בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מנכ"ל yes פותח חזית נגד המתחרים: המדינה מפלה את מי ששומר על החוק 
 
 ``רשע וטוב לו צדיק ורע לו```. אילון    צילום: רוני שיצר    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

פנה במכתב לשר האוצר יובל שטייניץ שבו דרש כי חברת הלוויין תקבל תמיכה מהאוצר בנושא הפקות המקור, בדומה לתמיכה שמסתמן שיקבלו ערוצים 2 ו-10

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ריקושטים ראשונים להסדר ערוץ 10: מנכ"ל yes, רון אילון, פנה במכתב לשר האוצר יובל שטייניץ שבו דרש כי חברת הלוויין תקבל תמיכה מהאוצר בנושא הפקות המקור, בדומה לתמיכה שמסתמן שיקבלו ערוצים 2 ו-10 במסגרת ההסדר המתגבש.

במכתב שנשלח בחודש שעבר ושהגיע לידי TheMarker כתב אילון כי: "ממשלת ישראל בוחרת לתמוך אך ורק בגופים שאינם מקיימים את החוק, תוך הפליית הגופים העומדים במחויבויותיהם. בכך מעודדת הממשלה בפועל הפרת חוק תוך מתן תוקף למימרה 'רשע וטוב לו צדיק ורע לו'".

אילון התייחס לכוונת האוצר להקים קרן שתתמוך בהוצאות זכייניות הטלוויזיה המסחרית על הפקות מקור. לדברי אילון, הקרן תעניק לזכייני ערוץ 2 ו-10 אפשרות לתמיכה ממשלתית בסך 20 מיליון שקל, כנגד השקעה דומה מצדם במטרה לסייע להם לעמוד בהתיחייבויותיהם. "יוזמה זו באה דווקא על רקע אי עמידת זכייניות ערוץ 2 ו-10 במחויבויותיהן על פי חוק", כותב אילון. "זאת לעומת חברת yes, שהפיקה למן הקמתה הפקות מקור בסך כולל העולה על 600 מיליון שקל, ובשנים האחרונות מפיקה אף מעבר לחובותיה בדין, מבלי שתקבל או תבקש כל הקלה - וזאת למרות שהפסדיה המצטברים למן הקמתה עומדים על 4.6 מיליון שקל".

במכתבו מבקש אילון משטייניץ להנחות את אנשי משרדו להגדיר את קרן הסיוע כך שתוכל לתמוך גם בגופי שידור נוספים. אילון מסכם כי הפקות רבות של yes מצאו דרכן לשידור בערוצים המסחריים. "אני בטוח כי קיימים מנגנונים שיבטיחו כי גם מי שאינו מנוי על שירותי טלוויזיה בתשלום ייהנה מכספי קרן שיושקעו בהפקות של yes", כתב. לא נמסרה תגובת משרד האוצר.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by