בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ברגע האחרון: תחקיר "שומר מסך" שוב לא שודר 

ברגע האחרון: תחקיר "שומר מסך" שוב לא שודר

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

היום אחר הצהריים עתרה האלמנה מתחקיר טקס החליצה על החלטת בית המשפט מאתמול, בניסיון נוסף למנוע את השידור. בית המשפט פסק כי יש להוציא מהשידור את שלב היריקה. במקום חליצה שידר הערוץ תחקיר אחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
החלטה חסרת תקדים של בית המשפט כ-5 דקות טרם שידור התחקיר המדובר אודות טקס החליצה במסגרת "שומר מסך" הביאה הערב לדחייה נוספת בשידור התוכנית.

הדרמה החלה מוקדם יותר אחר הצהריים, עם עתירתה של האלמנה המופיעה בתחקיר לבית המשפט העליון, בניסיון נוסף למנוע את השידור. השופט החליט להורות להפקת "שומר מסך" להגיב על העתירה ולהעביר אליו את הקלטת, זאת לאחר שאתמול פסק בית המשפט כי התשדיר ראוי לשידור תוך מתן סייג באשר להגברת טישטוש פניה של העותרת.

אולם לוח הזמנים סבר אחרת: מאחר ובית המשפט קיבל את הקלטת הערב רק לקראת השעה שמונה, והחליט כי יש לערוך שינויים נוספים בדמות הוצאת שלב היריקה מהליך החליצה, נאלצו בחדר השידורים של הערוץ לשדר תחקיר אחר לחלוטין.
 
כזכור, לפני כשבוע נמנע ברגע האחרון שידורו של התחקיר המדובר אודות טקסי החליצה בשל צו מניעה של בית המשפט, שהוצא לבקשתה של אחת הנשים שצולמה בטקס, בטענה כי פרטיותה תיפגע מין השידור. הבקשה התקבלה אז במעמד צד אחד ובערוץ 10 הבטיחו לערער עליו באופן המהיר ביותר. אתמול קיבל בית המשפט את גרסת הערוץ, כאמור עד הערב.

טרם שידור התחקיר כתב אמנון לוי בבלוג שלו כי "התברר לנו שבישראל 2009 עוברות כל שנה עשרות אלמנות צעירות את ההליך המשפיל הזה. זה החוק. במעמד של לפחות עשרה גברים, הן צריכות לחלוץ את נעלו של אחי הבעל המת, לירוק לעברו, ולהטיח בו עלבונות. אלמנות איתן דיברנו סיפרו על טקס טראומטי. הן הרגישו כאילו הן יורקות על הבעל שלהן. הן חוו רגשות אשמה כבדים על הנישואין השניים. הן חוו בדידות גדולה כאשר נאלצו לעמוד, כל אחת מהן, אשה לבד, מול רבנים רבים".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by