בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
ירון לונדון, מוטי קירשנבאום וסבר פלוצקר יקבלו פרסי מפעל חיים 
 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים ושרון לנגר

אגודת העיתונאים בתל אביב תעניק לעיתונאים הוותיקים פרסי מפעל חיים בכנס אילת לעיתונות על תרומתם לתקשורת הישראלית. לונדון: "אני שמח על הבחירה. כנראה שככל שאתה מתקרב לאזור הקבר, כך הברכות והשבחים שמרעיפים עליך הולכים ומתגברים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אגודת העיתונאים בתל אביב תעניק לעיתונאים הוותיקים ירון לונדון, מוטי קירשנבאום וסבר פלוצקר פרסי מפעל חיים של כנס אילת לעיתונות על תרומתם לתקשורת הישראלית. הפרסים יוענקו בטקס הפתיחה של הכנס, שייערך ב-29/11, בנוכחות ראש הממשלה, בנימין נתניהו ובהשתתפות כ-1400 עיתונאים, אנשי תקשורת ומובילי דעת קהל.

ירון לונדון ומוטי קירשנבאום יקבלו פרסי מפעל חיים של כנס אילת לעיתונות על תרומתם לתקשורת האלקטרונית בישראל.

מנימוקי הועדה לבחירה בהם: לונדון החל את מסלול עבודתו המקצועית כשדר רדיו בקול ישראל, והיה שליח רשות השידור בפריז. במשך השנים הנחה בערוץ הראשון תוכניות אירוח ותעודה רבות, ביניהן: "עלי כותרת", "טנדו", "דילמה", "מצב הרוח", "סופשבוע", "ככה וככה" ואף הנחה תוכניות מצליחות לילדים כגון "מסיבת גן" ו"בסלון של ירון". בשנות ה-90 עבר לשידור המסחרי ויצר תוכניות תעודה מרתקות עבור הערוץ השני ("הפואטיקה של ההמונים" ו"השמן עם הסוני"). בשנים האחרונות הוא מגיש לצד מוטי קירשנבאום את תוכנית האקטואליה "לונדון את קירשנבאום" ויוצר במקביל תוכניות וסדרות תעודה ("המועמד", "לונדון פינת בן יהודה"). במקביל לקריירה הטלוויזיונית הענפה, לונדון היה חבר מערכת העיתון "ידיעות אחרונות" בין השנים 1988 - 2007.
 

פלוצקר: ממקימי "ממון"

יקבל פרס על תרומה לעיתונות הכתובה. פלוצקר
 יקבל פרס על תרומה לעיתונות הכתובה. פלוצקר 
 צילום: עידו קינן 
 
מוטי קירשנבאום הוא ממייסדי הטלוויזיה הישראלית. בראשית דרכו בשידור הציבורי שימש כעורך "מבט" ומפיק תוכנית הטלוויזיה הסאטירית "ניקוי ראש", ומילא שלל תפקידי מפתח עד למינויו לתפקיד מנכ"ל רשות השידור. קירשנבאום מגיש כיום בערוץ 10 את תוכנית האקטואליה "לונדון את קירשנבאום" יחד עם ירון לונדון, ויוצר במקביל תוכניות ("המועמד") וסרטי טבע שמצולמים באפריקה.

סבר פלוצקר לעומתם, יקבל פרס מפעל חיים על תרומתו לעיתונות הכתובה בישראל.

על פי הועדה: פלוצקר, כלכלן, עיתונאי, פרשן והעורך הכלכלי הראשי של העיתון "ידיעות אחרונות", נחשב מבכירי העיתונאים הכלכליים בישראל. הוא החל את דרכו בעיתון "על המשמר". ב-1987 מונה לעורך הכלכלי של "ידיעות אחרונות", הפרשן הכלכלי, ומרכז מאמרי המערכת. הוא היה ממקימי המוסף הכלכלי היומי של העיתון, מוסף "ממון". בשנים האחרונות, כותב מאמרי דעה גם לאתר ynet.

לונדון, קירשנבאום ופלוצקר מצטרפים לרשימה של זוכי פרס מפעל חיים מטעם אגודת העיתונאים בתל אביב: בכנס אילת לעיתונות 2007 קיבלו פרסי מפעל חיים העיתונאים יואל מרקוס ושלום קיטל. בכנס אילת לעיתונות 2008 הוענקו פרסי מפעל חיים לעיתונאים רון בן ישי, חיים יבין וטומי לפיד ז"ל.
 
 

יותר פרסים, פחות טסטוסטרון

ירון לונדון אמר היום ל-nana10 בתגובה על זכייתו כי "קודמי בזכייה - חיים יבין, צדק באומרו שנעים מאד לקבל הערכה מעמיתך אולי מכל ציבור אחר, כי יש להם את היכולת להבחין באיכות עבודתך מפני שמקצועך הוא מקצועם. ויש כמובן תחרות בין עמיתים וכאשר יש הסכמה רחבה שאדם ראוי להוקרה על עמלו בקרב ציבור רחב, אז כנראה יש אמת בהכרעה הזו, כך אני רוצה לקוות לפחות". על עמיתיו לפרס אמר לונדון כי "אני מאד גאה להיות בחבורה הזו. עם סבר עבדתי שנים באותו עיתון ואני מעריך אותו מאד וזה תענוג להתחלק איתו בפרס".

לונדון אף הוסיף כי "יש לי תחושה שהכבוד שמרעיפים עליך קשור איכשהו באזילת הטוסטסטרון באשכיך. כלומר, ככל שאתה מתפרק ומתקרב לאזור קבר, כך הברכות והשבחים שמרעיפים עליך, הקצב שלהם הולך ומתגבר".

הבחירה בשלישייה התקבלה על ידי הנהלת אגודת העיתונאים בתל אביב ונשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב, פרופ' רבקה כרמי. יוסי בר מוחא, מנכ"ל אגודת העיתונאים בתל אביב ויו"ר כנס אילת לעיתונות אמר היום: "הנהלת אגודת העיתונאים סבורה כי מדובר במועמדים ראויים מאוד, אשר כל אחד מהם תרם תרומה אדירה לתחום. השלושה ממשיכים להשפיע, כל אחד בתחומו, על סדר היום התקשורתי בישראל".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by