בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
אוי לי מיוצרי 
 
 דורשים להציג לציבור כל הסדר שיגובש בטרם ייחתם. היוצרים, במאבקם נגד הזכייניות    צילום: איגוד היוצרים    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

ארגוני היוצרים למזוז: "מחיקת חוב מחויבויות הקולנוע על מנת להציל את ערוץ 10 - בלתי חוקית". ההסכם להצלת הערוץ יצמצם את המחויבות בתחום התוכן ב-20 מיליון שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגוני היוצרים מנסים למנוע הסדר עם ערוץ 10 בלי שיכלול החזר חובות לשוק הקולנוע הישראלי, בגובה 26 מיליון שקל. במכתב שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה על ידי עו"ד אמיר רוזנברג, ושהגיע לידי TheMarker, כותב רוזנברג כי "הסדר פריסת החובות לא נכלל כל הסדר הנוגע לחוב עצום, בסך 26 מיליון שקל, המיועד להשקעה בסרטי קולנוע ישראליים".

רוזנברג מסביר כי "המשמעות הינה הארכת הזיכיון של ערוץ 10 תוך ויתור, פשוטו כמשמעו, על סכום עתק שלפי הרשות השנייה עומד על לפחות 26 מיליון שקל, המיועד להשקעה בקולנוע. עם הסדר כזה אין מרשיי יכולים להשלים. ברור כי מחיקת חוב בסכום כה גבוה, על מנת "להציל" את ערוץ 10, הינו מהלך המנוגד לחוק הפוגע פגיעה חמורה ובלתי מידתית בכל תעשיית הקולנוע הישראלית ובתרבות הישראלית".

בסיום המכתב כותב רוזנברג כי "מרשיי מבקשים את התערבותך המיידית ומפצירים כי היועץ המשפטי לממשלה יפעיל את כל כובד משקלו בעניין זה, ינקוט פעולות מיידיות על מנת למנוע את קיומו של הסדר בלתי חוקי, ויורה לקיים את הוראות החוק - כלומר לכלול את המחויבות להשקעה בקולנוע, כמו גם כל שאר מחויבויות התוכן במסגרת חובות ערוץ 10 כתנאי להארכת הזיכיון".

היוצרים אמרו עוד כי הם דורשים ממשרדי האוצר והתקשורת ומהרשות השנייה להציג לציבור כל הסדר שיגובש עם ערוץ 10 בטרם ייחתם, בהתאם לכללי המינהל התקין.

כפי שפורסם ב-TheMarker, מעבר להתעלמות מחוב ערוץ 10 בתחום הקולנוע קיימת כוונה להפחית את מחויבויות התוכן מ-55 מיליון שקל ל-35 מיליון שקל - דבר שיאפשר לערוץ להחזיר את חובות התוכן בשנתיים האחרונות בלי שישקיע יותר ממה שהתכוון לעשות מלכתחילה.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: המכתב התקבל בלשכת היועמ"ש ותשובה תימסר לפונה כמקובל. מנכ"ל הרשות השנייה מסר בנוגע לדרישת היוצרים לפרסום ההסכם עם ערוץ 10 בטרם ייחתם כי הוא "סבור שדבר זה נכון ואף ימליץ ויפעל לכך". ממשרדי האוצר והתקשורת טרם נמסרה תגובה.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by