בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
במקו אחר: 'מקו' מבטל את דסק החדשות - ישען על חדשות ערוץ 2 בלבד 
 
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

במקביל, עורכי המחשבים והכלכלה פרשו אף הם מתפקידם והפקות הוידאו העצמאיות הופסקו כליל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר נודע כי אתר mako של קשת חתם על הסכם שיתוף פעולה עם אתר PANET, אתר התוכן המצליח במגזר הערבי מקבוצת המדיה הערבית פנורמה, במסגרתו יעניקו הגופים בשלב ראשון קידום הדדי לתכני חדשות ווידאו של שני האתרים ואף ישתפו פעולה ליצירת תוכן מקורי משולב.

אולם נושא קידומי הוידאו והצבתם בחזית השיווקית של המהלך לא נפל בחלל ריק. ל-nana10 נודע טרם חתימת ההסכם התבצעו במקו מספר מהלכים משניים בדמות צמצום מרבית אנשי התוכן העוסקים בוידאו הנמצאים במערכת, זאת בצמוד לצעדים נוספים שמשמעותם איננה יכולה להתפרש אחרת מויתור על החלום והחזון הראשוניים של האתר מבית הזכיינית - להוות תחרות לפורטלים הגדולים ולהיות אתר הנשען על הפקות וידאו עצמאיות.

גורם בכיר ב'מקו' אישר ל-nana10 את הדברים ואמר כי "בסופו של דבר הכל זה עניין תקציבי. כבר מרגע ההשקה הגדולה של האתר, שכזכור נדחתה במשך שנתיים מסיבות רבות ומגוונות, מרביתן טכנולוגיות, ציפו בזכיינית לקצור רווחים ומהר, מה שהתברר כדורש אורך נשימה רב מכפי שכיסה היה מסוגל להכיל. המשבר הכלכלי שנכנס באמצע כמובן לא הוסיף, והיה ברור שהחלום לייצר מערכת תוכן עצמאית במסגרתה חדשות 2 הן אגף בלבד, הלך ונמוג".
 
כך לדוגמא, ביום רביעי האחרון קוצץ סופית תקן עורכי החדשות היושבים בדסק. המדובר הוא על 5-6 עורכים אשר חלקם ימצאו את מקומם בתפקידים שונים בזכיינית האם, וחלקם יאלצו להתחיל לשלוח קורות חיים. מטרת המהלך: קיצוץ כוח האדם תוך השענות על דסק האינטרנט של חברת החדשות בנווה אילן, או כמו שאומר אותו גורם: "מקו הפך להיות האתר האינטרנט הגדול היחיד בלי דסק חדשות עצמאי, או יומרה לכזה".

אולם גל הצמצומים הנוסף, כמוהו לא היה באתר מאז דצמבר 2008 לא מסתכם בזאת. גם שחקנית הרכש של האתר שרי גורביץ’, שמונתה לפני קרוב לשנה למנהלת הוידאו של האתר הודיעה בימים האחרונים על עזיבתה, ועל מעברה לתפקיד מנהלת פיתוח התוכניות בערוץ 24 - זרוע נוספת של הזכיינית. במקומה אגב מונתה רוני נוי, עד כה עורכת 'מומה'.

מהלך רדוקציה נוסף שביצע יובל נתן עורך האתר ומלפני מספר שבועות גם מנכ"לו, הוא הפיכת וכינוס המכונה בעבר ערוצי הלייף סטייל (נשים, גברים, חופש, אוכל ותת הערוץ רכב), לעולם תוכן אחד עליו תנצח עורכת העל לענייני לייף סטייל - יפית פרץ. גם ערוצי הכלכלה והדיגיטל (מחשבים) עושים כך נראה את דרכם אל עבר הפיכתם לגרורות של החדשות, זאת עם עזיבתם - אף היא השבוע - של עורך ערוצי ה"דיגיטל" וה"גברים" יהונתן זילבר בסמוך ושל שרול בן ברוך - שערך את האתר יחד עם אסף מצנע, העורך בפועל.
 
 
הסיבה לכל אלו היא ככל הנראה לא רק המשבר הכלכלי אלא גם שביעות רצון הגולשים. מבחינת שיעור החשיפה לגולש הישראלי 'מקו' לא הצליח לעמוד ביעדים שקבע לעצמו או למצב עצמו כאתר גלישה יומי שלא תלוי בחסדי פצצות הרייטינג של זכיינית האם.

על פי סקר TIM לחודש יולי הוא הגיע למקום השביעי (והמכובד יחסית לגרסתו כ"קשת אינטראקטיב") הודות לפיק בדמות תוכנית הטלוויזיה הפופולארית "כוכב נולד", ועלה מ-22.6% בסקר הקודם ל-27.7%. כך גם בחודשי שידור "האח הגדול" בהם זינק האתר לראשונה לצמרת הודות לכניסת גולשים רבים בעקבות שידורי הטלוויזיה, אך מאז נותר מקו במרבית החודשים מחוץ לעשרת האתרים הנצפים.

מ'מקו' נמסר בתגובה: "במסגרת ייעול מתמיד והשבחת תכני mako נעשו לאחרונה מספר שינויים מערכתיים: שרי גורביץ' - עברה להיות מנהלת הפיתוח של ערוץ 24 מבית קשת. דסק החדשות יועד מלכתחילה להשתמש בשירותי חברת החדשות - לאחר שהושלם תהליך האוטומציה בין מערכת mako למערכת חדשות 2 בנווה אילן, לא נותר צורך בדסק החדשות של mako. יפית פרץ עובדת mako מאז יום הקמתו. ערכה בהצלחה ובכשרון את ערוץ הנשים. עכשיו תערוך את כל ערוצי הלייף סטייל".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by