בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מועצת הכבלים תכיר בהשקעה בסדרות ארוכות ובסרטי תעודה קצרים  
 
 ``השכילו להבין את החשיבות שבהפקות מקור``. יו``ר המועצה ניצן חן    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

המועצה תשנה את כללי הפקות המקור ותאפשר גמישות רבה יותר בהוצאה על הפקות מקור. הנהנים העיקריים: yes ו-HOT המשמשות כספקי התכנים המקוריים העיקריים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הכבלים והלוויין משנה את כללי הפקות המקור ומאפשרת גמישות רבה יותר בהוצאה על הפקות מקור. המועצה הודיעה הבוקר כי לאחר שערכה שימוע מקיף בעניין היא מתקנת 3 כללים כך שיתאימו לצרכי התעשייה.

לפי השינוי הראשון תוגדל ההכרה על הוצאות פיתוח תסריטים פי 3 - עד ל1.5% מכלל ההוצאה על הז'אנר לעומת 0.5% כיום שניתן להכיר בו. מטרת השינוי היא לעודד פיתוח תסריטים וליצור כר שיאפשר גידול של רעיונות חדשניים. המועצה קבעה כי שליש מהסכום יוקצה לטובת פיתוח תסריטים דוקומנטריים. החלטה נוספת מאפשרת הפקת סדרת דרמה קצרה שאורכה יעמוד על 13 פרקים, כאשר עד כה סדרת דרמה קצרה הוגבלה ל-6 פרקים בלבד, כאשר ככל שהסדרה קצרה יותר כך לרוב העלות לפרק גבוהה יותר. מהמועצה נמסר כי היא "סברה כי יש להגדיל את רמת החופש האמנותי של היוצרים ושל חברות הכבלים והלוויין, וקבעה כי ניתן יהיה להפיק סדרת דרמה קצרה אחת שאורכה נע בין 2 ל-13 פרקים".

ההחלטה השלישית מאפשרת להשקיע בתוכניות תעודה קצרות יותר של 35 דקות בלבד, כאשר עד כה רק השקעה בתוכניות ארוכות יותר הוכרה. מהמועצה נמסר בעניין זה כי "שינוי זה נועד לתת ליוצרים חופש אמנותי להציג את הסיפור בצורה האיכותית והחווייתית ביותר, ולא להאריך פרקים שלא לצורך מבחינת תוכנית, רק בשל מגבלות רגולטוריות".

יו"ר המועצה ניצן חן אמר כי "HOT ו-yes משמשות כספקי התכנים המקוריים העיקריים והן מפתחות תוכניות וסדרות מופת, הזוכות להערכה ולפרסים רבים. היקף ההשקעה הניכר, העולה על הסכום בו מחוייבות החברות להשקיע על פי כללי הרגולציה, מלמד שחברות הכבלים והלווין השכילו להבין את החשיבות שבהפקות מקור, ועל כן אין חשש לתת להן חופש אמנותי ויצירתי, על מנת שימשיכו לפתח וליצור תוכניות איכותיות, להנאת הצופים כולם".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by