בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
"זה אסון גדול" 
 
תעשייה |
 
ענת זהר

מאבק עובדי ערוץ 10 מסרב לגווע • להפגנות העובדים הבוקר בירושלים כנגד סגירת הערוץ והחשכת המסך, מצטרפים בכירים בתעשייה ובעיתונות הקוראים למציאת פיתרון מיידי למצב • איילה חסון: "יש לערוץ הזה חשיבויות רבות, בראשן פרנסה של למעלה מ-500 משפחות" • גדעון לוי: "אין דמוקרטיה עם ערוץ 1 ועיתון אחד ומעלינו מרחפת הסכנה הזאת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למען התחרות העיתונאית. איילה חסון
 למען התחרות העיתונאית. איילה חסון 
 צילום: יח"צ, ערוץ 1 
 
ההחלטה הדרמטית של בעלי השליטה בערוץ 10 על הפסקת הזרמת הכספים החל מסוף החודש, עליה הודיע אתמול (שני) יוסי מימן, ממשיכה להכות גלים בשוק התקשורת. לאחר שהבוקר הפגינו מאות עובדי הערוץ מחוץ למתחם הכנסת בירושלים במחאה נגד איום החשכת המסך הרובץ עליהם, כעת מגיבים גם אנשי תקשורת שונים, מהערוץ עצמו וממתחריו.

"אני תומכת בחברים בערוץ 10 בכל ליבי ומקווה שיימצא פתרון רציני, מכובד ומכבד שיצריך מאמץ מכל הצדדים ויאפשר את הישארותו של ערוץ 10 כחשוב ומרכזי בישראל", אומרת ל-nana10 איילה חסון, עיתונאית הערוץ הראשון ומגישת מהדורת "יומן". "יש לערוץ הזה חשיבויות רבות - קודם כל פרנסה של למעלה מ-500 משפחות, חשיבותו של ערוץ שידור נוסף ותחרות עיתונאית שהיא דבר חיובי וטוב שצריך לשמר אותו".
 

"במידה מסוימת זה החטא ועונשו"

"מישהו צריך להכניס את היד לכיס". לוי
 "מישהו צריך להכניס את היד לכיס". לוי 
 צילום: יח"צ 
 
גדעון לוי, עיתונאי ופובליציסט "הארץ" מוסיף: "אני חושב שזה אסון גדול. אם בסופו של דבר נישאר עם ערוץ 2 ועם 'ידיעות אחרונות', יש לכך משמעות גורלית למה שיקרה כאן. אין דמוקרטיה עם ערוץ 1 ועיתון אחד ומעלינו מרחפת הסכנה הזאת. לפי דעתי זו הליכה על פי התהום. ברגע הכל יכול לצאת משליטה והערוץ עלול להיסגר. דבר כזה יצער אותי מאוד. מישהו צריך להכניס את היד לכיס. מצד שני צריך לזכור שבמידה מסוימת זה החטא ועונשו. כתבתי לא מעט על מה שהטלוויזיה שלנו מציעה לנו ואני מאמין שזה חלק מהעונש".
 
 

"בתחום החדשות תהיה נסיגה ללא תחרות"

 
ירון לונדון, מציג את התמונה הכללית על מורכבויותיה: "הפתרון מונח על שולחנם של המחליטים", הוא אומר בשיחה עם nana10, "הדרישות של בעלי הערוץ מוכרות. עכשיו השאלה היא עקרונית – האם יש להתעקש על תנאי הזיכיון כפי שהופיעו במכרז לפני כמה שנים? אם כן, מותר לבעלים להסתלק. הם נכשלו בביזנס, לא העריכו נכון את גובה ההוצאות ואת קוטנן של ההכנסות ועכשיו, כמו כל בעל עסק מפסיד, הם רוצים להסתלק ואי אפשר לבוא אליהם לטענות".

הבעיה, לשיטתו של לונדון, היא שבמקרה כזה לא יימצא מי שיקח על עצמו את הנטל. "בשום תוכנית עסקית לא מובטח רווח בשנים הבאות, ומכאן שהערוץ המסחרי הנוסף יתבטל. לדבר כזה יש מספר תוצאות: במישור המשק הכלכלי – יפול מטה לחמם של מאות אנשים, מפעל בעל חשיבות גדולה במשק יחוסל, יהיו יותר מובטלים וכך הלאה. באשר למישור הציבורי – שוק הפרסום יפגע ועימו גם השוק בכללו משום שיש רק גורם אחד בשוק הטלוויזיה והמחירים יעלו. בהיעדר תחרות גם לא יהיה צורך להשביח את הפלטפורמה. גם בתחום החדשות תהיה נסיגה ללא תחרות".
 

"הצעת הבעלים מאד נדיבה"

"מדובר בהצעות טובות". לונדון
 "מדובר בהצעות טובות". לונדון 
 צילום: משה שי 
 
לונדון גם מתייחס להצעת בעלי המניות של ערוץ 10 למדינה. "מה שלמעשה מציעים הבעלים בראשות מימן זה מחילה של חלק מההתחייבויות של הערוץ - בערך 34 מיליון שקלים שיפרסו על פני זמן, וזה מאוד נדיב מצידם. בנוסף, הם מסכימים ומעוניינים במעבר משיטת המכרז לשיטת הזיכיונות, או במילים אחרות - שיבטיחו להם שהם יקבלו זיכיון ולא יתחייבו למטלות רגולטוריות שאי אפשר לשאת בהם. אני חושב שמגיע להם את התמיכה הזאת, הם לא ברונים שודדים. הם הפסידו הון תועפות. יוסי מימן המפסיד העיקרי התנהג באצילות כלפי ציבור הצופים והעובדים, וזה הוגן. כפי שאמר כחלון היום לנבחרת הערוץ, גם הוא תומך בגישה הזאת. ועכשיו הדברים תלויים באוצר".

אמנון אברמוביץ', עיתונאי ופרשן פוליטי מהערוץ המתחרה מסכם: "אני מקווה מאוד, לטובת כולנו, שערוץ 10 ימשיך לשדר. זה חשוב למערך התקשורתי, זה חשוב לערוצים האחרים, לשיח הטלוויזיוני וכמובן לעובדי הערוץ ומשפחותיהם".
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by