בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
סמירה: יש לפרסם מכרז חדש לערוץ 10 לאלתר  
 
 ``אין ביכולתנו להמליץ על הארכת הזיכיון``. סמירה    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
שחר רן, Themarker

מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה פנה לנורית דאבוש: "אין ביכולתנו להמליץ על הארכת הזיכיון לערוץ 10". ערוץ 10 בתגובה: "הדבר עומד בניגוד לכל כללי ההגינות השלטונית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אין בידינו כדי לקבוע כי הונח בסיס למתווה שיאפשר להמליץ על הארכת זכיונה של חברת 'ישראל 10' בשנתיים נוספות. אין ביכולתנו להמליץ על הארכת הזיכיון, ולכן בהתאם לחוק, יש לפרסם מכרז לאלתר" - כך קובעים מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה ואיילת מצגר סמנכ"ל טלוויזיה ברשות, במסמך שפירסם היום באתר הרשות, הממוען ליו"ר מועצת הרשות נורית דאבוש ולחברי המועצה.

"לאחר שנבחנו כל הנתונים הנמצאים בידנו, עלינו לקבוע בלית ברירה כי אין במסמכים שהוגשו על ידי 'ישראל 10' ועל ידי משרד האוצר כדי לספק את הפתרונות והבסיס הנדרשים על מנת לתת את המתווה להארכת הזיכיון של הערוץ", כתבו סמירה ומצגר. הם הוסיפו: "עלינו לציין באכזבה גדולה, כי הופתענו לרעה מההתפתחויות שחלו בשבועות האחרונים, כשסברנו שההסדר נמצא 'בישורת האחרונה'".

במסמך המפורט מונים השניים כמה סיבות לכך שלא ניתן להאריך את הזיכיון. בין השאר מעלים כי בהצעת ההסדר של ערוץ 10 אין מענה לסוגיית החוסרים של הזכיין בתחום ההשקעה בקולנוע, שמסתכמים בכ-24 מיליון שקל. לדבריהם, ההצעה כי תוקם קרן לעידוד היצירה על ידי משרדי האוצר והתקשורת אינה מספקת מענה להשלמת חובות העבר משום שנועדה להשקעה עתידית, ואי אפשר להעמיד את כספיה כבטוחות.
 

"בשורה קשה לאלפי משפחות"

סמירה ומצגר כותבים עוד כי בהצעת הערוץ להשלמת החוסרים בסוגה עלית אין מענה הולם לסוגייה וכי יש מחסור של 13 מיליון שקל בהיקף הערבויות שהערוץ נדרש להעמיד לטובת קיום ההסדר. חובות התמלוגים ודמי הזיכיון של הערוץ מסתכמים ב-47 מיליון שקל. בנוסף מציינים השניים, כי הצעת הערוץ להקים חברת חדשות חדשה שתמוקם בירושלים ותרכוש את תכניה מ"ישראל 10" הנה בעייתית: "ספק אם פתרון זה מניח את הדעת מן ההבט הציבורי".

ממשרד התקשורת נמסר: "השר משה כחלון פעל באינטנסיביות למען המשך קיומו של ערוץ 10, וכך ימשיך לעשות".

תגובת ערוץ 10: "מדינת ישראל חזרה בה - בניגוד לכל כללי ההגינות השלטונית - מהסכמות מפורשות שהושגו ביחד עם משרדי האוצר, התקשורת והרשות השניה ועמדו ביסוד הסדר שהיה מיטיב עם הצופים, היוצרים ומבטיח את פרנסתן של אלפי משפחות. לצערנו, אין מי שמוביל ואין מי שמבצע את מה שכולם מסכימים עליו.

"מדובר בבשורה קשה לאלפי משפחות, פגיעה בתחרות ופגיעה בפלורליזם הדעות ובדמוקרטיה הישראלית. אנו מופתעים מחוות הדעת ומשוכנעים שמועצת הרשות השניה, שרי האוצר והתקשורת יתעשתו ויפעלו לטובת האינטרס הציבורי הרחב, כפי שהתחייבו לעשות. ראשי ערוץ 10 מתכנסים על מנת לשקול את המשך הצעדים"".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by