בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
"שומר מסך" תחשיך את המסך 
 
 ``שני בתי משפט החליטו שהכתבה ראויה לשידור``. לוי    צילום: אלדד רפאלי    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

בעקבות החלטת השופט באשר לשידור תחקיר טקס החליצה, מערכת התוכנית החליטה להחשיך את המסך בקטעים שנאסרו לשידור ותעלה שקופית "נפסל לשידור". אמנון לוי: "הניסיון של הממסד הדתי למנוע את שידור הכתבה נכשל, והערב היא תשודר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם הערב תגיע סאגת תחקיר טקס החליצה של "שומר מסך" לסיומה? היום הודיעה מערכת התוכנית כי בכוונתה להחשיך את המסך בקטעים שנאסרו לשידור על ידי בית המשפט. במקומם תעלה שקופית "נפסל לשידור". כל זאת משום שלטענת המערכת "מאחר שמדינת ישראל היא שדורשת מנשים לירוק כחלק מתהליך שיקומן, ראוי שהדברים יוצגו כפי שהם".

כזכור, תחקיר החליצה המדובר אמור היה להיות משודר ביום חמישי לפני כעשרה ימים (20.8.09), אך כשעה וחצי לפני השידור בית המשפט הוציא צו מניעה זמני שביטל את השידור.

בשלישי האחרון (25.8.09) התקיים דיון נוסף בעניין השידור, בו הוחלט לאשר את שידור התחקיר. למרות זאת, ברביעי שלמחרת, לא שודר התחקיר המדובר, מאחר שבית המשפט העליון, החליט כי התחקיר ישודר ללא קטע היריקה הנראה בו. קבלת ההחלטה נעשתה קרוב למועד השידור, דבר שלא השאיר זמן לערוך את התחקיר מחדש בהתאם להחלטת השופט ומערכת "שומר מסך" נאלצה לשדר תחקיר אחר.

"למה החלטתי להחשיך את המסך הערב?" הבלוג של אמנון לוי >>>
 
אמנון לוי אמר היום: "הניסיון של הממסד הדתי למנוע את שידור הכתבה נכשל, והערב היא תשודר. בסופו של יום, שני בתי משפט, המחוזי בתל אביב ובית המשפט העליון, החליטו כי יש חשיבות ציבורית גדולה מאד לכך שהתחקיר ישודר. עם זאת, שופט בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, הורה לנו להוריד מהכתבה שניות בודדות שמתעדות את רגע היריקה עצמו".

עוד הוסיף לוי כי "לטעמי, אם המדינה מחייבת בחוק את האלמנות הצעירות לעבור מעמד כזה של יריקה, אין סיבה למנוע מהציבור את הזכות או אולי אפילו החובה, לראות במו עיניו מה צריכה אלמנה צעירה לעבור בבית הדין. אני משוכנע בכל ליבי ששידור הכתבה, הצפת הבעיה שלא מוכרת כלל בציבור הרחב, והפתרון שמועלה בתחקיר, עשוי להציל אלפי נשים מהמעמד העצוב של פסולות חיתון".

כאמור, הערב, שני, בשעה 21:00 בערוץ 10, ישודר תחקיר החליצה, והמסך יוחשך בקטעים שנאסרו לשידור.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by