בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מנכ"ל רשות השידור על התעלמות מהרצח אמש: שגינו 
 
 חלק שידרו מזירת הפשע וחלק שידרו את ``זירת הפשע``. משידורי ערוץ 10    צילום: ערוץ 10    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

סערה ברשות בעקבות אי שידור פיגוע השנאה אמש: מוטי שקלאר נזף במנהל החדשות של הערוץ הראשון אורי לוי ומסר כי "ההחלטה היתה מוטעית ונבעה משיקול דעת שגוי". לוי לשקלאר: "האחריות כולה עלי, אינני מוצא צורך לגלגל אותה למעלה או למטה. היינו צריכים לשדר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר התייחס היום לראשונה לזעם הציבורי שנוצר סביב התעלמות הערוץ הראשון מפיגוע השנאה אמש כלפי בני הנוער ההומו-לסביים בת"א. על פי שקלאר, מבירור שערך בעניין ההחלטה שלא לשדר את האירועים, עלה לדבריו כי "ההחלטה היתה מוטעית ונבעה משיקול דעת שגוי".

כזכור, אמש נכנסו ערוצים 2 ו-10 לנוהל שידור ישיר המקובל באירועים מסוג זה, שכלל דיווחים מזירת האירוע בלב תל אביב. השידור אף כלל אולפן פתוח שניתב את השידור ותמרן בין האירועים והראיונות שבעקבותיהם. מי מבין צופי הערוץ הראשון שרצה להתעדכן אודות המתרחש ולחץ 1 בשלט, גילה כי לוח התוכניות ממשיך בשלו עם דרמת הרכש "זירת הפשע".

על פי גורמים ברשות השידור אי שידור האירוע נבע מהקיצוצים הכלכליים וכן בשל בעיות מנהלה חריפות הנובעות מחוסר תקנים, אולם על פי גורמים המקורבים לאורי לוי, מנהל החדשות של הערוץ, האחרון לקח את מלוא האחריות על עצמו ואף הודיע על כך ישירות למנכ"ל הרשות.
 

"צריך היה לשדר"

בהקשר זה, ל-nana10 נודע כי לוי אף פנה למנכ"ל הרשות באופן אישי וכתב לו כי "האחריות על העדר שידור מפיגוע השנאה במועדות ההומו-לסביות...כולה עלי. גורמי המפתח בחטיבה תיפקדו בהתאם למצב, ואינני מוצא כל מקום או סיבה להטיל דופי בעבודתם של הגורמים שהיו משובצים אמש למשמרות השונות. ברור לי כי היה צריך לשדר, אפילו באיחור ניכר אחרי שני הערוצים, למרות שלא יכולנו להנפיק שידור ראוי ובעל ערך לציבור בשל התנאים".

על פי לוי, ההודעה הראשונה התקבלה על ידו ב-23:25, ובשעה זו ירדה מהפרק האפשרות כי מדובר בפיגוע חבלני וההערכה הייתה כי מדובר היה באירוע פלילי (בשעה זו טרם נודע כי מדובר באוכלוסיה הומו-לסבית).

"יחד עם זאת טעיתי בשיקול הדעת," כתב לוי, "בהיוודע העובדה כי מדובר באירוע המסוים הזה, בעל המשמעות המיוחדת - צריך היה לשדר - גם באיחור ניכר וללא ערך מידע חדש לציבור. אני חוזר ומדגיש, ההחלטה הייתה שלי, אני עומד מאחוריה, ואינני מוצא מקום לגלגה לא למעלה, כלפי הממונים עלי, ולא למטה כלפי עובדי חטיבת החדשות".

מרשות השידור נמסר היום כי "מנכ"ל רשות השידור העיר היום למנהל החדשות של הערוץ הראשון על ההחלטה השגויה לא לשדר את אירוע הפיגוע אמש, בת"א. המנכ"ל הוסיף כי למרות הפגיעה ברמת הכוננות בערוץ בשבתות הנובעת מהחלטות מצטברות של הוועד המנהל לקיצוץ בכח אדם, ראוי היה לעשות מאמץ ולשדר את האירוע הטרגי".

עוד נמסר מהרשות כי "בהוראת המנכ"ל, תיבדק לאלתר מחדש רמת הכוננות, ויבוצעו השינויים הנדרשים שיבטיחו שידור נאות באירועים הבאים".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by