בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ראובן ריבלין הגיש תביעת דיבה נגד חדשות 2 
 
 ``כתבה שקרית ומגמתית`` ריבלין    צילום: רויטרס    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

לאחר שחדשות 2 סרבו להתנצל על הכתבה אודות נסיעות רעיית יו"ר הכנסת לחו"ל, מממש ריבלין את איומו ומגיש תביעת דיבה נגדם: תובע פיצוי של 100,000 שקלים והתנצלות. חדשות 2 בתגובה: "אנו עומדים מאחורי הדברים שפורסמו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעת דיבה נגד חדשות 2 ו"אולפן ששי". זאת, לאחר שהללו סירבו לדרישתו לפרסם התנצלות על כתבה ששודרה ב - 16.10 ועסקה בנסיעות היו"ר לחו"ל עם רעייתו בקדנציה הקודמת (2003-2005).

בכתבה נטען כי ריבלין לקח את רעייתו לחו"ל על חשבון הוצאות הכנסת, וזאת בניגוד לעמדת היועמ"ש לכנסת, שמצאה כביכול פסול בצירוף בת-הזוג, בעוד מינהל הכנסת המציא לידי חדשות 2 מסמכים המעידים על העדר חוות דעת כזו.

"בהינף יד הפך התובע ממי שמזוהה כלוחם בשחיתות, לאחד הנבחרים המושחתים שבהנהגת המדינה", טוען בא-כוחו של ריבלין, עו"ד אלי זהר. "בפרסום הכתבה באה לידי ביטוי יותר מכל הקלות הבלתי נסבלת של התקשורת, הבוחרת לפרסם כל העולה על רוחה, גם בידיעה ברורה כי הפרסום הינו כוזב וכי הוא עלול להסב נזק אדיר מימדים לשמו הטוב של נשוא הפרסום".
 

"הכתבה הציגה צילומים ממחלקה ראשונה"

"מגמתיות הן בכתבה והן בדברי ההנחיה". לפיד
 "מגמתיות הן בכתבה והן בדברי ההנחיה". לפיד   
על פי כתב התביעה, ריבלין טוען למגמתיות ולהעדר תום לב בפרסום, שכן אם היה רצון להביא למינהל תקין היה מקום לתת תמונה מלאה על יושבי ראש הכנסת לדורותיהם, ולא כך נעשה.

ריבלין תובע פיצוי של 100,000 שקלים, כקבוע בחוק, ודורש מ"אולפן ששי" לפרסום התנצלות.

בכתב התביעה, המופנה נגד חברת חדשות 2, המנכ"ל אבי וייס, עורך אולפן ששי גולן יוכפז והכתבת יפעת גליק, נכתב עוד כי: "האמור בכתבה אין בו אמת, ופורסם על אף שהנתבעים ידעו היטב כי אין בו ממש, שכן הובהר והוסבר להם עובר לפרסום הכתבה, כי התובע פעל כדין, על פי הנחיית חשב הכנסת, הנסמכת על החלטות ועדות הכנסת, וכי מעולם לא הוצגה בפניו או בפני כל גורם מוסמך אחר חוות דעת של היועצת המשפטית של הכנסת בה נטען היפוכם של דברים, חוות דעת אשר כלל אינה קיימת".

ריבלין טוען לעבירת לשון הרע, ומתאר חמש הוצאות דיבה שנעשו הן בכתבה והן בדברי ההנחיה של המגיש, יאיר לפיד. בין היתר ציין, כי בניגוד לתיאור שלפיו התכנסה ישיבה בכנסת בעקבות התחקיר ובה נאמר, כביכול, כי חל איסור על טיסת הרעייה. לטענת ריבלין מעולם לא ניתנה הנחייה כזו. כמו כן, הוא קובל על כי הוצג כנהנתן ומושחת בכך שהכתבה הציגה צילומים ממחלקה ראשונה, בעוד שהוא ורעייתו מעולם לא נסעו במחלקה ראשונה בנסיעה בתפקיד.

מחדשות 2 נמסר בתגובה כי: "אנו עומדים מאחורי הדברים שפורסמו ונגיב באופן מפורט בבית המשפט".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by