בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מה רוצה ליברמן מערוץ 10? 
 
 בימים אלה, מכין ערוץ 10 תחקיר על פעילותו. ליברמן    צילום: גטי    
תעשייה |
 
צבי זרחיה, Themarker

מה מסתתר מאחורי התנגדותה של ישראל ביתנו להארכת זיכיונו של ערוץ 10? בכנסת מעריכים: ליו"ר המפלגה אביגדור ליברמן יש ביקורת חריפה על הערוץ • בימים אלה מכין הערוץ תחקיר על ליברמן, ואתמול שידר תחקיר על עסקיו ברוסיה של לב לבייב - הבעלים של הערוץ הרוסי • ישראל ביתנו: "השטויות וההשמצות כלל אינן ראויות לתגובה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה מסתתר מאחורי התנגדותם של חברי הכנסת של מפלגת ישראל ביתנו להצעת החוק הפרטית להארכת הזיכיון של ערוץ 10? התנגדותה של המפלגה שלשום גרמה לדחייה בחקיקתה של הצעת החוק הפרטית בעניין.

בכנסת מעריכים כי ההחלטה להתנגד להארכת הזיכיון התקבלה על ידי יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, והועברה לחברי הכנסת במפלגתו. התגובה הרשמית של ישראל ביתנו להתנגדותה להארכת הזיכיון מוסברת בכך ש"אין זה ראוי שהממשלה והציבור שוב ישלמו מכספי הציבור עבור עסק פרטי".
 
 לדברי מקורות בכנסת, ליברמן אינו שבע רצון, בלשון המעטה, מרוח השידורים בערוץ 10. הם ציינו שליברמן התבטא בנוסח: "לא הערוץ ולא אופן הסיקור שלו יגרמו לי להכפיף את החוק למענו". בימים אלה, אגב, מכין ערוץ 10 תחקיר על פעילותו של ליברמן 
ואולם להערכת גורמים פוליטיים, ישנן סיבות נוספות להתנגדות להארכת הזיכיון שאינן מובעות באופן פומבי על ידי נציגי המפלגה. לדברי מקורות בכנסת, ליברמן אינו שבע רצון, בלשון המעטה, מרוח השידורים בערוץ 10. הם ציינו שליברמן התבטא בנוסח: "לא הערוץ ולא אופן הסיקור שלו יגרמו לי להכפיף את החוק למענו".

גורמים פוליטיים טענו שליברמן אמר כי "צריך לסגור את ערוץ 10". ח"כ בישראל ביתנו העריך אתמול כי "ליברמן עלול לחולל משבר קואליציוני אם יוארך הזיכיון של הערוץ". בימים אלה, אגב, מכין ערוץ 10 תחקיר על פעילותו של ליברמן.
 
 

ישראל ביתנו: "הערוץ לא עמד בהתחייבויות"

ליברמן לא התאהב בתחקיר. לבייב, המחזיק גם בערוץ הרוסי
 ליברמן לא התאהב בתחקיר. לבייב, המחזיק גם בערוץ הרוסי 
 צילום: רויטרס 
 
לפי הערכות בכנסת, ליברמן וישראל ביתנו מתנגדים להארכת הזיכיון של ערוץ 10 בשל דרישתם לכלול את הערוץ הרוסי, ערוץ 9, בחבילת הערוצים הצרה, המשודרת בחינם. בקדנציה הקודמת של הכנסת ניסו ח"כים מישראל ביתנו, בהם יו"ר הסיעה ח"כ רוברט אילטוב, לקדם הצעת חוק שלפיה ערוץ 9 ייכלל בחבילת ערוצי החינם. הצעת החוק לא קודמה בשל התפזרות הכנסת והקדמת הבחירות.

בכנסת מציינים שהכללת ערוץ 9 בחבילת ערוצי החינם תסייע לבוחרים רבים של ישראל ביתנו, הנתמכת על ידי קהלי העולים ובהם מברית המועצות, בכך שלא יצטרכו לשלם דמי מנוי ל-HOT או ל-yes לצורך קליטת שידורי הערוץ.

טל נחום, דובר ישראל ביתנו, מסר בתגובה: "ישראל ביתנו ידועה והוכיחה כבר במעשיה בממשלות שבהן כיהנה ובכנסת, שהיא דוגלת בעידוד התחרות במשק ובכלל זה גם בשוק התקשורת. ישראל ביתנו סבורה שלאחר שניתנו לערוץ 10 הקלות בהזדמנויות רבות כדי שיוכל לעמוד בהתחייבויותיו, והערוץ לא עשה זאת, אין זה ראוי שהממשלה והציבור שוב ישלמו בכספי הציבור עבור עסק פרטי. כל שאר השטויות וההשמצות כלל אינן ראויות לתגובה". בישראל ביתנו נמנעו מלמסור תגובה אישית של ליברמן, על אף בקשת TheMarker.
 

ערוץ 10: "הלחצים מחדדים את הצורך בקיומו של הערוץ"

"לא ניכנע לאף לחץ". מנכ"ל ערוץ 10 ורשבסקי
 "לא ניכנע לאף לחץ". מנכ"ל ערוץ 10 ורשבסקי 
 צילום: אלדד רפאלי 
 
בישראל 10, המפעילה את ערוץ 10, טוענים שלא מן הנמנע כי ההתנגדות להארכת הזיכיון לערוץ נובעת מהתחקיר שפורסם אמש על ידי מיקי רוזנטל בתוכנית "המקור" על עסקיו ברוסיה של איש העסקים לב לבייב, בעל השליטה והבעלים באפריקה ישראל והערוץ הרוסי. רוזנטל נסע לרוסיה כדי להתחקות אחר הנכסים של החברה וההתקדמות בהקמתם. בערוץ 10 אמרו אתמול: "לא ניכנע לאף לחץ. הלחצים הללו מחדדים את הצורך בקיומו העצמאי של ערוץ 10".

לדברי רוזנטל, "בישראל יש ללבייב חברות טובות, אבל ברוסיה יש פער גדול בין מה שהוא מספר שיש לו לבין מה שיש לו בפועל. יש קושי גדול עם ההבטחות של לבייב. מתוך 30 פרויקטים שאפריקה הבטיחה לבצע ברוסיה, מחציתם לא קיימים, אין להם רישיונות. למשל פרויקט, סיטי אוף מוסקווה, קניון גדול שאמור להיפתח ב-2010 - אין שום סיכוי שהוא ייפתח עד אז. הייתי בשטח, רואים רק יציקה של בטון".

מאפריקה ישראל נמסר שלשום ביחס לדברי רוזנטל: "אפריקה, בהיותה חברה ציבורית, מפרסמת דו"חות כספיים מקיפים ושקופים הכוללים התייחסות לסטטוס הפרויקטים בעולם. מצבה של החברה נבחן לאחרונה לעומק על ידי פרופ' אמיר ברנע, ובהתאם גובש ההסדר עם הנושים. אפריקה מקפידה להתבסס על נתונים כלכליים מקצועיים, ולא על התרשומתם של עוברי אורח אשר זה מקרוב באו. בתקופה זו פועלת הנהלת אפריקה בשקיפות מלאה כדי לגבש הסדר עם נציגות בעלי חוב מתוך אמונה ביכולתה של החברה לחזור לפסים של צמיחה במהרה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by