בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
יו"ר רשות השידור - יו"ר ועדת העורכים 
 
 ``מדובר בכלי חשוב מאוד שחייבים להחיותו מחדש``. שקלאר    צילום: עפר בלנק    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

מוטי שקלאר נבחר היום לתפקיד יו"ר ועדת העורכים: יחליף את עורך "עובדה" דורון גלעזר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר רשות השידור מוטי שקלאר מונה היום ליו"ר ועדת העורכים של כלי התקשורת בישראל, כך החליטו היום פה אחד מרבית נציגיהם בישיבה מיוחדת.

ועדת העורכים היא גוף לתיאום בין התקשורת הכתובה והמשודרת בישראל לבין גורמי הביטחון במדינה. בוועדה חברים נציגים של כל כלי התקשורת ובמסגרת תפקידה היא נפגשת באופן סדיר עם ראש הממשלה, שרים קצינים ופקידים במערכת הביטחון, שמעבירים לוועדה מידע בתמורה להבטחה שגופי התקשורת לא יפרסמו אותו, גם אם יקבלו אותו ממקור אחר.

על פי תקנון הועדה, תפקידה הוא "לשמש מסגרת לחילופי דעות ולקביעת עמדה בנושאים שיש בהם עניין משותף. לשמוע מידע מאת שרי המדינה ונציגי מוסדות ציבור. ולייצג את כלי התקשורת המאוגדים בוועדה בעניינים שתחליט עליהם".

שקלאר יחליף בתפקידו את עורך "עובדה" ולשעבר עורך משותף במעריב דורון גלעזר, שכיהן בתפקיד קרוב לשנתיים.
 

נחזיר "עטרה ליושנה'"

מוטי שקלאר מילא בעברו שורה של תפקידים ציבוריים ותקשורתיים, בהם: מנהל מדרשת הגולן בחיספין, מנהל בית הספר הדתי לקולנוע מעלה בירושלים (שהיה ממייסדיו), מנכ"ל "רדיו קול חי" ויו"ר המועצה והמנכ"ל של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. ב-2006 מונה למנכ"ל רשות השידור במקומו של המנכ"ל הזמני יאיר אלוני.

שקלאר אמר היום עם בחירתו: "אני סבור שיש הרבה מאוד אינטרסים משותפים לכל אמצעי התקשורת למרות התחרות ביניהם, ויש מקום להחזיר 'עטרה ליושנה' לועדת העורכים ולחזקה".

עוד הוסיף כי "מדובר בכלי חשוב מאוד שחייבים להחיותו מחדש. אני סבור שנכון יהיה לכנס את הועדה אחת לתקופה על מנת לעמוד מול האתגרים הרבים והאיומים על חופש העיתונות. ובהזדמנות זו אני מודה על הבעת האמון שנתנו כל המשתתפים בשידור הציבורי ובחשיבותו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by