בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מועמדו של אדלשטיין לתפקיד יו"ר רשות השידור: אמנון דיק  
 
 המליץ על דיק. אדלשטיין    צילום: אתר הכנסת    
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

דיק, לשעבר מנכ"ל קבוצת "בזק" וכיום איש עסקים. השר אדלשטיין: "דיק הוא בעל ניסיון מוכח וכישורים נדרשים בהבראת חברות גדולות, ויוכל לעמוד במשימה הקשה של הובלת הרפורמה ברשות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההסברה והתפוצות והממונה על ביצוע חוק רשות השידור, יולי אדלשטיין הודיע הבוקר על העמדתו של אמנון דיק כמועדף לכהן כיו"ר רשות השידור.

דיק, הוא איש עסקים ויועץ לחברות בין-לאומיות בחו"ל בתחומי אסטרטגיה, המיזוגים והרכישות. בעבר, כיהן כמנכ"ל קבוצת "בזק", קבוצת התקשורת הגדולה בישראל, והביא לשיפור בתוצאותיה העסקיות, התווה אסטרטגיה רב-שנתית וביצע תהליך הפרטה מוצלח עם רשות החברות ומשרד האוצר.

בנוסף, שימש כיו"ר ומנכ"ל עלית אינטרנשיונל, כיהן במספר תפקידים בכירים בתחומי השיווק והמסחר. כמו כן, כיהן מר דיק כמנכ"ל "שקם", מנכ"ל "יפאורה", משנה למנכ"ל "עלית תעשיות", מנכ"ל "מעדנות" ומנהל השיווק והמכירות "קוקה-קולה ישראל".

על פי אדלשטיין, ההמלצה על דיק כמועמד ראשי מטעמו, נבעה מהיות דיק "בעל ניסיון מוכח ומוצלח בהבראת חברות גדולות, בהובלת שינויים אסטרטגים ושיווקיים ויישומם בהצלחה, בפיתוח עסקי, במיזוגים ורכישות". כל אלו, על פי אדלשטיין, אמורים לסייע לו להוביל את הרפורמה שהחל היו"ר הקודם גביש ברשות השידור.
 

יעביר לנאמנות עיוורת את מניותיו

ניסיונו של היו"ר המיועד בתחום התקשורת היווה שיקול בהחלטתו של השר אדלשטיין והוא כולל את היותו ממקימי "רשת" (ערוץ 2) ודירקטור בה מטעם חברת "עלית" וכן את ניסיונו כאחד מבעלי "רדיו ללא הפסקה" FM103 ורדיו צפון FM104.5.

עם זאת, כדי למנוע חזות של ניגוד עניינים, כבר בהודעה שהפיץ הבוקר השר, הוא ציין כי מאחר ודיק מחזיק ב-12% ממניות "רדיו ללא הפסקה" ורדיו צפון ומשמש כדירקטור ברדיו, לפני שיעמוד למבחן במסגרת ועדת מנויים, הוא מתחייב להתפטר מהדירקטוריונים ולהעביר לנאמנות עיוורת את מניותיו, כדי שימכרו כל אחזקותיו ברדיו עם אישור הממשלה, זאת על-מנת למנוע כל ניגוד עניינים בביצוע תפקידו כיו"ר.
 
 

נסגרה הבורסה

הודעת אדלשטיין סגרה את הגולל על בורסת השמועות שגאתה לאחרונה, סביב זהות היו"ר שיחליף את גביש, כאשר חברי המליאה הביעו ספק רב באשר ליכולתו ורצונו של השר להמשיך את הרפורמה שהחל.

ההמלצה על דיק, מהווה את חזית ההמלצות האישיות עליהן דיווח אדלשטיין הבוקר, לכלל תפקידי חברי מליאה, הכוללת 29 מועמדים מתוכם 12 נשים ו 6 חברי מליאה מכהנים. בין השמות שהוצעו ניתן למצוא את פרופ' אליהו פולק, ד"ר אמיר גילת, אסתי אפלבאום-פולני, יואל ישורון, ד"ר בלהה כהנא (שופטת בדימ.), הגב' וידה אליאס (חזינה) משעור, עו"ד מוטי גלעדי, רינה גרינברג, ועקיבא נוף.

יצוין כי רשימת המועמדים אינה משקפת את רשימת חברי המליאה הסופית וכי הדבר תלוי בהמלצתם ובהתייחסותם של הארגונים המכותבים וכן באישורה של ועדת המינויים.
 
כזכור, לפני כחודש התפטר במפתיע יו"ר רשות השידור משה גביש, לאחר שעל פי הערכות קיבל "רמזים בולטים" מלשכת השר החדשה, לפנות את כסאו.

עזיבתו של גביש, שהיה מזוהה יותר מכל עם הרפורמה ברשות, ואף החל בשנה האחרונה בצעדים פרקטיים ביישומה, עוררה גל עזיבות חסר תקדים של חברי מליאה בניהם דורית ענבר והבמאי דורון צברי, שהודיעו כי איבדו את אמונם בשר הנכנס.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by