בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
יעקב פרי: "ח"כים מקדימה גוררים את הקולנוע הישראלי למערבולת" 
 
 מגנה את מעשה האיוולת שנעשה בכנסת. חברי הענף ויעקב פרי     צילום: רוני שיצר    
תעשייה |
 
אופיר בר-זהר, Themarker

כך אמר יו"ר הנהלת קרן הקולנוע הישראלי בישיבת חירום. ענף הקולנוע יוצא למלחמה על התקציב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענף הקולנוע יוצא למלחמה על התקציב: בתום ישיבה דחופה שנערכה הבוקר במשרדי אגוד המפיקים, החליטו בכירי הענף לפעול בהקדם האפשרי להעברת החוק אשר יתקצב את הענף ב-67 מיליון שקל בשנה, ולנסות להעבירו עוד בטרם היציאה לפגרה בעוד 3 שבועות. בדיון השתתפו, בין השאר, יו"ר מועצת הקולנוע מיכה חריש, יו"ר אגוד המפיקים מוש דנון, יו"ר אגוד הבמאים רני בלייר, יו"ר שח"ם דביר בנדק, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע דורית ענבר, מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי כתריאל שחורי ובכירים נוספים בתעשייה.

אתמול מנעה האופוזיציה מעבר של חוק המקצה 67 מיליון שקל לקולנוע הישראלי מדי שנה. בין היתר הצביעו נגד החוק נציגי קדימה, יואל חסון ודליה איציק. זאת למרות שלא התקיים דיון קודם בעניין ולמרות שההסכמה בנושא הושגה בתקופת ממשלת קדימה. בעקבות כך, יצטמצם הסכום שהמדינה תקצה לקולנוע הישראלי באופן משמעותי לכ-35 מיליון שקל בשנה, דבר אשר יהווה פגיעה חמורה בענף.

יעקב פרי, יו"ר הנהלת קרן הקולנוע הישראלי, אמר היום כי "סיפור ההצלחה של הקולנוע הישראלי הוא אכן 'סיפור גדול' מאוד. דווקא בימים אלה,ימים של שיא בהצלחה של הקולנוע הישראלי, מחליטה קבוצה של חברי כנסת מסיעת קדימה, חסרי רגישות והבנה, לגרור את הקולנוע הישראלי לתוך מערבולת המאבקים בין האופוזיציה לקואליציה. כדי להגיע להישגים פוליטיים חסרי ערך ובני חלוף, הם פוגעים באופן אנוש בענף שהביא לישראל הישגים חסרי תקדים בארץ ובעולם.

"אחרי שנים בהם נאלצו אנשי ענף הקולנוע בארץ להתמודד עם מצוקה קשה ומחסור בתקציבים, נחקק חוק הקולנוע ובתולדות הכנסת לא זכור חוק שגרם למהפך והביא לשיקום ולפריחה של ענף שלם ובפרק זמן כה קצר, ואת זה רוצים עכשיו בכנסת לגדוע.

"אסור שהאמנות והיצירה ובמקרה זה הקולנוע הישראלי ייפול קורבן לפוליטיקה צרה ועיוורת. ראוי היה שחברי הכנסת של קדימה יעלו על נס את הישגי הקולנוע הישראלי ויוציאו אותו מהמאבקים הפוליטיים.

"אני קורא בשמי ובשם הנהלת קרן הקולנוע הישראלי לשרת התרבות הגברת לימור לבנת להביא במהירות את החוק ובהליך מזורז לקריאה ולאישור הכנסת בתמיכת כל ענף הקולנוע בישראל. אני קורא לחברי מפלגת קדימה לתקן את הטעות הקשה שנעשתה על ידם ולהתגייס ולתת את ידם לאישור החוק לאלתר".

החלטות נוספות שהתקבלו בישיבה הן קריאה ליו"ר האופוזיציה ומנהיגת קדימה ציפי לבני לפעול בדחיפות לתיקון הנושא. לשרת התרבות לימור לבנת קורא הענף להגיש באופן מייד הצעת חוק לאישור התקציב, ולראש הממשלה נתניהו לסייע באישור ההצעה. כמו כן, מגנה הענף את "מעשה האיוולת שנעשה אתמול בכנסת ואשר היכה מכה אנושה את הקולנוע הישראלי ואת אלפי המשפחות המתפרנסות ממנו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by