצבה של רשת". יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, אמרה כי הצעת החוק משווה את ההקלות שקיבלו זכייניות ערוץ 2 במסגרת מיקוד הרגולציה ומאפשרת הקלות דומות גם לערוץ 10.

מרשת נמסר בתגובה כי "כמו בכל שנה, גם ב-2008 רשת עמדה בכל מחויבויותיה. קיימת מחלוקת בנוגע למועד תחילת מיקוד הרגולציה אשר תתברר בבג"ץ. בשנת 2009 רשת שידרה עודפי סוגה עילית בהיקף של כ-9 מיליון שקל. אם ההקלות שניתנו לערוץ 10 מיום הקמתו היו חלות גם על רשת היינו נמצאים בעודף של מיליוני שקלים".

מקשת נמסר: "טרם קיבלנו את נתוני הדו"ח ואנו לא מתייחסים לטיוטא. בכל מקרה ולמען הסר ספק, קשת השקיעה בסוגה עילית מתחילת תקופת הזיכיון החדשה פי 10 מערוץ 10. גם בשנת 2008 קשת השקיעה פי 2 מערוץ 10 והייתה בית ליוצרים וליצירה והמסך האטרקטיבי ביותר עבור הצופים. ידוע, מיקוד הרגולציה נועד לתיקון טעויות ועיוותים הסטוריים ועניין פרשנות העמידה של תתי הסוגה והכרה במיקוד נמצא בימים אלה בבג"ץ."
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by