בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
דידי לחמן-מסר: יש לאפשר לערוץ 10 להגיש הצעה משופרת להארכת זיכיונו  
 
 ``קביעה משפטית חד-משמעית שלא ניתן להגיע להסדר נראית לי תמוהה``. לחמן-מסר על ערוץ 10   
תעשייה |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

לחמן-מסר, שהיתה שותפה לגיבוש ההסדר הראשון למתן הקלות לערוץ 10: "חוות דעת שאומרת שלרשות אסור לשנות את המדיניות שלה גם במחיר של הותרת ערוץ 2 כערוץ יחידי היא רבת משמעות. זה לא נושא משפטי בלבד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דידי לחמן-מסר, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לתחום הכלכלי-פיסקאלי, טוענת כי יש לאפשר לערוץ 10 להגיש הצעת הסדר משופרת. זאת, בעקבות חוות הדעת של היועץ המשפטי של הרשות, דורון אבני, הקובעת כי לא ניתן לקבל את ההסדר המוצע וכי יש לצאת למכרז חדש ללא דיחוי. לחמן-מסר טוענת כי במידה שיוגש הסדר חדש, על המועצה והמנכ"ל לבחון אותו. "איני חושבת כי אבני התכוון לכבול את ידי הרשות לבחון הסדר חדש, אם יוצע לה כזה בימים הקרובים", אמרה.

לחמן-מסר, שהיתה שותפה לקידום החוק להקמת מתחרה לערוץ 2, וכן לגיבוש ההסדר הראשון למתן הקלות לערוץ 10, הוסיפה: "הרגולטור המרכזי של התכנים בערוצים זה הרשות השנייה, ולכן הסמכות לשנות את הכללים היא קודם כל שלה. עכשיו השאלה המרכזית היא מהי הסבירות שבה צריכה לפעול המועצה - מצד אחד עליה לדאוג לתכנים, ומצד שני לוודא שיש תחרות ושהשוק לא חוזר להיות מונופוליסטי".

לדבריה, "חוות דעת שאומרת שלרשות אסור לשנות את המדיניות שלה גם במחיר של הותרת ערוץ 2 כערוץ יחידי היא רבת משמעות. לדעתי, הרשות השנייה רשאית לשקול מהי הדרך הנכונה. זה לא נושא משפטי בלבד". לחמן-מסר הסבירה כי "קביעה משפטית חד-משמעית שלא ניתן להגיע להסדר נראית לי תמוהה".

לחמן-מסר חזרה על עמדתו של מנכ"ל הרשות, מנשה סמירה, לפיה יש אפשרות לפתרון אם הערוץ ישפר את הצעתו, ואמרה כי "אם יוצג בפני מנכ"ל הרשות הסדר שנראה לו סביר, אבני צריך לבחון אותו בנפש חפצה, וכמו כן רשאים המנכ"ל והמועצה לקבל חוות דעת נוספות. זה לא מתמטיקה". לחמן-מסר מבהירה: "איני עובדת עבור ערוץ 10 או מי מבעליו, ואני חושבת שחשוב ביותר שתהיה תחרות בטלוויזיה המסחרית. החלטה של המנכ"ל והמועצה לאמץ הסדר אחר, אם יוצע להם, היא קודם כל החלטה ציבורית ואני בטוחה שניתן יהיה לעגן אותה גם משפטית".

עם זאת, אמרה לחמן-מסר: "לא קראתי את חוות הדעת ואינני מצויה בפרטים של הסכומים הכספיים, ולכן איני מתערבת בטענות שיש לכל אחד משני הצדדים בנושאים המקצועיים".

מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה מסר בתגובה: "כפי שכבר מסרתי, ניתן להגיע להסדר ובלבד שהזכיין יקיים את התנאים הנדרשים וישפר את הצעותיו כנדרש בהתאם לפרשנות התכליתית של החוק. אני בטוח שאופן פעולתה של הרשות מההיבט המשפטי והמקצועי עולים בקנה אחד עם תפישתה של עו"ד לחמן-מסר כאשר כיהנה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה".

מערוץ 10 לא נמסרה תגובה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by