בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ורשבסקי לשרי התקשורת והאוצר: "קחו פיקוד" 
 
 פונה בדקה התשעים. ורשבסקי    צילום: אלדד רפאלי    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

במכתב ששיגר מנכ"ל ערוץ 10 לשרים הממונים, טוען ורשבסקי כי "לאחר ש-99% מן הדרך נעשתה - ניבעים מידי יום ביומו פרצות וקשיים חדשים, כאילו בכוונת מכוון שלא להביא את הדברים לידי גמר". משרד התקשורת: "השר מעניק חשיבות מיוחדת למניעת פיטוריהם של העובדים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי פנה היום לשר האוצר יובל שטייניץ ושר התקשורת משה כחלון, במכתב תחת הכותרת "התראה בדבר סגירת ערוץ 10", בו ביקש מהשניים "לקחת פיקוד" על סוגיית הערוץ אשר בימים האחרונים שוב נותרה על השולחן בשל התנגדויות של הרשות השניה וגופים אחרים.

כידוע, ביום חמישי האחרון הודיע בישיבת מועצה מנכ"ל הרשות, מנשה סמירה, כי מיצה את המשא ומתן מול משרדי האוצר והתקשורת וכי אין ביכולתו להציג הסדר. זאת, כחודש בלבד לאחר שהודיע כי מסתמן הסדר מול הערוץ והמליץ למועצה לדחות את פרסום המכרז.
 

"לפעול רגע לפני זריקתם לרחוב של מאות עובדים"

במכתב מטיל ורשבסקי את האחריות לפתחם של השרים וקורא להם "לפעול רגע לפני סגירת ערוץ 10 וזריקתם לרחוב של מאות עובדים, בשל סיבה שאינה בעיה מהותית, בירוקרטיות שאין איש במערכת הממשלתית מצליח להביאם לידי גמר והכרעה".

על פי ורשבסקי, שתי שאלות עומדות כרגע במרכז. "השאלה האחת היא שאלת מדיניות: האם נכון וראוי להביא לסגירת הערוץ לאלתר ופיטורי אלפי אנשים במשק כאשר הערוץ מוכן להגיע להסדר מלא להסדרת עיקר מחויבויותיו?". לדבריו, "על שאלה ענו כבר כבודכם בחיוב רבתי. בישיבה שהתקיימה ב-2 באוגוסט סיכם שר האוצר את הישיבה - על דעת שר התקשורת ויו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת - בהחלטה שההסדר שגובש (ותואר בפני הנוכחים) מאפשר את הארכת הזיכיון של ישראל 10. הודעה ברוח זו אף הופצה לאמצעי התקשורת לאחר הישיבה".

השאלה השניה שמעלה ורשבסקי "משפטית במהותה". לדבריו, "בהנחה שהפיתרון המהותי הנכון הוא לאפשר את הישארות הערוץ 'בחיים' תוך הבטחת עמידתו במחויבותו (ונזכיר כי הערוץ נאות לחתום על ערבויות בנקאיות בעניין השלמת מחויבויות התוכן) - מהי הפלטפורמה המשפטית המתאימה להסדר זה? והנה, דווקא בפרוזדור המשפטני-בירוקרטי, לאחר ש-99% מן הדרך נעשתה ניבעים מידי יום ביומו פרצות וקשיים חדשים, כאילו בכוונת מכוון שלא להביא את הדברים לידי גמר".
 
 

"השר ימשיך במאמציו"

בסוף הדברים כותב ורשבסקי כי "תהא זו התנהלות שערורייתית אם בשל מכשלות בירוקרטיות שאינן נוגעות למהות התכנית ייסגר ערוץ תקשורת בישראל וייוותר מונופול בידי ערוץ 2. אנו קוראים לכם אפוא 'לקחת פיקוד' על הענין ולאפשר השלמת ה-1% שנותר לחצותו בדרך לאישור ההסדר והותרת הערוץ בחיים".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "מאמציו של שר התקשורת משה כחלון וצוות משרדו להגיע לפתרון הסוגייה ידועים. השר מעניק חשיבות מיוחדת למניעת פיטוריהם של העובדים. השר ימשיך במאמציו לסייע בסוגייה תוך שהוא פועל בהתאם להוראות החוק".

ממשרד האוצר טרם נמסרה תגובה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by