בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הכנסת תקדם הליך חקיקה מזורז להארכת זיכיון ערוץ 10  
 
 ``נמצא את המתווה הנכון לחקיקה``. כחלון    צילום: אתר הליכוד    
תעשייה |
 
צבי זרחיה ואופיר בר-זהר, Themarker

למרות כוונת הרשות השנייה לפרסם מחר מכרז חדש, בתוך שבועיים צפויה המליאה לאשר הארכת הזיכיון בשנתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מליאת הכנסת צפויה לקדם הליך חקיקה מזורז להארכתו בתוך שבועיים של זיכיון ערוץ 10 - על-אף הודעת מועצת הרשות השנייה על כוונתה לפרסם מחר מכרז לבחירת זכיין חדש לערוץ.

ההליך המזורז יבוצע בתמיכת הממשלה ובמסגרתו תוארך תקופת הזיכיון של ערוץ 10 בשנתיים, עד תחילת 2012, תוך החלת המחויבויות הרגולטוריות הקיימות על הערוץ. שר התקשורת, משה כחלון, ייפגש היום עם שר האוצר, יובל שטייניץ, לתיאום מהלכים.

הזיכיון של ערוץ 10 עתיד לפוג בינואר 2010. הרשות השנייה קבעה כי לא תוכל להאריך את הזיכיון בשל חובות של יותר מ-100 מיליון שקל שצבר הערוץ בתחומי התוכן, דמי הזיכיון והתמלוגים.

בכנסת מעריכים כי החקיקה המזורזת לא תתבסס על הצעת חוק ממשלתית, אלא על הצעת החוק הפרטית שהוגשה בעניין על ידי חברי הכנסת כרמל שאמה (ליכוד) ונחמן שי (קדימה). שאמה ושי צפויים לפנות מחר לוועדת הכנסת בבקשה שתאשר לקיים הצבעה על הצעת החוק בקריאה טרומית כבר ביום רביעי הקרוב. הממשלה צפויה לזרז את העברת הצעת החוק לקריאה שנייה ושלישית בתוך כשבועיים.

במשרדי האוצר והתקשורת בוחנים כעת את ההשלכות המשפטיות של פרסום מכרז חדש בצד השלכותיה של חקיקה מהירה להארכת הזיכיון.

כחלון, שלוחץ לאישור הצעת החוק הפרטית, אמר אמש ל-TheMarker כי "דרושה חקיקה בנושא הארכת הזיכיון בגלל המצב שאליו נקלענו ובגלל הזמן הקצר שנותר עד סיום תקופת הזיכיון. נמצא את המתווה הנכון לחקיקה".

שאמה ושי אמרו כי "ראוי להאריך את הזיכיון בשנתיים. שוק התקשורת בישראל עומד לפני מהפכה ושינויים דרמטיים. בנסיבות אלה ראוי לשמר אותו במתכונתו הנוכחית ולשלב אותו בשינוי הגדול. בכוונתנו להמשיך בהליכי חקיקה, שנעשים על דעת משרדי האוצר והתקשורת".

שי הוסיף כי "אם לא יחוקק החוק להארכת הזיכיון, ערוץ 10 יפסיק לפעול, בעוד שלא ברור מי רוצה ויכול לשדר בערוץ כבר בתחילת 2010. במצב שכזה שוק הטלוויזיה המסחרית יצומצם וייותרו רק שתי הזכייניות בערוץ 2 - רשת וקשת".
 

בין הצעת חוק פרטית לממשלתית

כחלון וראשי משרדו מקיימים במקביל דיונים עם שטייניץ ואנשי האוצר בדבר האפשרות לקדם הצעת חוק ממשלתית להארכת הזיכיון. עם זאת, התחושה הרווחת היא כי מוטב כי הממשלה תסייע להצעת החוק הפרטית כיוון שקידום הצעת חוק ממשלתית עלול לעורר טענות נגד תמיכת הממשלה בערוץ 10.

ארגוני היוצרים הביעו התנגדות להצעת החוק להארכת הזיכיון מחשש כי תבטל חלק מהתחייבויות ערוץ 10. גורמים בתעשיית התקשורת העריכו שהחקיקה תגרור דרישות גם מצד זכייניות ערוץ 2 וחברות הכבלים והלוויין HOT ו-yes.

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, אמר בשבוע שעבר כי הוא מאמין כי בסופו של דבר יימצא פתרון להמשך פעילות הערוץ. בעקבות הודעת הרשות על היציאה למכרז חדש אמר ורשבסקי לעובדי הערוץ כי "ההתפתחויות מעלות את החשש שאנו נמצאים בחלם. היציאה למכרז היא פיקציה. איני רואה אפשרות למפעיל אחר לערוץ 10, למעט ישראל 10. אין סיכוי שתימצא קבוצה שתהיה מסוגלת לעמוד בתנאי המכרז ולעלות לשידור בעוד שלושה חודשים".

בתוך כך, יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), הודיע בשבוע שעבר כי הארכת זכיונו של ערוץ 10 תתבצע בנפרד מהרפורמה הנדונה בוועדת הכלכלה על המעבר משיטת הזיכיונות לשיטת הרשיונות בטלוויזיה המסחרית. ועדת הכלכלה תחל מחר בהקראת סעיפי החוק, במטרה להשלים את החקיקה בתוך כמה שבועות.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by