בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
לבקשת מנכ"ל הרשות השניה: שוב נדחה הדיון בסוגיית ערוץ 10 
 
 ממתין להצעה משופרת שתכלול את כל הגורמים. סמירה    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מנשה סמירה: טרם הועבר נוסח סופי בנושא התמלוגים ודמי הזיכיון וטרם ניתן מענה לנושא הקולנוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישיבת מועצת הרשות השנייה אשר היתה אמורה להתקיים היום ולדון בנושא הסדר ערוץ 10 תידחה ליום שלישי הקרוב, זאת על פי בקשתו של מנכ"ל הרשות מנשה סמירה לשהות נוספת למשרדי האוצר והתקשורת, ולערוץ 10, לגבש פתרון המקובל על כל הצדדים.

במכתב לחברי המועצה כתב סמירה כי "בישיבת המועצה האחרונה מיום א' דיווחתי על אפשרות להתקדמות משמעותית בהצעת ההסדר. אכן נשלחה הצעה מתוקנת ומשופרת באופן ניכר, במיוחד במחויבויות התוכן, שעיקריה הגדלת הערבויות הבנקאיות ב-19 מיליון שקל, הגדלת היקף הסוגה העלית (תוכניות תעודה ודרמה) ב-15 מיליון שקל, שינוי תמהיל הסוגה העלית והתאמתו להשלמת החוסרים וסגירת גירעון חברת החדשות". סמירה אף מנה את את הנושאים שנותרו שנויים במלוקת, בניהם חובות תמלוגים ודמי הזיכיון.

כזכור, הצעת ההסדר הראשונה של הערוץ עם משרד האוצר נפסלה הן על ידי מנכ"ל הרשות מנשה סמירה, והן על ידי היועץ המשפטי שלה דורון אבני, שטען כי לא ניתן לקבל את ההסדר המוצע וכי יש לצאת למכרז חדש ללא דיחוי.

אתמול נודע כי הערוץ הציע הצעה משופרת הכוללת 4 מיליון ש"ח נוספים עבור ערבויות בתחום החזר חובות התוכן. עם זאת כאמור, ההצעה עדיין לא הונחה באופן רשמי להחלטת המועצה.

בחודשים האחרונים נאמר פעמים רבות שיפורסם מכרז חדש, אך עד כה הדבר לא התרחש, זאת למרות שברור כי לוח הזמנים לא יאפשר עלייה של זכיין חדש בפברואר 2010.

מאיגוד היוצרים נמסר בתגובה להחלטת הועדה שוב שלא להחליט, כי הם עומדים על דרישתם הראשונית "שכל ההסדר יכלול בסופו של דבר את הקולנוע והטלוויזיה כמקשה אחת ולעולם לא תתקבל החלטה על אחד מהתחומים האלה בנפרד".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by