בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
רוצה להשתתף בפיצוי? 
 
  צילום: אילוסטרציה , רחלי קרוט    
תקשורת |
 
זיו ר. מאור, Themarker

עצומה באינטרנט קוראת לגולשים להשתתף בהוצאות הפיצוי של מיקי רוזנטל בתביעת הדיבה בסך 3.5 מיליון שקל שהגישה החברה לישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"בשנים האחרונות היינו עדים למספר נסיונות המלמדים על שיטה בה בעל המאה מבקש לא רק להיות בעל הדעה, אלא להשתיק כל דעה אחרת. עולה חשש כי ככל שבעלי הון רב יגישו תביעות, יעבור מסר כי כל המפרסם מידע על בעל הון צפוי לסיכון כלכלי קיומי, בין השאר לנוכח הזמן הממושך שדורש הבירור המשפטי". כך נפתח מכתב מקדים לעצומה הקוראת לגולשים לתמוך במיקי רוזנטל ובחברת משהו הפקות, ולקחת חלק בהוצאות במקרה שיפסידו בתביעת הדיבה שהוגשה נגדם על ידי החברה לישראל, בעקבות הסרט "שיטת השקשוקה".

החותמים על העצומה מתחייבים להשתתף בשיעור של עד אלפית מהפיצוי במקרה שרוזנטל יפסיד בתביעה, בתנאי שלעצומה יצטרפו לפחות 1,000 איש. אם מספר המצטרפים יגדל מ-1,000 יקטן חלקם של המשתתפים. סכום התביעה עומד על 3.5 מיליון שקל - כך שהחותמים יידרשו לשלם עד 3,500 שקל.

עד לשעת כתיבת הידיעה חתמו על העצומה 732 איש. ביניהם נתן למנות את השופט בדימוס שלמה שהם לשעבר נציב הדורות הבאים בכנסת; ההיסטוריון השנוי במחלוקת תדי כץ; ח"כ שלי יחימוביץ', העיתונאי רביב דרוקר, הזמרת מירי אלוני, יו"ר הנהלת מרצ מוסי רז, דנה אולמרט - בתו של ראש הממשלה לשעבר, עורך "מעריב" לשעבר דורון גלעזר, וכן עיתונאים וקולנוענים רבים.

מארגני העצומה מפיצים אותה בדואר אלקטרוני בהדרגה, וטוענים כי "הנחו את ניסוחה השאיפה לניקיון ולפשטות המסר והגנה מירבית על כל מי שהחליט ליטול על עצמו סיכון מוחשי כדי לנסח אמירה ציבורית בעלת תוקף".
 

מסתמכים על בג"צ

יקח חלק בהוצאות במקרה שיפסידו בקרב. דרוקר
 יקח חלק בהוצאות במקרה שיפסידו בקרב. דרוקר  
 צילום: רוני שיצר 
 
לפני כשבועיים שודר בערוץ 1 הסרט, הסוקר את ההתנהלות העסקית של האחים עופר, תוך הטחת האשמות חמורות בשניים בגין הוצאת כספים מהמדינה, התחמקות מתשלום מסים, פגיעה בסביבה, תרומות שלא בתום לב ועוד. לאחר שידור הסרט של רוזנטל שודר סרט נוסף, שהוא תגובתם של האחים עופר להאשמותיו של רוזנטל. הסרט שודר בערוץ אחד לאחר שהזכייניות בערוצים המסחריים סירבו לשדר אותו. בתוך הסרט מוצג מכתב איום בתביעה ודרישה לפיצויים שמציגים האחים עופר לרוזנטל, אם לא יחדול מהפקת הסרט.

במהלך החודשים שלפני שידור הסרט בערוץ 1 הוא שודר בסינמטק בתל אביב מספר פעמים. כשבועיים לפני שידור הסרט בערוץ 1 מימשו עידן עופר והחברה לישראל את איומם והגישו נגד רוזנטל את התביעה, בסך 3.5 מיליון שקל. בתביעה טוענת החברה לישראל כי רוזנטל מסלף בסרט את פסק הדין של בג"צ שדן בעתירת התנועה לאיכות השלטון נגד ראש הממשלה ומשרד האוצר בנוגע להסכם שערכה ממשלת ישראל עם חברת בתי הזיקוק לנפט (בז"ן) והחברה לישראל שבשליטת סמי עופר. לטענתם, נקבע בפסק הדין של בג"צ כי ההסכם אותו תוקף רוזנטל הוא סביר והתקבל לאחר ששורת גורמים מקצועיים בכירים בחנו את הסוגיות במשך שנים וארבעה מבין חמשת השופטים לא קבעו שההסכמים פוגעים קשות במוסר הציבורי. בתביעה נטען עוד כי בעקבות ההסכמים עם המדינה, החברה לישראל ומשפחת עופר קיבלה פחות מרבע מהשווי האמיתי והנכון של אחזקתה בבז"ן.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by