בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
נבחן: מחויבויות הסוגה העילית בערוץ 10 יופחתו 
 
 תוכניות הדרמה והדוקו שעליו לשדר, יופחתו לסכום של 30 מיליון שקל בשנה, לעומת 55 מיליון כיום. ורשבסקי    צילום: ערוץ 10    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

על הפרק - הפחתה של 25 מיליון ש"ח מהתשלום עבורם. ארגוני היוצרים מחו בפני מזוז על כך שבהסדרים שהוצעו אין פתרון למחויבויות הקולנוע של הערוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחר אמורה להתפרסם בעיתונים מודעת המכרז לערוץ 10 - ועדיין לא נמצא פתרון לערוץ. אחת האפשרויות שעל הפרק היא כי מחויבויות הסוגה העילית של הערוץ, כלומר תוכניות הדרמה והדוקו שעליו לשדר, יופחתו לסכום של 30 מיליון שקל בשנה, לעומת 55 מיליון כיום.

לאחר שנודע לארגוני היוצרים כי כל הסדר שדובר בו בימים האחרונים לא כלל את חובות הערוץ בתחום הקולנוע הישראלי בגובה 26 מיליון שקל, פנו אתמול הארגונים ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, וביקשו כי יתערב וימנע את ההסדר שלדבריהם אינו חוקי.

עד כה דובר על הפחתת המחויבויות ל-35 מיליון שקל בלבד, כאשר יש להניח כי זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת ידרשו כל הקלה שיקבל הערוץ. הפתרון שהוצע השבוע, לפיו הערוץ יאפשר לרשות במקרה הצורך לקבל כספים המגיעים לה ממשרדי הפרסום, נפסל על ידי הרשות השנייה, וכעת נבחן הרעיון כי ערוץ 10 יעביר כסף לשוק היצירה כבר בימים הקרובים על ידי החזרת הפקות לשוק - ובכך תצטמצם הערבות שעליו לספק.

גורמים באוצר טענו כי עיקר הבעיה כעת היא מול הרשות השנייה, וכי עניין התמלוגים קרוב לפתרון. גורמים אחרים טענו כי אין הסדר באף אחת מהגזרות, וצפו כי היומיים הקרובים יהיו עמוסים בפגישות וניסיונות להגיע להסדר.

מארגוני היוצרים נמסר: "אנו מודעים היטב לניסיון להלבין את חובות העבר של ערוץ 10 באמצעות הפחתת מחויבויות התוכן השוטפות של הערוץ, דבר שיקרין ישירות גם על חובות העבר של זכייניות ערוץ 2. אנחנו שומרים לעצמנו את כל האפשרויות לפעול נגד ההליך הזה במסגרת מה שמציע לנו החוק". עוד אמרו איגודי היוצרים כי הם דורשים ממשרדי האוצר והתקשורת, וכן מהרשות השנייה, להציג לציבור כל הסדר שיגובש עם ערוץ 10 בטרם ייחתם, בהתאם לכללי המינהל התקין.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "המכתב התקבל בלשכת היועמ"ש ותשובה תימסר לפונה כמקובל". בנוגע לדרישת היוצרים לפרסם את ההסכם עם ערוץ 10 בטרם ייחתם, מנכ"ל הרשות השנייה מסר כי הוא "סבור שדבר זה נכון ואף ימליץ ויפעל לכך". ממשרדי האוצר והתקשורת לא נמסרה תגובה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by