בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
בית המשפט התיר לשידור את תחקיר טקס החליצה של "שומר מסך" 

בית המשפט התיר לשידור את תחקיר טקס החליצה של "שומר מסך"

 
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

השופטת קבלה את עמדת התוכנית באשר לחשיבות הציבורית בשידורה ודרשה לטשטש את זהות התובעת באופן גס יותר. עורך התוכנית איתי דנקנר: "אני שמח שעמדתנו התקבלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט התיר היום את שידור תחקיר טקס החליצה של "שומר מסך", זאת לאחר שהשופטת קבלה את עמדת התוכנית באשר לחשיבות הציבורית בשידורה. עם זאת, בהסכמת הצדדים, הפקת התוכנית תטשטש את זהות האישה המופיעה בתחקיר באופן גס יותר, כך שלא ניתן יהיה לזהות אותה כלל.

כזכור, לפני כשבוע נמנע ברגע האחרון שידורו של התחקיר המדובר אודות טקסי החליצה בשל צו מניעה של בית המשפט, שהוצא לבקשתה של אחת הנשים שצולמה בטקס, בטענה כי פרטיותה תיפגע מין השידור. הבקשה התקבלה אז במעמד צד אחד ובערוץ 10 הבטיחו לערער עליו באופן המהיר ביותר.
 
טקס חליצה מתוך התחקיר ששידורו הותר. תחקיר "שומר מסך"
 טקס חליצה מתוך התחקיר ששידורו הותר. תחקיר "שומר מסך" 
 צילום: ערוץ 10 
 
עורך התוכנית "שומר מסך" איתי דנקנר אמר היום ל-nana10 כי "מראש לא רצינו לפגוע באישה. ידענו שמסכת ההשפלות שהיא עברה היתה גבוהה ולא רצינו לגרום לה עוד סבל. חשבנו אז שנקודת האיזון הנכונה ביותר שתשלב בין הזכות הציבורית לראות את הדברים לבין שמירת צניעותה של האישה תהיה באמצעות טישטושה, ואני שמח שהשופטת קיבלה את עמדתנו".

טרם שידור התחקיר כתב אמנון לוי בבלוג שלו כי "התברר לנו שבישראל 2009 עוברות כל שנה עשרות אלמנות צעירות את ההליך המשפיל הזה. זה החוק. במעמד של לפחות עשרה גברים, הן צריכות לחלוץ את נעלו של אחי הבעל המת, לירוק לעברו, ולהטיח בו עלבונות. אלמנות איתן דיברנו סיפרו על טקס טראומטי. הן הרגישו כאילו הן יורקות על הבעל שלהן. הן חוו רגשות אשמה כבדים על הנישואין השניים. הן חוו בדידות גדולה כאשר נאלצו לעמוד, כל אחת מהן, אשה לבד, מול רבנים רבים".

התוכנית המלאה תשודר כאמור מחר בערוץ 10.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by