בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
כחלון: "אנחנו לקראת פיתרון בערוץ 10" 
 
 ``ערוץ 10 מכניס לשוק מעל 100 מיליון דולר בשנה. זה שווה למשק כעסק``. כחלון    צילום: אתר הליכוד    
תעשייה |
 
ערן אזרן, Themarker

לטענת שר התקשורת משה כחלון: "העובדים לא מעודכנים בכך", ולכן ממשיכים בהפגנות. עוד אמר כי "ביחס למפעל בצפון ערוץ 10 מופלים לרעה". ראודור בנזימן, מנכ"ל חדשות ערוץ 10: "אנחנו יודעים מה קורה בשוק ויודעים מי מפעיל את מי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אנחנו לקראת פיתרון בערוץ 10. הבעיה היא המסגרת החוקית - ואנו מנסים לשמור עליה", כך אמר הבוקר שר התקשורת, משה כחלון, בראיון ל"מה בוער" בגלי צה"ל עם רינו צרור. "אני הייתי מחלק לשניים את המאבק - מה שהעובדים יודעים ומה שהמנהלים. יש פער אדיר בין שניהם. לצערי הרב, לא מעדכנים את העובדים עד הפרטים האחרונים", ציין כחלון.

ראודור בנזימן, מנכ"ל חדשות ערוץ 10, שעלה לשידור, אמר שהוא לא מקבל את הרושם שהמשבר לקראת פיתרון. "אנו מכנסים את העובדים בעוד שעה. אם השר יודע דברים חדשים - אני נותן לו ההזדמנות להשמיע אותם. אנו יודעים שהמגעים תקועים. כולם צודקים חוץ מ-500 העובדים. כולם יודעים שזה מסתדר חוץ מאיתנו. לפי מה שאני יודע, הרשות מתכוונות להוציא מכרז חדש לערוץ 10 בעוד כמה ימים".

בהתייחסו למאמר של גדעון עשת ב"ידיעות אחרונות", אמר כי עשת הוא "שכיר עט". "אנחנו קצת יודעים מה קורה בשוק ויודעים מי מפעיל את מי. כרגע אנו לא יודעים שיש התקדמות. גדעון עשת כתב הבוקר ב"ידיעות אחרונות" כי כמו עוף העמק "אם הממשלה תעשה את הראוי, שניהם יגמרו את פועלם המבורך אצל כונס נכסים". עוד אמר עשת כי "עוף העמק לא גנב - ערוץ 10 גנב בריבוע - הוא גנב בזמן שידור לטובת זמן פרסום והוא גנב בכך שלא עמד בההתחייבויות שלקח על עצמו בעת שזכה במכרז".

בנזימן התייחס גם לשאלת המשך הדרך של ערוץ ואמר כי "אנחנו מסתכלים במחדלי הממשלה. אני עתיד לומר לעובדים ולעדכן אותם בפרטים הידועים לנו, אנו לא רואים אור בקצה מנהרה. לפי דבריו של שר התקשורת, הדברים הולכים לקראת הסדר. עובדה היא שההסדר הקיים לא מתממש ולא מגיע לכדי ביצוע. כשיוצא מכרז - הגלגל לא יכול להסתובב לאחור. אם ייצא מכרז אז ייסתם הגולל על ערוץ 10".

לפני כן אמר כחלון כי "הפיתרון להיום הוא פריסת תשלומים. אני חושב שביחס למפעל בצפון, ערוץ 10 מופלים לרעה. המדינה מוכנה לתת כמויות של כספים למפעלים קטנים שמעסיקים 20 עד 30 איש. ערוץ 10 מעסיק מאות עובדים, והוא מכניס לשוק מעל 100 מיליון דולר בשנה. זה שווה למשק כעסק".

כאשר נשאל שר התקשורת האם ראוי לעזור לגוף שפעל בניגוד לחוק, השיב כי הערוץ פעל כנדרש, גם אם עשו לו הקלות בעבר. "הערוץ לא מבקש מחיקת חובות. כרגע מנהליו רוצים פריסה עם ריבית והצמדה. אין כאן שום מחיקה. זה כמו חוב ארנונה".

עוד אמר כחלון כי "מצד אחד - מאוד רוצים לעזור לערוץ במשרד התקשורת, אך מצד שני מדובר בכסף ציבורי ואסור לוותר על הכסף. אם המשמעות היא ויתור על שקל של הציבור - אז לא יהיה פיתרון למשבר", סיכם השר.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by