בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
אגם הבירבורים 
 
 פתח פה, עלול לשלם. קופמן    צילום: אביב חופי    
תקשורת |
 
צבי זרחיה, Themarker

רון קופמן כינה בשידור ברדיו תל אביב את חברי הכנסת "דרעק" ותיאר את משכנם בירושלים כ"אגם של חרא". יו"ר הכנסת החליט לא לשתוק ואיים בתביעת דיבה: "קופמן הוא עיתונאי שסגנונו הגס והבוטה הוא האמצעי העיקרי שבידיו להשגת רייטינג"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) מאיים בתביעת דיבה ובנקיטת הליכים פליליים נגד העיתונאי רון קופמן על דבריו ברדיו תל אביב לפני עשרה ימים בתכניתו "צהריים בשניים".

במהלך שיחת אולפן שעסקה בנבחרת חברי הכנסת ששיחקה נגד נבחרת הפרלמנט של קוריאה, כינה קופמן, בין היתר, את הכנסת ואת חבריה "דרעק", וחזר מספר פעמים על הביטוי "חלאות", ואף על ביטוייים חמורים מכך ("אגם של חרא").

ריבלין תובע את התנצלותו של קופמן ואומר כי הוא ""מטיל רפש על הכנסת וגובל בהסתה" במכתב חריף למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, וליו"ר מועצת העיתונות, דליה דורנר, הביע ריבלין סלידה "למשמע התבטאויותיו המכוערות של קופמן כלפי מוסד הכנסת וחברי הכנסת, שחצו בחומרתן את סף גסות הרוח, ואשר גובלות בהסתה של ממש" לדברי ריבלין, "יש להציב נורמות ברורות של אתיקה ותרבות שיח. הזכות לבטא דעות חריגות ואף לא אהודות בפומבי אינה מתירה כל רסן. הכנסת לא תישאר אדישה נוכח השתלחות נטולת רסן שכזו והיא אף איננה רשאית לעשות כן. דברים הרעים שנאמרו בשידור חצו את הגבול האסור, פגעו בשמה הטוב של הכנסת ונועדו לבזות ולהשפיל את חברי הכנסת".
 

 צילום: רויטרס 
 
ריבלין דורש למצות את הדין עם קופמן, ומרדיו תל אביב לתקן הדברים בשידור."אפילו עיתונאי שסגנונו הגס והבוטה הוא האמצעי העיקרי שבידיו להשגת רייטינג, ישתמש במקרופונו, הממומן בין השאר גם על ידי הציבור, כדי לכנות את חברי הכנסת 'טינופות', 'חלאות', ושלל ביטויים שאין הנייר סובל את העלאתן על הכתב".

"לא ייתכן, אפילו במשטר דמוקרטי למהדרין, שבהעדר קורטוב של ביקורת עניינית, יהין עיתונאי לשפוך רפש וסחי על מוסד הכנסת לסלף עובדות ולטפול האשמות, שאין בינן ובין המציאות לאשורה - ולו שמץ קל של אמת", ציין ריבלין.

רון קופמן ורדיו תל אביב סירבו להגיב.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by