בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
רובי ריבלין נגד חדשות 2: הכתבה על טיסות בת הזוג - שקרית ומגמתית 
 
 ``הצגה כוזבת, מסולפת ומגמתית, שנעשתה על ידכם ביודעין``. רבלין     צילום: רויטרס    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

יו"ר הכנסת מאיים בתביעת דיבה על הכתבה ששודרה ב"אולפן שישי" והציגה אותו כמי שהטיס את רעייתו בניגוד להוראות המפורשות של היועצת המשפטית של הכנסת. חדשות 2: "מבקר המדינה הורה לפתוח בחקירת הפרשה - הדברים מדברים בעד עצמם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, מאיים בתביעת דיבה כנגד חדשות 2 בשל שידור הכתבה ששודרה ב"אולפן ששי" האחרון, שהציגה אותו כמי שהטיס את רעייתו, כביכול, שלא כדין. כזכור, בכתבה נטען כי רבלין פעל בשיטתיות לאורך הקדנציות שלו לכלול את רעייתו לכל מסעותיו בחו"ל, זאת בניגוד להנחיות היועצת המשפטית של הכנסת. בכתבה אף צוין כי יושבת ראש הכנסת לשעבר, חברת הכנסת דליה איציק, אף עשתה כן אך מרגע שהתקבלה הנחיית היועצת, היא פסקה מהנוהג, בניגוד לריבלין שהמשיך.

במכתב ששיגר היום באמצעות עורך דינו אלי זהר לחברת החדשות מנווה אילן, טוען יו"ר הכנסת כי אין בסיס לטענה כאילו היועמ"ש לכנסת העבירה לגורמים במשכן חוות דעת האוסרת את צירוף בת הזוג לנסיעות, ובכל מקרה אם ניתנה הנחיה בעל פה, היא לא תועדה וניתנה ב- 2006, לאחר רוב-ככל טיסותיו בכנסת הקודמת. את מכתב קבלו לידיהם מנכ"ל חדשות 2 אבי ויס, עורך "אולפן שישי" גולן יוכפז והכתבת יפעת גליק, ותבע מהם התנצלות במהדורה הקרובה, ולא - יפעל בדרכים משפטיות לרבות תביעת דיבה.
 
"עומדים מאחורי כל מילה". ויס
 "עומדים מאחורי כל מילה". ויס 
 צילום: יח"צ 
 
לדברי ריבלין, מדובר בתחקיר "מגמתי ומוזמן", רצוף שקרים ועבדות מופרכות שנועד אך ורק לפגוע בשמו הטוב ולהציג אותו כנהנתן ומושחת, תוך התעלמות מהנוהג הקיים בכנסת מאז ומתמיד ומנסיעות של יושבי-ראש אחרים. הכתבה פגעה קשות בשמו הטוב עליו עמל במשך שנים כמי שנלחם בשחיתות.

"מדובר בהצגה כוזבת, מסולפת ומגמתית, שנעשתה על ידכם ביודעין ובכוונת מכוון, והכל מתוך מטרה לפגוע בשמו הטוב של מרשנו, ובניגוד מוחלט לחובות ההגינות והאתיקה המוטלות על גוף תקשורת", כותב עו"ד זהר. "במחי שידור אחד רמסתם שנים של עמל ובניין מוניטין של בחר ציבור".

מחדשות 2 נמסר בתגובה: "אנחנו עומדים מאחורי כל מילה ששודרה בתחקיר. יו"ר הכנסת מר ראובן רבלין קיבל את זכות התגובה בשידור ודבריו הובאו בתוכנית. לאחר שידור הכתבה ב"אולפן שישי "החליט מבקר המדינה לפתוח בחקירת הפרשה - והדברים מדברים בעד עצמם".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by