בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
יוסי ורשבסקי: "העיתון הוורוד והעיתון הנפוץ מנהלים מסע אינטרסנטי נגד ערוץ 10 ע"י פרסום שקרים"  

יוסי ורשבסקי: "העיתון הוורוד והעיתון הנפוץ מנהלים מסע אינטרסנטי נגד ערוץ 10 ע"י פרסום שקרים"

 
תעשייה |
 
ערן אזרן, Themarker

ראודור בנזימן, מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10: "המאמר ב'ידיעות אחרונות' בעד סגירת הערוץ הוא של שכיר עט - אנחנו יודעים מה קורה בשוק ויודעים מי מפעיל את מי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי יוצא במתקפה חריפה נגד עיתונים המנסים לדבריו לפגוע בערוץ 10, ניתן להבין כי הוא מתייחס ל"גלובס" ו"ידיעות אחרונות". ורשבסקי טען כי העיתונים מנהלים קמפיין להפלת הערוץ ואמר כי הם ירוויחו מכך. ורשבסקי אמר את הדברים לעובדי ערוץ 10 בישיבה שקיים מוקדם יותר היום.

ורשבסקי ציין כי "העיתון הוורוד והעיתון הנפוץ מנהלים מסע נגד הערוץ באמצעות פרסום דברי שקר אשר משרתים את האינטרסים שלהם". לרשות השנייה קרא ורשבסקי טפילים. בנוסף, אמר ורשבסקי כי נשכרה חברה אשר עוסקת בכתיבת טוקבקים נגד הערוץ.

עוד קרא ורשבסקי לעובדים להמשיך לנהל את המאבק, וכן קרא לעובדים להתייחס באופן הוגן לשר האוצר שטייניץ אשר אמור להגיע היום לתוכנית לונדון וקירשנבאום.

מ"גלובס" נמסר: "גלובס לא מנהל מסע נגד ערוץ 10 ואין לו עניין בסגירתו. העיתון מסקר את הנושא בצורה מקצועית ואוביקטיווית והאינטרס היחיד שלו הוא שקוראיו יקבלו תמונה מדויקת. לגבי שאר הטענות של ורשבסקי - אם אכן נאמרו - הן מגוחכות ואינן ראויות לתגובה". טרם נמסרה תגובה מהרשות השנייה ומ"ידיעות אחרונות".
 

"דין ערוץ 10 הוא דין עוף העמק"

"נשכרה חברה אשר עוסקת בכתיבת טוקבקים נגד הערוץ". ורשבסקי
 "נשכרה חברה אשר עוסקת בכתיבת טוקבקים נגד הערוץ". ורשבסקי 
 צילום: יח"צ 
 
מוקדם יותר, אמר ראודור בנזימן כי "המאמר ב'ידיעות אחרונות' בעד סגירת ערוץ 10 הוא של שכיר עט". בראיון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל עם רינו צרור, הוסיף מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10: "אנחנו קצת יודעים מה קורה בשוק ויודעים מי מפעיל את מי".

דברים אלו נאמרו בתגובה לטור של גדעון עשת ב"ידיעות אחרונות", לפיו דין ערוץ 10 הוא דין עוף העמק - שניהם צריכים להגיע לכינוס נכסים. עוד כתב עשת כי "עוף העמק לא גנב אבל ערוץ 10 גנב בריבוע - הוא גנב בזמן שידור לטובת זמן פרסום והוא גנב בכך שלא עמד בההתחייבויות שלקח על עצמו בעת שזכה במכרז".

עשת כותב כי "אולי כדאי למימן ולתומכים בו לנסות משהו שהופעל בעוף העמק: טיפול בשכר. יואיל מר מימן בטרם יבוא לממשלה בבקשת סיוע, לנסות את מה שרמי לוי עושה בעוף העמק, ואחרי שישלם למנהליו, לספקיו ולכוכביו את מה שלוי משלם - נראה מה מצבו הכלכלי". הממשלה צריכה לשבת בבית קפה ולקרוא עיתונים, אומר עשת, ומוסיף שאין סיבה שהממשלה תיתן כספי ציבור לערוץ, "בטח לא לפני שבודקים אפשרות חלופית: שמישהו אחר יצליח היכן שמימן כשל".

עשת גם תוקף את העיתונאים של ערוץ 10: "יעקב איילון ומיקי חיימוביץ' לא פנו לממשלה להציל את עוף העמק, אבל הם השתדלו אצל השרים למען מימן שלהם, ואחר כך ידברו בגאון על אובייקטיוויות עיתונאית".

מגדעון עשת לא נמסרה תגובה.
 
 

"זה שווה למשק כעסק"

לפני דברים אלו אמר משה כחלון, שר התקשורת, כי "אנחנו לקראת פיתרון בערוץ 10. הבעיה היא המסגרת החוקית - ואנו מנסים לשמור עליה. אני הייתי מחלק לשניים את המאבק - מה שהעובדים יודעים ומה שהמנהלים. יש פער אדיר בין שניהם. לצערי הרב, לא מעדכנים את העובדים עד הפרטים האחרונים".

כחלון אמר כי "הפיתרון להיום הוא פריסת תשלומים. אני חושב שביחס למפעל בצפון, ערוץ 10 מופלים לרעה. המדינה מוכנה לתת כמויות של כספים למפעלים קטנים שמעסיקים 20 עד 30 איש. ערוץ 10 מעסיק מאות עובדים, והוא מכניס לשוק מעל 100 מיליון דולר בשנה. זה שווה למשק כעסק".

כאשר נשאל שר התקשורת האם ראוי לעזור לגוף שפעל בניגוד לחוק, השיב כי הערוץ פעל כנדרש, גם אם עשו לו הקלות בעבר. "הערוץ לא מבקש מחיקת חובות. כרגע מנהליו רוצים פריסה עם ריבית והצמדה. אין כאן שום מחיקה. זה כמו חוב ארנונה".

עוד אמר כחלון כי "מצד אחד - מאוד רוצים לעזור לערוץ במשרד התקשורת, אך מצד שני מדובר בכסף ציבורי ואסור לוותר על הכסף. אם המשמעות היא ויתור על שקל של הציבור - אז לא יהיה פיתרון למשבר", סיכם השר.

בנזימן, אמר שהוא לא מקבל את הרושם שהמשבר לקראת פיתרון. "אנו מכנסים את העובדים בעוד שעה. אם השר יודע דברים חדשים - אני נותן לו ההזדמנות להשמיע אותם. אנו יודעים שהמגעים תקועים. כולם צודקים חוץ מ-500 העובדים. כולם יודעים שזה מסתדר חוץ מאיתנו. לפי מה שאני יודע, הרשות מתכוונות להוציא מכרז חדש לערוץ 10 בעוד כמה ימים".

עוד אמר בנזימן כי "אנחנו מסתכלים במחדלי הממשלה. אני עתיד לומר לעובדים ולעדכן אותם בפרטים הידועים לנו, אנו לא רואים אור בקצה מנהרה. לפי דבריו של שר התקשורת, הדברים הולכים לקראת הסדר. עובדה היא שההסדר הקיים לא מתממש ולא מגיע לכדי ביצוע. כשיוצא מכרז - הגלגל לא יכול להסתובב לאחור. אם ייצא מכרז אז ייסתם הגולל על ערוץ 10".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by