בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
ארגון המורים עתר לבג"ץ: ערוץ 23 צריך להיות חלק מהחבילה הדיגיטלית  

ארגון המורים עתר לבג"ץ: ערוץ 23 צריך להיות חלק מהחבילה הדיגיטלית

 
תקשורת |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

"פגיעה בלתי סבירה בזכויות תלמידים ומורים העושים שימוש קבוע בשידורי הטלוויזיה החינוכית ככלי חינוכי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון המורים העל יסודיים עתר הבוקר לבג"ץ ודרש כי מוסדות המדינה יסבירו את החלטתם מדוע ערוץ 23 (הטלוויזיה החינוכית), אשר ממומן מכספי מסים אינו נכלל בחבילת ערוצי החינם של הממיר הדיגיטלי.

במהלך אוגוסט הושקה החבילה הדיגיטלית (DTT) אשר מאפשרת לכל אזרח לרכוש ממיר עלות חד פעמית של כ-400 שקל ולקלוט באמצעותו 5 ערוצי חינם - 1 ,2 ,10, 33 ו-99. במהלך הדיונים הארוכים שהתקיימו בנושא בטרם עלתה החבילה הדיגיטלית לאוויר, עמד נושא ערוץ 23 על הפרק אך בסופו של דבר הוחלט כי הערוץ לא ייכלל ברשימת ערוצי החינם.
 
"עושים שימוש קבוע בשידורי הטלוויזיה החינוכית". מכתב העתירה
 "עושים שימוש קבוע בשידורי הטלוויזיה החינוכית". מכתב העתירה   
ארגון המורים, באמצעות עורכי הדין סיגל פעיל ושרון אלקיים ממשרד אריאל שמר, עתר לבג"ץ נגד ההחלטה. בעתירתו טוען הארגון כי "הגבלת הצפייה בערוץ 23 למנויי הכבלים והלוויין בלבד פוגעת פגיעה בלתי סבירה בזכויות אזרחי המדינה ובמיוחד בזכויות תלמידיה ומוריה העושים שימוש קבוע בשידורי הטלוויזיה החינוכית ככלי חינוכי, ויוצרת אפליה ואי שוויון בין תושב המחובר לשידורי הכבלים והלוויין לבין תושב אחר שאינו מחובר".

עוד נטען כי "התוצאה האפקטיווית של האפליה הינה שתלמיד או מורה שאין בידו אפשרות לרכוש מנוי לחברות הכבלים או הלוויין לא יכול לצפות בתוכניות המהוות חלק מתוכנית הלימודים וכלי עזר חשוב להוראה. החלטת הממשלה מפלה את האוכלוסייה הפגיעה והחלשה ביותר ומונעת ממנה גישה לשידורי טח"י וזאת במקום שהמדינה תנקוט בצעדים ובמאמצים כדי לגשר על הפערים החברתיים הקיימים במדינה".

טרם נמסרה תגובה ממהגורמים שנגדם הוגשה העתירה - ממשלת ישראל, היועץ המשפטי לממשלה ומשרדי האוצר והתקשורת.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by