בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
סולימן א-שאפעי תובע את חדשות 2: "אפליה והתנהלות חסרת תום לב" 
 
 מעולם לא התלוננתי. א-שאפעי     צילום: ערוץ 2    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

כתב חדשות ערוץ 2, סולימן א-שאפעי, הגיש לבית הדין לעבודה בקשה דחופה להשיבו לעבודה ולמנוע את פיטוריו • מכתב התביעה: "ההליך הוא פועל יוצא של התנכלות אישית לכתב מוערך" • א-שאפעי: "אחרי 16 שנה של עבודה ואחרי ששמעתי על כך מכל כלי התקשורת, קבלתי מכתב פיטורים באימייל וזאת מבלי שצוינה שם אפילו הסיבה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב חדשות ערוץ 2, סולימן א-שאפעי, הגיש אתמול לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בקשה דחופה כנגד חברת החדשות של הערוץ להשיבו לעבודה ולמנוע את פיטוריו. כזכור, לפני כשבוע פוטר א-שאפעי מחברת החדשות לאחר השעיה בת 50 ימים, זאת בשל ספר שכתב אודות גלעד שליט עבור "ידיעות ספרים", כך לטענת חברת החדשות.

אולם, גורמים המקורבים לא-שאפעי, שופכים היום בפני nana10 אור חדש על הפרשה. לדברי מקורביו בחברת החדשות "כולם בחדשות 2 ידעו הרבה לפני שהודפס הספר שבכוונת א-שאפעי להוציאו לאור". לדברי אותו גורם "אבי וייס ידע באופן אישי על הספר ואפילו קיבל מא-שאפעי הצעה ישירה להכין סדרת כתבות העוסקת בו". אותו גורם אף מוסיף כי וייס קיבל את כל הקובץ של הספר טרם הוצאתו לאור ואמר שהוא צריך לחשוב על כך".

סולימן א-שאפעי פוטר ומגיב: "מדובר באחת ההחלטות האומללות" >>>
ערבב את הטיח, סלימאן. דעה >>>
 

"הציבור לא חשוב כאן?"

 במשך שנים קבלתי שכר בזוי ולא התלוננתי, כי יש לי שליחות ואני עיתונאי. מעולם לא היתה לחברת החדשות תקלה אחת או פשאלה באחת הידיעות שלי. העצוב ביותר הוא שערב פרסום הקלטת של גלעד שליט היתה לי ידיעה מרעישה, שנגנזה בגלל הפרשה הזו. הציבור לא חשוב כאן? 
א-שאפעי עצמו סירב לפרט בנושא אך הסביר היום ל-nana10 כי הוא מרגיש מושפל מתמיד. "אחרי 16 שנה של עבודה קבלתי סוף סוף, אחרי ששמעתי על כך מכל כלי התקשורת, מכתב פיטורים באימייל וזאת מבלי שצוינה שם אפילו סיבת הפיטורים ואחרי שבמשך 50 ימים כבלו את ידי ואמרו לי 'אל תתקשר, אנחנו נתקשר אליך'. נגרם לי עוול ואני לא יודע מה הסיבה. האם פשעתי שבהוצאת ספר".

לדברי א-שאפעי "במשך שנים קבלתי שכר בזוי ולא התלוננתי, כי יש לי שליחות ואני עיתונאי. מעולם לא היתה לחברת החדשות תקלה אחת או פאשלה באחת הידיעות שלי. העצוב ביותר הוא שערב פרסום הקלטת של גלעד שליט היתה לי ידיעה מרעישה, שנגנזה בגלל הפרשה הזו. הציבור לא חשוב כאן?", הוסיף.
 
 

מכתב התביעה: "לא נחתם עמו חוזה העסקה"

 מקורב לא-שאפעי: כולם בחדשות 2 ידעו הרבה לפני שהודפס הספר שבכוונת א-שאפעי להוציאו לאור. אבי וייס ידע באופן אישי על הספר ואפילו קיבל מא-שאפעי הצעה ישירה להכין סדרת כתבות העוסקת בו. עד היום לא התקבלה ממנו תשובה 
מכתב התביעה שהגיש א-שאפעי באמצעות עורכי דינו אלון דיסקין וגדעון קורן, עולה כי לטענתו הפסקת עבודתו "מלמדת בראש ובראשונה על חוסר הפנמה של חובות ציבוריות המוטלות על גוף ציבורי, ובצרות עין כלפי כתב ערבי, המוציא ספר על גלעד שליט".

עוד טוען א-שאפעי כי "ב-16 שנות עבודתו בחברת החדשות לא נחתם עמו חוזה העסקה ולא חל עליו כל תנאי המגבילו בכתיבת ספרים, ואפילו היה תנאי שכזה, כי אז הוא פסול, מביש ממש ועל כן מדובר בהליך פיטורים פגום ואומלל שהוא פועל יוצא של התנכלות אישית לכתב מוערך ושיקולים לא ענייניים (מדהימים ממש) העולים כדי אפליה והתנהלות חסרת תום לב".

מחדשות ערוץ 2 נמסר בתגובה: "לא קיבלנו כל פנייה בנושא, ובכל מקרה אין בכוונתנו לעסוק בענייניו הפרטיים של עובד בכלי התקשורת".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by