בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הרשות השניה: ארכה של יומיים לערוץ 10 
 
 זכייה וארכה. היום של דאבוש    צילום: יח``צ    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

מועצת הרשות השניה החליטה לדחות שוב את קבלת ההחלטה באשר להארכת הזיכיון של ערוץ 10. בתוך כך, בית המשפט העליון אישר היום את זכיית "רדיו הבירה" במכרז הרדיו האזורי בירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דחייה נוספת בהחלטה באשר לגורל ערוץ 10. מועצת הרשות השניה שהתכנסה היום להכריע האם לקבל את ההסדר בין ערוץ 10 למשרד האוצר החליטה כצפוי לתת ארכה נוספת ל"ישראל 10" להגשת הצעה משופרת העומדת בדרישותיה. לאחר מכן תחליט המועצה האם להיענות לבקשה להארכת הזיכיון או לפרסם את ספר המכרז.

כזכור, הצעת ההסדר הנוכחית של הערוץ נפסלה הן על ידי מנכ"ל הרשות מנשה סמירה, והן על ידי היועץ המשפטי שלה דורון אבני, שטען כי לא ניתן לקבל את ההסדר המוצע וכי יש לצאת למכרז חדש ללא דיחוי.

גם דידי לחמן-מסר, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לתחום הכלכלי-פיסקאלי, התייחסה בשבוע שעבר לנושא וטענה כי יש לאפשר לערוץ 10 להגיש הצעת הסדר משופרת. לחמן-מסר טוענת כי במידה שיוגש הסדר חדש, על המועצה והמנכ"ל לבחון אותו. "איני חושבת כי אבני התכוון לכבול את ידי הרשות לבחון הסדר חדש, אם יוצע לה כזה בימים הקרובים", אמרה.
 

יש מועצה בירושלים

בתוך כך, בית המשפט העליון דחה היום את ערעורה של קבוצת "רדיו ירושלים" נגד הרשות השנייה בעניין החלטתה לבחור בקבוצת "רדיו הבירה" במכרז להענקת זיכיון לשידורי רדיו אזורי בירושלים. בכך למעשה אישר בית המשפט את החלטת הרשות.

בית המשפט קבע כי טענות המערערת אינן "מגלות עילה כלשהי לפסילת המכרז או להתערבות בהחלטה בדבר הזוכה בו". כמו כן הדגיש בית המשפט כי מכרזים מסוג זה הינם מורכבים ביותר ומחייבים את הרשות לנקוט לעתים בגמישות מסוימת בבחינת ההצעות המוגשות לה, וכי ההחלטה על זכיית רדיו הבירה התבססה על שיקולים מקצועיים ואף נתמכה בחוות דעת חיצוניות.

תוצאות המכרז פורסמו בחודש נובמבר 2008, ו"רדיו הבירה" הוכרזה כזוכה לאחר שמועצת הרשות בחרה בהצעתה. "רדיו ירושלים" הגישה לבית המשפט עתירה התוקפת את החלטת הרשות וטוענת כי נפלו בה פגמים המצדיקים את התערבות בית המשפט. הרשות השנייה שיוצגה על ידי עוה"ד יאיר עשהאל ואסנת אלירם ממשרד אברמזון ושות', דחתה את הטענות וטענה כי לא נפל בפעולות הרשות כל פגם המצדיק התערבות בית המשפט. לעמדה זו הצטרפה גם "רדיו הבירה". בית המשפט המחוזי דחה את עתירה של רדיו ירושלים ולאחר מכן הגישה רדיו ירושלים ערעור לבית המשפט העליון, בו התקיים דיון וכאמור היום ניתן פסק הדין שדחה את הערעור.

בית המשפט דחה את טענות "רדיו ירושלים" הן בעניין ניגוד עניינים של חברי מועצה, הן בעניין אחזקה של רשת בתי קפה ארומה ברדיו הבירה והן לעניין העברת מניות "לוגיה" (אחת השותפות במציע) לנאמנות עיוורת בעקבות רכישת "לוגיה" על ידי "עופר מדיה" (בעלת השליטה ברשת).

בית המשפט העליון גם חייב את המערערת "רדיו ירושלים", בתשלום שכ"ט עו"ד, בסך של 75,000 ₪ לרשות השנייה וסכום זהה ל"רדיו הבירה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by