בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
המשבר בערוץ 10: הפגישה במשרד האוצר הסתיימה ללא תוצאות  
 
 ממתינים להתפתחויות. עובדי ערוץ 10    צילום: אילוסטרציה    
תעשייה |
 
צבי זרחיה ואופיר בר-זהר, Themarker

היום תחליט מועצת הרשות השנייה האם לפרסם ביום שישי מודעה למכרז חדש לערוץ ביום שישי הקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי אגף התקציבים במשרד האוצר, הרשות השנייה וערוץ 10 נפגשו בצהריים במשרד האוצר בירושלים על מנת לדון בפתרון המשבר. הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. זאת לאחר שאתמול בערב נרשמה התקדמות מסויימת בעמדתם של בעלי השליטה בערוץ.

היום בשעה 15:00 תקיים מועצת הרשות השנייה ישיבה שבה אמורה להתקבל ההחלטה האם לפרסם את מודעת המכרז ביום שישי הקרוב.

גורמים בכנסת העריכו הבוקר כי המשבר מתקרב לפתרון. אתמול בשעות הערב התקיימה ישיבה דחופה במשרדי האוצר, לאחר שחל שינוי בעמדת ערוץ 10, אשר חזר בו מסירובו להעמיד סכומים במזומן, וכעת הביע נכונות להביא סכום של 5 מיליון שקלים במזומן. האוצר דורש סכום של כ-12-11 מיליון שקלים בגין חובות דמי זיכיון ותמלוגים והערוץ צריך להחזיר תשובתו בנושא היום בבוקר. לפי המתווה המסתמן, הערוץ ישלם 5 מיליון שקל כעת ו-5 מיליון שקל נוספים עד סוף השנה. האוצר צפוי להקצות לו פרישת חובות בגובה של 50 מיליון שקלים עד להפעלת הרפורמה בשידור המסחרי, קרי המעבר לשיטת הרישיונות.

ייתכן שהיום יסוכם הנושא סופית בלשכת שר האוצר יובל שטייניץ, שהוביל את המהלך והציע הסדר זה לנציגי הערוץ כבר ביום חמישי. גורמים בכנסת העריכו כי בימים הקרובים יימצא הסדר לערוץ. שר האוצר שטייניץ הוביל את הטיפול בנושא, בהיותו של שר התקשורת משה כחלון בחופשה משפחתית בארצות הברית.
 
בדרך להסדר עם האוצר? ורשבסקי
 בדרך להסדר עם האוצר? ורשבסקי 
 צילום: ערוץ 10 
 
המשך זיכיונו של ערוץ 10 היה מוטל בספק כבד בגין חובות בגובה של יותר מ-100 מיליון שקל - כ-45 מיליון שקלים בגין דמי זיכיון ותמלוגים וכ-60 מיליון שקלים בגין חובות על השקעה חסרה בתכנים המוגדרים כסוגה עילית. זיכיון הערוץ עתיד לפוג בינואר 2010 ועד כה לא נמצאה הדרך שבו ניתן יהיה להאריכו, לאור זה שהערוץ לא עמד במחויבויותיו וסירב עד כה להעמיד את הסכומים הנדרשים להסדר.

לפני כשבועיים הכריז בעל השליטה בערוץ, יוסי מימן, כי הוא מפסיק להזרים לו כסף. הוא מר אז כי הצעד נעשה בעצה אחת עם בעלי המניות הנוספים, ארנון מילצ'ן ורון לאודר, אשר עצר את העברת הכספים לערוץ כבר לפני כמה חודשים. בעלי המניות נאלצו להזרים לערוץ סכום של 1.3 מיליארד שקלים במהלך שבע שנות קיומו, כאשר מימן לבדו הזרים כ-650 מיליון שקלים. בשבועות האחרונים, מאז הודעת מימן, ניהל הערוץ מאבק תקשורתי אשר כלל קיום הפגנות מול משרדי הממשלה ובתיהם של השרים הרלוונטיים, ראיונות וטורים בתקשורת ועוד. הפגנה כזו התקיימה גם אתמול, כאשר הממשלה דנה בישיבתה השבועית במאמצים למצוא פתרון להצלת הערוץ.

המעבר לרישיונות אשר צפוי לקרות ב-2012, בכפוף לאישור חקיקה, עתיד להעניק לערוצים המסחריים אופק עסקי ארוך טווח, מאחר ועם המעבר לשיטת הרישיונות יוכלו בעלי הערוצים להפעילם לזמן בלתי מוגבל. כיום, כאשר פועלים הערוצים המסחריים על פי זיכיונות, עליהם לגשת למכרז מדי כמה שנים.

(עדכון אחרון: 15:00)

סיקור מלא: נלחמים על הבית >>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by