בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הרשות השניה בודקת: האח הגדול משתלט על כל לוח השידורים? 
 
 הזוג חודדה משתלט גם על תוכניות הבוקר? הרשות בודקת    צילום: רונן אקרמן    
תעשייה |
 
Themarker

האח הגדול שב ועימו גם המחלוקות בין קשת לרגולציה. על הפרק: כתבה באולפן שישי במסגרתה בילה הכתב אילן לוקאץ' יומיים בוילה המפורסמת. הרשות השניה: "מצפים מקשת לא להפוך ל'ערוץ האח הגדול"'. חדשות 2: "תופעת האח זוכה לסיקור בכל כלי התקשורת ואין סיבה שדווקא חדשות ערוץ 2 יימנעו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העונה החדשה של האח הגדול רק החלה, וקשת וחברת החדשות כבר במחלוקת קשה בנושא זה עם הרשות השניה: בתחילת השבוע הוציאה הרשות מכתב בו היא מבקשת הבהרות בנוגע לשידור כתבת מגזין באולפן שישי, אשר עסקה כולה בתוכנית האח הגדול.

ל-TheMarker נודע כי הרשות פנתה לחברת החדשות של ערוץ 2 וביקשה הבהרות בנוגע לשידור הכתבה במסגרת תוכנית חדשותית, שכן מדובר בקידום תוכן של הזכיינית בתוך מהדורת החדשות.

נושא נוסף שנמצא בהליך בירור מול קשת הוא כמות תוכניות הריאליטי שהיא משדרת. לפי הנחיות הרשות השנייה, לזכיין בערוץ 2 מותר לשדר עד שלוש שעות ריאליטי בשבוע, זאת בתנאי שתשדר חמש שעות סוגה עלית, תוכניות דרמה ותעודה באותו שבוע.

שני פרקי האח הגדול ששודרו השבוע מסתכמים בלמעלה מארבע שעות ריאליטי. מאחר שתוכנית האח הגדול משיגה רייטינג כה גבוה, כל שעת שידור משמעותה הזרמת הכנסות של מיליוני שקלים לקשת.
 

חדשות 2: "תוכנית הבוקר אינה תוכנית חדשות"

ביום ראשון השבוע עלתה לאוויר העונה השלישית של תוכנית הריאליטי האח הגדול אשר משודרת בזכיינית ערוץ 2 קשת. לצד אייטמים רבים הקשורים לתוכנית ששובצו בתוכניות הבוקר של הזכיינית, כמו גם כמות גדולה של פרומואים שוטפים, שודרה באולפן שישי כתבת מגזין בת 8.5 דקות, במסגרתה בילה הכתב אילן לוקאץ' יומיים בבית האח הגדול. לוקאץ' סופח לקבוצה אשר שאר חבריה הורכבו מאנשים שלא התקבלו לתוכנית אבל הסכימו להיכנס לבית האח הגדול לביצוע פיילוט טכני לתוכנית. בכתבה התייחסו למשתתפי העונות הקודמות שפרה קורנפלד ויוסי בובליל כ"גיבורי תרבות", אך לא נעדרה ממנה ביקורת כלפי התוכנית והמשתתפים בה.

בהתייחס לכתבה במהדורת החדשות נמסר מהנהלת הרשות השנייה: "נשלח לחברת החדשות מכתב שבו אנו מבקשים הבהרות לנוכח העובדה ששידור הכתבה לא היה מובן מאליו".

בנוגע לקידום האח הגדול בתוכניות הבוקר נמסר כי "תוכנית הבוקר אינה תוכנית חדשות ומכאן שלזכיין אפשרות לשבץ אייטמים לפי שיקול דעת העורך". מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, הוסיף כי "אני מצפה מקשת לא להפוך את ימי השידור שלה לערוץ האח הגדול ולשמור על תמהיל מגוון שנותן מענה לכלל הצופים ולא חדגוני ובלתי מאוזן".

בנושא כמות שעות שידור ריאליטי בקשת נמסר: "הנושא מטופל מול הזכיין בהתאם להנחיות ולפיכך נדרשו ממנו הבהרות. בעתיד הנושא יטופל במסגרת אישור לוח השידורים".

תגובת חדשות 2: "לדעתנו אין מדובר כאן בהפרה. הכתבה המצוינת עומדת בסטנדרטים העיתונאיים של חברת החדשות. תופעת האח הגדול זוכה לסיקור בכל כלי התקשורת - הכתובה והאלקטרונית - ואין סיבה שדווקא חדשות ערוץ 2 יימנעו מסיקורה".

מקשת לא נמסרה תגובה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by