בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מעריב: המנכ"ל רוני קליינפלד עוזב. מחליפתו תהיה אווה מדז'יבוז'  
 
 בחודשים האחרונים חיפש לקליינפלד מחליף בשוק. נמרודי    צילום: בוצ`צ`ו    
תקשורת |
 
אופיר בר זוהר, Themarker

לפי הערכות, החלפת הבכירים נעשית בשל חילוקי דעות בין קליינפלד לבעל העיתון נמרודי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל "מעריב", רוני קליינפלד, עוזב את תפקידו ובמקומו תמונה אווה מדז'יבוז', ששימשה עד לפני שנה סמנכ"לית פיתוח עסקי בזכיינית ערוץ 2 - "קשת". ל-Themarket נודע כי בחודשים האחרונים חיפשו לקליינפלד מחליף בשוק, ולפי ההערכות הדבר נבע מחילוקי דעות בינו לבין בעל השליטה ב"מעריב", עופר נמרודי.

חוזהו של קליינפלד עתיד להסתיים בתחילת 2010, כאשר לפי החוזה, הוא יקבל חצי שנה נוספת של שכר. ההחלטה התקבלה ביומיים האחרונים בישיבת דירקטוריון. מקורבים לעיתון טענו כי קליינפלד יישאר בקבוצת מעריב בתפקיד אחר.

קליינפלד שימש בתפקיד בשנתיים האחרונות, ומדובר בקדנציה השנייה שלו כמנכ"ל "מעריב". בעבר שימש כמנכ"ל הד ארצי. מדז'יבוז' שימשה, כאמור, כסמנכ"לית פיננסים ופיתוח עסקי ב"קשת" עד לפני כשנה, ולפני כן היתה מנכ"לית רדיו תל אביב.

קליינפלד ישמש כעוזר למנכ"ל מעריב החזקות, עופר נמרודי. הוא יסיים את תפקידו לאחר כשנתיים, במהלכן הוביל את תוכנית ההתייעלות שעובר העיתון.

בסוף חודש אוגוסט פירסמה מעריב את דו"חות הרבעון השני אשר הראו כי מעריב החזקות, בעלת השליטה בעיתון "מעריב", רשמה הפסד תפעולי של 23.5 מיליון שקל - זינוק של 58.7% לעומת ההפסד ברבעון המקביל ב-2008. החברה סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם הפסד תפעולי של 37.7 מיליון שקל.

מהדו"חות עולה כי הכנסותיה של מעריב החזקות ממכירות הסתכמו ברבעון ב-90.1 מיליון שקל - ירידה של 17.3% לעומת הרבעון המקביל. בחברה הסבירו כי הירידה נובעת מפיחות בהכנסות ממודעות, שממנה המשיך לסבול כל ענף העיתונות המודפסת גם ברבעון האחרון. לפי החברה, לירידה בהכנסות תרמה גם התחרות הגוברת בתחום - בין השאר עם החינמון "ישראל היום", שהחל בנובמבר יופץ גם בימי שישי.

עלות המכירות של מעריב החזקות הסתכמה ברבעון השני ב-74.8 מיליון שקל, לעומת 83.3 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה של 10%. בחברה אמרו כי לעלייה גרם זינוק של 32% במחירי הנייר לעומת הרבעון המקביל.

הוצאות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-38.7 מיליון שקל, לעומת 40.5 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה של כ-4%. החברה רשמה רווח חד-פעמי של 3.8 מיליון שקל בשל מכירת בית מעריב. בנטרול רווח חד-פעמי זה היו מסתכמות ההוצאות של החברה ב-42.5 מיליון שקל - סכום הגבוה בכ-5% מההוצאות בתקופה המקבילה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by